Tag: Katar leczenie

katar

Domowe sposoby na katar

Alergie
Nie ma nic bardziej denerwującego niż katar. Ciągłe przytykanie do nosa chusteczki trwale uniemożliwia jakiekolwiek inne zajęcia. Skuteczność domowych sposobów na katar jest różna w zależności od tego, jaka jest jego przyczyna. Może to być przeziębienie, grypa lub zwykła alergia. Jeśli cierpisz na katar alergiczny, najprostszym i najskuteczniejszym sposobem będzie zidentyfikowanie alergenu i usunięcie go z twojego otoczenia, o ile oczywiście jest to możliwe. Jeśli katar wciąż nie mija lub związany jest z przeziębieniem lub grypą, wypróbuj opisane poniżej domowe sposoby na „cieknący nos”.
katar

Jak leczyć katar?

Alergie
Zakatarzony nos może być sygnałem alergii lub przeziębienia. W terminologii medycznej katar jest nazywany nieżytem nosa. W zasadzie jest to sposób, w który nasze ciało pozbywa się toksyn i obcych ciał. Jakby jednak nie było, katar jest denerwujący i chyba nikt nie lubi jak mu cieknie z nosa. Ale nie możemy uciec przed katarem i zatkanym nosem. Możemy jednak podjąć pewne kroki, które pomogą nam wyleczyć chory nos.
zatkany nos

Jak odetkać zatkany nos?

Przeziębienia i Grypa
Zarówno katar, jak i zatkany nos nie należą do przyjemnych dolegliwości. Wywołują one złe samopoczucie oraz bóle głowy. Poza tym czujemy się głupio, kiedy znajomi nie rozpoznają nas po głosie przez telefon. Jak zatem odetkać zatkany nos? Poniżej przedstawiam kilka sposobów.
katar

Jak pozbyć się kataru?

Przeziębienia i Grypa
Od dzieciństwa zmagałam się z uciążliwym problemem...katarem. Kiedy tylko kończyło się lato i zaczynał okres jesienny, nie mogłam się z nim uporać. Chodziłam do szkoły cała zakatarzona, pomimo tego, że nie byłam chora, ani nie miałam alergii. Do dzisiaj by tak było, gdyby nie domowe porady babci i mamy. Pragnę podzielić się nimi z Wami, bo katar nie musimy nam ciągle przeszkadzać!
przeziębienie

Jak wyleczyć przeziębienie w jeden dzień?

Przeziębienia i Grypa
Przeziębienie jest infekcją wirusową, atakującą górne drogi oddechowe. Można się nim zarazić przez bliski kontakt z osobą zakażoną (np. uścisk dłoni). Mimo iż przeziębienie można łatwo wyleczyć, wczesne jego objawy mogą być bardzo nieprzyjemne – zatkany nos, ciągłe kichanie, drapanie w gardle, suchy lub mokry kaszel, gorączka i ogólne złe samopoczucie. Przeziębienie trwa około 3 do 5 dni, ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby poczuć się lepiej już drugiego dnia.
katar

Jak szybko wyleczyć katar?

Alergie
Katar to nieprzyjemna dolegliwość, która może przytrafić się każdemu z nas. Przyczyny kataru mogą być naprawdę różne, jednak najczęstsze z nich to: alergia, przeziębienie, infekcja zatok. Stałe siąkanie i wycieranie nosa może podrażnić śluzówkę i dodatkowo pogorszyć całą sytuację. Jeśli nie możesz wyeliminować przyczyny kataru, możesz przynajmniej podjąć pewne proste kroki, które powinny przynieść ulgę. Przeczytaj poniższe wskazówki, a podpowiem ci jak szybko wyleczyć katar.
sposób na katar ;)

Jak wyleczyć katar?

Alergie
Znów czujesz, że coraz ciężej Ci się oddycha? W trakcie snu budzi Cię własne chrapanie? Nie możesz myśleć, gdyż Twój mózg jest niedotleniony? To katar, nie niebezpieczny, ale uciążliwy. Czym dokładnie jest? Katar to nazwa potoczna. W istocie jest to tak zwany "nieżyt nosa", czyli zapalenie błony śluzowej nosa, a czasem również zatok. Do objawów tej choroby zalicza się: kichanie, kaszel, pieczenie spojówek, drapanie gardła, ogólne osłabienie, ból głowy, stan podgorączkowy i najbardziej charakterystyczny - wyciek płynnej wydzieliny z nosa, nazywany właśnie katarem. Co jest przyczyną tej choroby? Najczęściej wirusy przenoszone drogą kropelkową, ale też alergie, powodujące tak zwany "katar sienny".
katar

Jak pokonać katar?

Przeziębienia i Grypa
Pogoda w Polsce nie należy do najstabilniejszych. U wrażliwych skutkuje to migrenami oraz złym samopoczuciem. Jednak zatkany nos oraz zapuchnięte oczy - to najbardziej uciążliwa przypadłość. Nikt nie chce chorować w wakacje, a kiedy dopadnie nas katar, wpadamy w panikę. Zamiast biec do lekarza po szkodliwy antybiotyk, spróbuj uporać się z nim sam. Katar o tej porze roku to często skutek lekkiego przeziębienia, a nie zwiastun poważniejszej choroby. Podpowiem Ci jak szybko i skutecznie pozbyć się tej przypadłości.
aerozol do nosa

Jak stosować leki do nosa?

Przeziębienia i Grypa
W przypadku kataru, zapalenia zatok przynosowych i innych chorób objawiających się stanem zapalnym nosa, sięgamy po leki, które następnie aplikujemy do dziurek nosowych. Odpowiednia aplikacja jest niezmiernie ważna, aby jak największa ilość leku trafiła do środkowego przewodu nosowego oraz na małżowinę nosową, gdzie wchłania się najlepiej. Należy uważać także, aby nadmiar lekarstwa nie spłynął do żołądka, gdyż można doprowadzić w ten sposób do zatrucia.
katar

Domowe sposoby na silny katar

Przeziębienia i Grypa
Męczy cię silny katar, który zatyka nos i utrudnia ci oddychanie? Nie musisz od razu biec do apteki. Najpierw wypróbuj sprawdzone "babcine sposoby" na katar i przeziębienie. W szczególności polecam ci domowy spray imbirowy i syrop na katar z babki lancetowatej. Te naturalne specyfiki udrożnią twój nos i pozwolą ci szybciej wrócić do zdrowia.


Podobne porady

olejek cedrowy

Jak wykorzystać olejek cedrowy do leczenia kataru siennego?

Alergie
Lato i wiosna sprzyjają nasilaniu się objawów alergicznego kataru siennego, takich jak kichanie, kaszel, łzawienie i zaczerwienienie oczu. Zazwyczaj pierwsze, co robimy, to biegniemy do apteki po antyhistaminowe tabletki na alergię. Mają one niewiele skutków ubocznych, ale żadna chemia nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie. Okazuje się, że przykre dolegliwości związane z katarem siennym złagodzą przeciwalergiczne właściwości olejku cedrowego. Więcej na ten temat dowiesz się poniżej