Tag: Posłuszny pies

szczeniak gryzie

Jak oduczyć szczeniaka gryzienia?

Tresura Psów
U młodych zwierząt normalne jest drapanie, łapanie zębami, gryzienie, czy szarpanie. Zachowanie to zwykle nie przynosi żadnych szkód, ale niezmiernie ważne jest by szczeniak oduczył się takich zachowań zanim wyrośnie na dużego, silnego psa, bo wtedy jego ugryzienie może być bardzo niebezpieczne. Poniżej znajdziesz instrukcję jak postępować by oduczyć psa gryzienia.
pies na smyczy

Jak nauczyć psa chodzenia na smyczy?

Tresura Psów
Nauczenie psa chodzenia na smyczy jest bardzo ważne. Pies nie ma wrodzonej umiejętności chodzenia na smyczy, jak niektórzy sądzą. Pies nie może Ci się na smyczy wyrywać i ciągnąć Cię ze sobą. W miarę potrzeb wydłużaj lub skracaj smycz, co da psu mniej lub więcej swobody. To Ty idziesz z psem na spacer, a nie on z Tobą. Jak prawidłowo zabrać się za naukę psa chodzenia na smyczy? Koniecznie przeczytaj.
chodzenie przy nodze

Jak nauczyć psa chodzenia przy nodze?

Tresura Psów
Pies jest twoim najlepszym przyjacielem? Cieszy się z tobą, gdy jesteś szczęśliwy i pociesza cię, gdy jest ci smutno? Pamiętaj, że ty również musisz być przyjacielem dla swojego psa. Musisz nauczyć go posłuszeństwa, jednocześnie nie robiąc mu krzywdy i nie ograniczając jego wolności. Wcale nie musisz wyprowadzać psa na smyczy i nerwowo szarpać, żeby był ci posłuszny. Wystarczy, że nauczysz go chodzić przy nodze. Wystarczy odrobina czasu i smaczna nagroda, a na pewno ci się uda. Poniżej znajdziesz wskazówki jak nauczyć psa chodzenia przy nodze.
posłuszny pies

Jak nauczyć psa posłuszeństwa?

Tresura Psów
Niejednokrotnie słyszeliśmy już magiczne słowo „dominacja”. Każdy, kto choć raz oglądał program o naprostowywaniu nieodpowiednich zachowań psów, dowiedział się, że te złe zachowania wynikają z błędów wychowawczych właścicieli. Tymi głównymi błędami jest po pierwsze rozpuszczenie psa, czyli pozwalanie mu dosłownie na wszystko, „bo taki malutki i słodki) i z drugiej strony - używanie siły ręki i głosu w trakcie nauki. Tymczasem człowiek powinien objąć „przewodnictwo” nie uciekając się do przemocy. Poniżej znajduje się kilka najbardziej popularnych zachowań, które uświadomią naszemu psu kto tutaj rządzi.