Tag: Na ból zęba

ból zęba :)

Domowe sposoby na ból zęba

Bóle
Bolący ząb to jedna z tych rzeczy, które skutecznie mogą uprzykrzyć ci życie. Nie da ci spać, jeść, pić, a nawet zachłysnąć się zimnym powietrzem! Ból zęba może wynikać z wielu przyczyn. Jeśli nie ustępuje, należy koniecznie wybrać się do dentysty. Poniżej przedstawiam kilka domowych sposobów na złagodzenie tej dolegliwości. Nie zastąpią one leczenia stomatologicznego, ale przynajmniej na chwilę pomogą uśmierzyć ból.
ból zęba

Jak złagodzić ból zęba do czasu wizyty u dentysty?

Bóle Zębów
Chyba nikomu nie trzeba powtarzać, jak ważna jest higiena. Poza codziennym prysznicem obowiązkowo powinniśmy myć zęby minimum dwa razy dziennie. Ideałem byłoby szczotkowanie ich po każdym posiłku. To gwarantuje nam utrzymanie ich w dobrej kondycji i zdrowiu. Czasem jednak nasze zęby dają o sobie znać w postaci uporczywego bólu. Ból zębów świadczy zazwyczaj o próchnicy. Możliwe też, że przy towarzyszącym bólu szczęki lub dziąseł mamy do czynienia z zapaleniem dziąseł lub innymi zmianami chorobowymi. Istnieją różne przyczyny bólu zębów. Czasem zdarza się tak, że nasz dentysta nie może nas przyjąć od razu. Co robić w takich momentach? Zamiast łykać masę przeciwbólowych środków wystarczy zastosować kilka sprawdzonych sposobów.
ból zebów

Jak pozbyć się bólu zębów domowym sposobem?

Bóle Zębów
Ból zębów to jeden z najgorszych typów bólu jaki znamy. Zaczyna się od uciążliwego ćmienia, ale może przeistoczyć się w prawdziwy koszmar i gryzienie ścian. Ból zęba jest powodowany przez szereg czynników. Czasami jest to zaawansowana próchnica, czasami pęknięcie zęba, wrzód, czy zainfekowane dziąsła, a nawet efekty zgrzytania zębami. Jeśli bolą cię zęby, koniecznie idź do dentysty. W międzyczasie sprawdź jakimi sposobami możesz walczyć z tym bólem.

Co stan jamy ustnej mówi o naszym zdrowiu?

Bóle Zębów
Większość z nas nie przepada za wizytami u dentysty, a ponad połowa deklaruje, że stomatologa odwiedza dopiero w momencie bólu zęba, którego nie da się już znieść. Nawet jeśli twoje zęby wyglądają na zdrowe, regularnie chodzisz do dentysty, który dba o to, aby były śnieżnobiałe i nie miały żadnych ubytków, to należy zwrócić uwagę na stan całej jamy ustnej. Każdy niepokojący sygnał będzie widoczny w jamie ustnej, gdyż nasz organizm tworzy całość. Nie bez przyczyny wszystko to, co dzieje się w naszym ciele, ma wpływ na stan naszych zębów, dziąseł oraz ust. Po zapoznaniu się z tym artykułem, nigdy więcej nie zignorujesz problemów jamy ustnej. Oto kilka objawów, na które powinno się zwrócić uwagę:


Podobne porady

dziecko u dentysty

Jak przygotować dziecko do wizyty u dentysty?

Dziecko a Zdrowie
Zastanawiasz się kiedy umówić się ze swoim dzieckiem na pierwszą wizytę u dentysty? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy już jest na to odpowiednia pora. Z porady tej dowiesz się również jak przygotować je do wizyty, by nie była ona dla niego traumatycznym przeżyciem.
Dolegliwości jamy ustnej

7 problemów zdrowotnych, o których informuje nas stan jamy ustnej

Zapalenie Dziąseł
Nawet jeżeli twoje zęby są krystalicznie białe i pozbawione ubytków, to nie wolno ci tracić czujności. Różne dolegliwości w jamie ustnej mogą sygnalizować kłopoty w innych rejonach organizmu. Jeśli przyjmiemy, że oczy są zwierciadłem duszy, to jama ustna jest bez wątpienia odzwierciedleniem stanu zdrowia naszego organizmu. Przeróżne dolegliwości i choroby mogą bezpośrednio wpłynąć na zęby, dziąsła i wargi. Z tego też powodu nigdy nie wolno ignorować problemów w tamtym rejonie ciała. Oto krótka lista problemów, o których poinformować nas może stan zdrowia naszej jamy ustnej.