Tag: Karmienie chomika

karmienie chomika

Jak karmić chomika?

Chomiki
Chomiki jedzą nasiona, zboża, warzywa, owoce jak również nawet owady. Zwierzątka te żyją średnio 2-3 lata, jednak niektóre dożywają nawet 5. Prawidłowe karmienie chomika z pewnością sprawi, że będzie on miał ładne futerko, będzie zdrowy oraz długo pożyje. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak i czym karmić swojego ulubieńca.


Podobne porady

chomik

Jak oswoić chomika?

Chomiki
Wiele osób jest zdania, że chomików nie da się oswoić, jednakże ich przekonanie jest błędne. Agresja chomików nie jest cechą wrodzoną. Oczywiście najłatwiej jest oswoić malutkiego chomiczka, jednak w przypadku, gdy otrzymujemy to zwierzątko w prezencie, to nie mamy żadnego wpływu na jego wiek. Jeśli ty również właśnie dostałeś taki prezent i nie wiesz jak sobie z nim poradzić, przeczytaj poniższy artykuł. Poniżej przedstawiam metody oswajania chomika.
Chomik w ciąży

Jak rozpoznać, czy chomik jest chory?

Chomiki
Chomiki się bardzo szybko potrafią rozmnażać. Ciąża trwa u nich 16 do 22 dni (u chomików karłowatych 19 do 22 dni), zaś w jednym miocie może być 6-12 młodych (u karłowatych 5-6). Oznacza to, że w ciągu roku możemy mieć od 96 do ponad 190 młodych chomików (tylko od jednej pary). Poprzez obserwację zachowania i wyglądu samicy chomika, można rozpoznać czy jest ona w ciąży i przygotować się na nadejście młodych.
Chomik

Jak zrobic przysmak dla chomika (słodki patyczek)?

Chomiki
Dzieci kochają zwierzęta i potrafią się z nimi bawić godzinami. Nawet dorośli uśmiechają się na myśl o zabawach ze swoimi pupilami. Nieważne czy mamy psa, kota czy chomika chcemy aby nasz zwierzak był szczęśliwy. Nikt nie zaprzeczy, że maluchy, które wychowywały się ze zwierzętami lepiej się rozwijają. Dziecko dbając o chomika nauczy się systematyczności, odpowiedzialności, tolerancji i empatii. Poniżej znajdziecie prosty przepis na smakołyk dla chomika, który możecie zrobić wspólnie z dziećmi.
Chomik

Jak zrobic przysmak dla chomika (jabłkowe chipsy)?

Chomiki
Chomiki są małymi zwierzątkami, które wymagają stałej opieki. Przysmaki dostępne w sklepach zoologicznych są bardzo często drogie i na pierwszy rzut oka widać, że chemia jest im nie obca. Jabłkowe chipsy stanowią pyszną i zdrową przekąskę, którą pupil bardzo chętnie schrupie. Są bardzo proste w wykonaniu i wystarczy, że poświęcisz krótką chwile na ich przygotowanie. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci w ich zrobieniu.
Chomik

Jak zrobic przysmak dla chomika (chlebowe kuleczki z niespodzianką)?

Chomiki
Kupując przysmaki dla chomika w sklepie zoologicznym musimy pamiętać, że podawane za często mogą przyczynić się do otyłości zwierzaka, a nawet problemów zdrowotnych. Dlatego nie wprowadzaj ich do jego codziennej diety i podawaj okazjonalnie. Zamiast wydawać pieniądze na łakocie dla pupila i faszerować go chemią sami możecie przygotować coś pysznego. Poniżej znajdziecie przepis na chlebowe kuleczki dla chomika.
gupik

Jak karmić narybek?

Rybki Akwariowe
Spaghetti należy do moich ulubionych potraw, dlatego żeby mi się nie znudziło bardzo często poddaje sosy modyfikacjom. Sos pomidorowy z dodatkiem ogórka kiszonego stworzy bardzo oryginalny smak, który zainteresuje niejednego znawcę kulinariów. Danie nie jest skomplikowane, ani pracochłonne. Jeżeli lubicie próbować nowych rzeczy i bawić się w kuchni, moja propozycja bez wątpienia zachwyci również was. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam w wykonaniu spaghetti.
karmienie piersią

6 niesamowitych zastosowań kobiecego mleka

Dziecko a Zdrowie
Karmienie piersią to szczególny czas w życiu matki i dziecka, który zbliża do siebie. Mleko matki może być również stosowane w leczeniu, zarówno dzieci jak i dorosłych. W Chinach, mleko matki uważany jest za „napój bogatych”. Chińczycy wierzą, że mleko ma dużo wartości odżywczych. Mleko to bowiem zawiera przeciwciała IgA, IgG, IgM, IgDi IgE oraz wydzielnicze IgA, które zwalczają choroby. Jest to główny powód, dlaczego dzieci powinny być karmione piersią. Chroni je przed chorobami układu oddechowego, pokarmowego, biegunką oraz łagodzi objawy astmy. Więc jeśli masz dodatkowe mleko, nie marnuj go. Oto 6 naturalnych zastosowań mleka z piersi.