Tag: Karmienie chomików

karmienie chomika

Jak karmić chomika?

Chomiki
Chomiki jedzą nasiona, zboża, warzywa, owoce jak również nawet owady. Zwierzątka te żyją średnio 2-3 lata, jednak niektóre dożywają nawet 5. Prawidłowe karmienie chomika z pewnością sprawi, że będzie on miał ładne futerko, będzie zdrowy oraz długo pożyje. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak i czym karmić swojego ulubieńca.


Podobne porady

domowe jedzenie dla psa

Jak zrobić domowe jedzenie dla psa?

Karmienie Psów
Czasami karmy dla psów dostępne w sklepach nie są wcale bezpieczne dla naszego zwierzaka. Jeśli chcesz by twój pies dobrze się odżywiał to powinieneś przygotowywać psie jedzenie w domu. To wcale nie wymaga wielkiego wysiłku, wystarczy prosta mieszanka mięsa, warzyw i skrobi. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak przygotować dobre domowe jedzenie dla psa.
chomik

Jak opiekować się chorym chomikiem?

Chomiki
Czasami chomiki chorują - tak samo inne zwierzęta. Jeżeli chcesz ulżyć swojemu chomikowi w chorobie poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak się nim opiekować podczas tych trudnych dla niego dni.
Chomik w ciąży

Jak rozpoznać, czy chomik jest chory?

Chomiki
Chomiki się bardzo szybko potrafią rozmnażać. Ciąża trwa u nich 16 do 22 dni (u chomików karłowatych 19 do 22 dni), zaś w jednym miocie może być 6-12 młodych (u karłowatych 5-6). Oznacza to, że w ciągu roku możemy mieć od 96 do ponad 190 młodych chomików (tylko od jednej pary). Poprzez obserwację zachowania i wyglądu samicy chomika, można rozpoznać czy jest ona w ciąży i przygotować się na nadejście młodych.
Chomik

Jak zrobic przysmak dla chomika (słodki patyczek)?

Chomiki
Dzieci kochają zwierzęta i potrafią się z nimi bawić godzinami. Nawet dorośli uśmiechają się na myśl o zabawach ze swoimi pupilami. Nieważne czy mamy psa, kota czy chomika chcemy aby nasz zwierzak był szczęśliwy. Nikt nie zaprzeczy, że maluchy, które wychowywały się ze zwierzętami lepiej się rozwijają. Dziecko dbając o chomika nauczy się systematyczności, odpowiedzialności, tolerancji i empatii. Poniżej znajdziecie prosty przepis na smakołyk dla chomika, który możecie zrobić wspólnie z dziećmi.
Chomik

Jak zrobic przysmak dla chomika (jabłkowe chipsy)?

Chomiki
Chomiki są małymi zwierzątkami, które wymagają stałej opieki. Przysmaki dostępne w sklepach zoologicznych są bardzo często drogie i na pierwszy rzut oka widać, że chemia jest im nie obca. Jabłkowe chipsy stanowią pyszną i zdrową przekąskę, którą pupil bardzo chętnie schrupie. Są bardzo proste w wykonaniu i wystarczy, że poświęcisz krótką chwile na ich przygotowanie. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci w ich zrobieniu.
Chomik

Jak zrobic przysmak dla chomika (chlebowe kuleczki z niespodzianką)?

Chomiki
Kupując przysmaki dla chomika w sklepie zoologicznym musimy pamiętać, że podawane za często mogą przyczynić się do otyłości zwierzaka, a nawet problemów zdrowotnych. Dlatego nie wprowadzaj ich do jego codziennej diety i podawaj okazjonalnie. Zamiast wydawać pieniądze na łakocie dla pupila i faszerować go chemią sami możecie przygotować coś pysznego. Poniżej znajdziecie przepis na chlebowe kuleczki dla chomika.

Jak karmić papugę?

Karmienie Ptaków
Papugi pod względem jedzenia w niczym nie różnią się od innych stworzeń. By dobrze się rozwijać muszą jeść dobre, zdrowe i zróżnicowane jedzenie. Przebierając w bogatej ofercie którą dają nam producenci pokarmu dla papug należy zastanowić się co nasza papuga tak naprawdę potrzebuje.