Tag: Stłuczenia

siniak

Jak leczyć siniaki?

Kontuzje Sportowe
Wszyscy doskonale wiemy, czym są siniaki oraz jak bolesne i nieprzyjemne mogą one być szczególnie dla kobiet. Nie ważne jak bardzo jesteśmy ostrożni i tak nie uda nam się ochronić całego ciała przed siniakami. Różne stłuczenia, upadki a nawet mocniejsze przyciśnięcie okolicy ramion lub nóg może skutkować wystąpieniem dużego, fioletowego siniaka. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci szybciej usunąć brzydko wyglądające siniaki, krwiaki i stłuczenia.
stłuczenie

Jak leczyć stłuczenia?

Pierwsza Pomoc
Stłuczenia są bardzo bolesne i uniemożliwiają wszelką aktywność - wszystkie próby kończą się przeszywającym bólem. Stłuczenia nie są jednak odczuwalne od razu. Bywa, że się uderzysz i o tym zapomnisz, a ból pojawi się tydzień później. Aby tego uniknąć, po stłuczeniu trzeba od razu działać! Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.
Apteczka.

Pierwsza pomoc na wakacjach

Zdrowie i bezpieczeństwo w podróży
Podczas różnorodnych podróży czy wycieczek czasami mogą zdarzyć się małe wypadki, typu skaleczenia, stłuczenia, zakrztuszenie itp. Oczywiście, nikomu nie życzymy wspomnianych nieprzyjemności, jednak życie bywa nieprzewidywalne. Jak wówczas mamy zareagować i co należy zrobić? Poniżej przedstawiamy wakacyjny SOS.
stłuczenie

Skuteczne sposoby na stłuczenia

Kontuzje Sportowe
Najprostszy sposób to zimny okład przyłożony od razu do miejsca uderzenia. Może być z wody z sodą oczyszczaną lub octem (na szklankę wody łyżeczka sody lub łyżka octu) albo z kostek lodu umieszczonych w worku foliowym. Taki okład zmniejsza ból i rozszerzanie się siniaka, podobnie jak lekki masaż. Istnieją jednak inne, bardziej skuteczne sposoby. Jakie? Tego dowiesz się poniżej.
siniak

Co robić w przypadku stłuczenia?

Kontuzje Sportowe
Stłuczenie to najczęstsza kontuzja mięśni. Potłuczenia zwykle są skutkiem przewrócenia się albo silnego uderzenia. W chwili kontaktu z twardym podłożem, drobne naczynia znajdujące się pod skórą pękają. Krew przedostaje się do tkanek, a to wywołuje obrzęk i zasinienie skóry. Czasem powstaje krwiak, który boli przy dotyku. Większość siniaków znika w ciągu 7-10 dni. Skóra wówczas zmienia barwę – najpierw jest czerwona, potem sina, następnie żółtawa lub bladozielona. To skutek powolnego wchłaniania uszkodzonych komórek krwi. Jednak co robić w przypadku stłuczenia?
Musztarda na stłuczenia i oparzenia

Musztarda na stłuczenia i oparzenia - jak stosować?

Medycyna Naturalna
Każdemu z nas zdarzają się bolesne stłuczenia lub oparzenia. Szukając domowych sposobów na uśmierzenie bólu proponujemy skorzystanie z cudownych właściwości musztardy. Przekonaj się na własnej skórze o jej skutecznym działaniu. Wypróbuj na oparzenia, stłuczenia czy bolesne siniaki. Przyniesie ulgę w bólu i pomoże przywrócić skórę do prawidłowego stanu.