Tag: Oparzenia sposoby

oparzenie pierwszego stopnia

Domowe sposoby na oparzenia

Poparzenia
W przeciwieństwie do oparzeń trzeciego stopnia, które wymagają natychmiastowej pomocy lekarskiej, drobne oparzenia, które przydarzają nam się w domu, są łatwe do wyleczenia. Niezależnie od tego w jaki sposób się oparzyłaś, kluczem do szybkiej ulgi jest... szybka ulga. To, co zrobisz w trakcie pierwszych kilku minut po oparzeniu się, wpływa na cały późniejszy proces gojenia się rany. Zapoznaj się zatem z kilkoma domowymi sposobami na oparzenia, a unikniesz kłopotów w przyszłości.
domowa maść na oparzenia

Jak zrobić domową maść na oparzenia?

Poparzenia
Poparzenia słoneczne, oparzenia żelazkiem lub wrzątkiem, przypadkowe dotknięcie rozgrzanej patelni lub blachy piekarnika – to tylko kilka sytuacji, gdy za chwilę nieuwagi płacić musimy jeszcze długo potem. Gdy wdrożymy już pierwszą pomoc (zazwyczaj okład z lodu lub umieszczenie oparzonej części ciała pod strumieniem zimnej wody), musimy poradzić sobie z łuszczącą się i poparzoną skórą. W przypadku oparzeń I i II stopnia (obejmujących naskórek i ewentualnie część skóry właściwej) gojenie przyspieszy domowa maść na bazie ziół. Przepis na nią znajdziesz poniżej.


Podobne porady

pierwsza pomoc

Jak pomóc w przypadku udaru, zasłabnięcia lub oparzenia? Wakacyjne S.O.S.

Pierwsza Pomoc
Takie przypadłości zdarzają się najczęściej latem. Główną przyczyną jest przesadzanie z opalaniem - w wakacyjnym słońcu łatwo dostać udaru, doznać oparzenia czy po prostu zasłabnąć. Takiej osobie trzeba jak najszybciej pomóc. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.
pierwsza pomoc przy poparzeniu

Co robić w przypadku oparzenia?

Pierwsza Pomoc
Oblanie się wrzątkiem, nieopatrzny kontakt z gorącym żelazkiem, przypadkowe muśnięcie kratki piekarnika - nie potrzeba wiele, by doznać oparzenia termicznego. Tak jak w każdym innym nagłym przypadku, tak i tutaj niezbędna jest natychmiastowa reakcja. Co zrobić w przypadku oparzenia? Jak zmniejszyć ból i przyspieszyć gojenie się rany? Tego dowiesz się z dalszej lektury.
Jak pielęgnować chore dziecko

Jak pielęgnować chore dziecko?

Dziecko a Zdrowie
Być może przekonałaś się już nie raz, że gdy twój maluch zachoruje, dobre rady przyjaciółek, które mają starsze dzieci, nie zawsze zgadzają się z tym, co słyszysz potem u lekarza twojego syna lub córki. Nic dziwnego: co roku naukowcy różnych specjalności publikują najnowsze wyniki badań, czego skutkiem bywa zmiana zaleceń związanych m.in. z leczeniem najmłodszych. Na przykład postępowanie przy ospie wietrznej, biegunce czy nawet przy zwykłych odparzeniach całkowicie zmieniło się w ciągu ostatnich lat, a takich przypadków jest znacznie więcej. W ciągu ostatnich 10 lat medycyna bardzo się rozwinęła. Przedstawiam najważniejsze zmiany dotyczące zdrowia maluchów. Dlatego zanim sięgniesz po tradycyjnie podawane leki lub zdecydujesz się zastosować metody, które znasz od dziecka, koniecznie dowiedz się, czy aby na pewno są one jeszcze polecane przez specjalistów.
Oparzenie u dziecka

Oparzenie u dziecka - co robić?

Dziecko a Zdrowie
Do jednych z najczęstszych wypadków domowych z udziałem dzieci należą oparzenia. Małe dzieci są na nie najbardziej narażone, ponieważ nie mają świadomości zagrożenia. Dzieci mają znacznie cieńszą skórę i wystarczy dosłownie chwila, by kontakt z wysoką temperaturą wyrządził im szkodę. Skóra dzieci jest bardzo wrażliwa, dlatego tego typu urazy mogą mieć poważne konsekwencje. Czy wiesz, co należy robić, kiedy dojdzie do wypadku?
zmarznięte stopy

Jak ochronić stopy przed zmarznięciem?

Odzież Sportowa
Lubisz zimowe piesze wędrówki? A może po prostu jesteś zmarzluchem i szybko marzniesz w stopy? Mamy dla ciebie proste rozwiązanie, dzięki któremu już nigdy nie będziesz mieć zimnych stóp. Oto jak ustrzec się przed zimnem.

Jak bezpiecznie się opalać?

Pielęgnacja skóry
W ostatnich dniach temperatury znacznie skoczyły w górę. To znak, że można rozpocząć sezon na opalanie. Mimo że nasza skóra nabiera ładnego koloru w kontakcie ze słońcem, pamiętajmy, że jednocześnie może być ono dla niej szkodliwe. Szczególnie, gdy przebywamy długo na słońcu i nie zabezpieczymy skóry w odpowiedni sposób. Podpowiadamy, jak bezpiecznie rozpocząć sezon na opalanie, by nasza skóra nie ucierpiała.