Tag: Domowe sposoby na oparzenia

oparzenie pierwszego stopnia

Domowe sposoby na oparzenia

Poparzenia
W przeciwieństwie do oparzeń trzeciego stopnia, które wymagają natychmiastowej pomocy lekarskiej, drobne oparzenia, które przydarzają nam się w domu, są łatwe do wyleczenia. Niezależnie od tego w jaki sposób się oparzyłaś, kluczem do szybkiej ulgi jest... szybka ulga. To, co zrobisz w trakcie pierwszych kilku minut po oparzeniu się, wpływa na cały późniejszy proces gojenia się rany. Zapoznaj się zatem z kilkoma domowymi sposobami na oparzenia, a unikniesz kłopotów w przyszłości.
kąpiel w mleku

Jak wykorzystać mleko do pielęgnacji ciała?

Pielęgnacja cery
Wiemy, że wzmacnia włosy, paznokcie i kości, zapobiega też próchnicy. Jednak, rzadko pamiętamy i jego cennych właściwościach kosmetycznych, które odkryła pewna starożytna królowa. Mowa oczywiście o Kleopatrze, która znana była ze swoich kąpieli w mleku. Okazuje się, że nie były to tylko nieuzasadnione fanaberie starożytnej piękności. Mleko zawiera enzymy, sole mineralne, witaminy A, D, B5 i B12, a także białka i delikatne tłuszcze, które mają zbawienny wpływ na skórę.
oparzenia słoneczne

Jak złagodzić oparzenia słoneczne?

Pielęgnacja skóry
Chwila zapomnienia, niewinna drzemka na plaży lub nieodpowiedzialne opalanie i gotowe! Chyba każdy choć raz w życiu doświadczył opłakanych skutków niekontrolowanego wystawiania się na słońce. Czerwona, napięta skóra, wrażliwa na każdy, nawet najmniejszy dotyk, utrudnia nam wszystko: siedzenie, leżenie, a nawet normalne poruszanie. Na kilka dobrych dni w ogóle musimy zrezygnować z wychodzenia na plażę, a jeśli już wychodzimy na dwór przemykamy się cieniem, całkowicie okryci lekką chustą i zabezpieczeni w kapelusz z szerokim rondem. Niestety teraz już za późno na ochronę.
oparzenie słoneczne

Poparzenie słoneczne - jak sobie z nim radzić?

Poparzenia
Zaczerwienienia, gorąca w dotyku skóra, pieczenie, a czasem pęcherzyki to objawy słonecznego oparzenia I stopnia. Gdy je zauważysz, natychmiast schowaj się do cienia, przykryj ciało i włóż kapelusz, by osłonić twarz. Spieczone, rozpalone plecy, dekolt czy twarz „poratują” okłady z kefiru, warzyw i ziół. O czym jeszcze musisz pamiętać, kiedy przeholujesz z plażowaniem?
Oparzenie żelazkiem

Najlepsze sposoby na oparzenia

Inne Choroby
Oparzyłeś się żelazkiem lub palnikiem w kuchni? Jeśli to tylko znikome oparzenie – masz szczęście, ale i tak pewnie jest bolesne, a proces gojenia się rany może potrwać. Zobacz co przyniesie ci ulgę i przyspieszy proces gojenia się rany, a na dodatek nie będzie zbyt kosztowne.
podrażniona skóra

Naturalne sposoby na podrażnioną skórę

Pielęgnacja skóry
Skóra jest naszym największym narządem. Często zdarzają się nam jednak  podrażnienia. Istnieje wiele sposobów na poradzenie sobie z tym problemem.  Najlepiej sprawdzają się jednak domowe metody, które są równie skuteczne jak te dostępne w aptekach czy drogeriach, a wykonać możesz je samodzielnie w domowym zaciszu. Przedstawiamy listę najskuteczniejszych, domowych sposobów na problemy ze skórą.


Podobne porady

pierwsza pomoc przy poparzeniu

Co robić w przypadku oparzenia?

Pierwsza Pomoc
Oblanie się wrzątkiem, nieopatrzny kontakt z gorącym żelazkiem, przypadkowe muśnięcie kratki piekarnika - nie potrzeba wiele, by doznać oparzenia termicznego. Tak jak w każdym innym nagłym przypadku, tak i tutaj niezbędna jest natychmiastowa reakcja. Co zrobić w przypadku oparzenia? Jak zmniejszyć ból i przyspieszyć gojenie się rany? Tego dowiesz się z dalszej lektury.