Tag: Kanapki dekoracyjne

kanapki dla dzieci

Jak robić kanapki dla dzieci?·

Kanapki
Każde dziecko kocha kolorowe rysunki, zwierzątka czy bajkowe postacie. Fakt ten możemy wykorzystać, aby nakłonić dziecko do zrobienia rzeczy, na które normalnie nie ma ochoty. To samo dotyczy jedzenia. Niejedna mama ma problem z dzieckiem, które je jak ptaszek i to tylko po długich prośbach i namowach. W takich sytuacjach doskonałym pomysłem jest połączenie posiłku z zabawą. Teoretycznie "jedzeniem nie można się bawić", jak mawiały nasze babcie, jednak co innego pozostaje, jeśli mamy do czynienia z niejadkiem? Poniżej przedstawiam kilka pomysłów na zdrowe i pyszne kanapki dla dzieci - nawet tych najbardziej wybrednych!
kanapki żółwie

Jak zrobić kanapki żółwie?

Zimne śniadania
Twoje dziecko to prawdziwy niejadek? A może ty też nie lubisz nudy na talerzu i lepiej smakuje ci to, co nie tylko dobrze smakuje, ale i apetycznie wygląda? Niezależnie od tego, co tobą kieruje, kanapki żółwie przemówią zarówno do twojego serca, jak i żołądka. Aż żal będzie ci je zjeść.
kanapki myszki

Jak zrobić kanapki myszki z serka topionego?

Zimne śniadania
Twoje dziecko to największy niejadek w klasie? W żaden sposób nie możesz go nakłonić do jedzenia czegokolwiek prócz cukierków i ciastek? Może wystarczy jedynie zmiana sposobu podania posiłku, by udało się przekonać malca, że to, do czego do tej pory się uprzedzał, w rzeczywistości jest naprawdę smaczne? Może spodobają mu się kanapki myszki przedstawione na zdjęciu obok? Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz. Przepis poniżej.
kanapka biedronka

Jak zrobić kanapkę biedronkę?

Zimne śniadania
Prosty sposób na małego niejadka? Kanapka biedronka z pomidora i oliwek. Pyszna, pożywna i przede wszystkim bardzo efektowna. Gdy twoje dziecko ją zobaczy, na pewno poprosi o dokładkę. Biedroneczko leć do nieba, przynieś mi kawałek chleba!