Tag: Słodkie ziemniaki przepisy

słodkie ziemniaki

Jak gotować słodkie ziemniaki?

Dania wegetariańskie
Słodkie ziemniaki to doskonały dodatek do każdego obiadu. Świetnie sprawdzają się zarówno, na co dzień jak i od święta. Są nie tylko smaczne, ale także zdrowe - możesz je, więc śmiało włączyć do swojej codziennej diety. Słodkie ziemniaki są stosunkowo mało kaloryczne (80-100 kcal) i całkowicie wolne od tłuszczu, więc możesz je jeść bez obaw, o ile przyrządzisz je w odpowiedni sposób. Poniżej znajdziesz pięć sposobów na przyrządzenie pysznych słodkich ziemniaczków. Pamiętaj przy tym, że dodatek brązowego cukru lub pianek z syropu kukurydzianego nie powoduje zmiany zawartości witamin i minerałów tylko nieco zwiększa ilość kalorii.
Frytki ze słodkich ziemniaków

Jak zrobić frytki ze słodkich ziemniaków?

Przekąski Ciepłe
Frytki ze słodkich ziemniaków znacznie różnią się w smaku od frytek do których jesteśmy przyzwyczajeni jednak warto ich spróbować - możliwe, że polubisz je jeszcze bardziej od ich klasycznego odpowiednika.

Jak zrobić słodkie ziemniaki z kurczakiem i szpinakiem?

Dania z drobiu
Patat, czy jak inni wolą batat, jest po prostu słodkim ziemniakiem, W smaku przypomina nieco dynię piżmową. Doskonale komponuje się w połączeniu z kurczakiem i szpinakiem. Idealne wyważenie przypraw sprawia, że potrawie trudno się oprzeć. Bez wątpienia zaskoczy nawet najwybredniejsze podniebienia. Poniżej przedstawiam legendarny przepis na słodkie, pikantne i serowe łódeczki ze słodkich ziemniaków z kurczakiem i szpinakiem.
słodkie ziemniaki

Jak zrobić sok ze słodkich ziemniaków na obniżenie poziomu cukru?

Choroby
Sok ze słodkich ziemniaków jest słodki i mączysty. Jest również pełen wartościowych składników, witamin i minerałów. Można w nich znaleźć mangan, żelazo, miedź, a także sporą ilość karotenu. Co więcej zawierają dwa razy więcej błonnika niż regularne ziemniaki. Poznaj ich słodki smak.


Podobne porady

dieta na cholesterol

5 sposobów na obniżenie cholesterolu

Cholesterol
Ma złą sławę i nie ma w tym nic dziwnego, bo może zagrozić zdrowiu. Na szczęście można sobie radzić z jego nadmiarem. Cholesterol jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Uczestniczy w produkcji hormonów płciowych i kwasów tłuszczowych koniecznych do trawienia tłuszczy. Wspomaga pracę naszego mózgu. Dzięki niemu w organizmie powstaje witamina D, gwarantująca mocne kości. Jednak, gdy przekracza normy, jest niekorzystny dla zdrowia. Niebezpieczny jest LDL, czyli jego „zła” frakcja. Jeśli jest go za dużo, zaczyna odkładać się na ścianach naczyń krwionośnych w postaci tzw. blaszek miażdżycowych, które w miarę upływu lat zatykają całkowicie światło w tętnicach doprowadzających bezpośrednio krew do serca. Na szczęście jest HDL, czyli „dobra” odmiana cholesterolu. Do jej zadań należy zbieranie z krwi nadmiaru LDL i transportowanie go do wątroby, gdzie jest rozkładany i wydalany z organizmu. Jeśli HDL jest za mało – nie daje sobie rady z oczyszczaniem krwi. Dlatego warto dbać o to, aby tej frakcji cholesterolu było jak najwięcej, najlepiej powyżej niezbędnego minimum, określanego dla mężczyzn na 35, dla kobiet 40 mg/dl.
bataty

Jak uprawiać bataty na działce?

Rośliny bulwiaste
Z batatami, czyli słodkimi ziemniakami, najczęściej możemy się spotkać w markecie, gdzie leżą obok innych egzotycznych warzyw. Chociaż pochodzą z krajów o dużo cieplejszym klimacie, można je uprawiać również w Polsce. Trzeba tylko zdawać sobie sprawę z tego, że nie urosną tak dorodne jak te, które znajdziemy na sklepowych półkach. Dla tych, którzy lubią eksperymentować – kilka rad, na temat: jak wyhodować własne bataty w ogródku.
Jak zrobić frytki ze słodkich ziemniaków i aioli z avocado?

Jak zrobić frytki ze słodkich ziemniaków i aioli z avocado?

Przekąski Ciepłe
Jeżeli szukasz zdrowszej alternatywy dla domowych frytek smażonych w głębokim tłuszczu, to podpowiadamy: zrób pieczone frytki z batatów. Słodkie ziemniaki są znacznie zdrowsze od zwykłych, a użycie piekarnika zamiast oleju ograniczy wchłonięty przez nie tłuszcz. Do przekąski dodaj sos aioli przygotowany z avocado.
trojglicerydy w diecie

Naturalne sposoby na obniżenie poziomu trójglicerydów w organizmie

Cholesterol
Trójglicerydy to rodzaj tłuszczów, które w dużych ilościach znajdujemy w produktach spożywczych pochodzenia zwierzęcego. Ich normalna zawartość w ludzkim organizmie wynosi maksymalnie 150 mg/dl (miligramów na decylitry). Problemy zdrowotne pojawiają się, gdy osiągną one poziom 200 mg/dl. Na szczęście istnieją skuteczne metody, które pozwolą nam w naturalny sposób obniżyć poziom trójglicerydów, chroniąc nasz organizm przed ich negatywnymi konsekwencjami.