Tag: Olejek

olejek cytrynowy

Jak zrobić olejek cytrynowy?

Natura
Olejek cytrynowy wytwarzany jest ze skórki owocu. Znalazł on bardzo szerokie zastosowanie od medycyny po gospodarstwo domowe. Posiada on wyjątkowy smak i zapach. Producenci wytwarzający znaczną ilość olejku cytrynowego dla potrzeb handlowych, aby go otrzymać stosują metodę tłoczenia na zimno. Maszyny pod wpływem dużego nacisku dosłownie wyciskają olejek ze skórki cytryny. Aby otrzymać 30 gram oleju potrzebne jest około 100 cytryn. Jednakże istnieje też inny sposób na uzyskanie olejku cytrynowego. Poniżej znajdziesz wskazówki jak to zrobić.
Olejek eukaliptusowy

10 niesamowitych zastosowań olejku eukaliptusowego

Przeziębienia i Grypa
Wiecznie zielone drzewo eukaliptusowe pochodzi z Australii i jest podstawowym pokarmem uroczych koali. Chociaż bez wątpienia dostarcza wartości odżywczych i utrzymuje w dobrym zdrowiu dzikie zwierzęta, eukaliptus, w postaci olejku lub ekstraktu, pomaga także ludziom znajdując zastosowanie w medycynie. Według brytyjskich legend, jeden z Anglików, którzy skolonizowali Australię zranił się siekierą w kciuk. Na szczęście jego ojciec był zaznajomiony z tajnikami medycyny Aborygenów i wiedział, że podczas zakładania opatrunku, ranę należy obłożyć liśćmi eukaliptusa. Kciuk nieuważnego kolonizatora zagoił się szybko i nie wdało się zakażenie! Aborygeni używali eukaliptusa do leczenia wszelkich ran i urazów. Dzięki temu, wiedza o właściwościach tej rośliny rozeszła się i szybko dotarła do farmaceutów, który tworzyli i sprzedawali produkty zwierające olejek eukaliptusowy. Przyjrzyjmy się 10 niesamowitym właściwościom eukaliptusa, o których mieszkańcy Australii wiedzą od setek lat.
ból mięsni

Jak zrobić olejek z liści brzozy na bóle mięśni?

Bóle
Zakwasy po zbyt intensywnym wysiłku fizycznym lub bóle mięśni innej przyczyny nie muszą już utrudniać nam wykonywania codziennych czynności. Istnieje prosty domowy specyfik, który w szybki sposób złagodzi ból przywracając nam pełną sprawność. Sekretnym składnikiem tego preparatu są liście brzozy. Należy je zbierać późną wiosną i latem, żeby czerpać maksimum z ich dobroczynnych właściwości. Zobacz, jak zrobić domowy olejek z liści brzozy na bóle mięśni.
olejek do włosów

Drogocenne olejki do włosów

Pielęgnacja włosów
Nakładanie na włosy lekkich olejków bez spłukiwania zapewni odpowiednie odżywienie oraz zapobiegnie wypadaniu włosów. Olejek idealnie sprawdzi się również u osób, które przedwcześnie siwieją. Jednak to nie wszystkie korzyści, przede wszystkim olejek nie przetłuszcza włosów, tak więc może być stosowany nawet przez osoby mające problem z przetłuszczającymi się włosami. Poniżej znajduje się kilka podpowiedzi dotyczących doboru odpowiedniego olejku.
olejek z bananów

Jakie właściwości posiada olejek z bananów?

Pielęgnacja skóry
Korzyści jakie dają nam banany są wszystkim doskonale znane, ale czy tak samo wiele osób wie jakie korzyści daje nam olejek z bananów? Olej z bananów wytwarzany jest z syntetycznie wytwarzanych bananów i ma słodki aromat. Olejek ma ogromne zastosowanie w przemyśle kosmetycznym, idealnie nadaje się do stosowania na skórę ale i również na włosy. W sklepach możemy go znaleźć pod postacią płynów, kremów, mydeł i żeli.
Domowy olejek do włosów i skóry twarzy

Domowy olejek do włosów i skóry twarzy

Cera sucha
Pielęgnacja skóry i włosów to bardzo ważny element naszego życia. Przesuszona skóra staje się szara, zmęczona, a czasem przesuszenie może powodować alergie i choroby skóry. Suche włosy stają się łamliwe i trudne do ułożenia. Jeżeli chcesz zadbać o swoje włosy i skórę w jak najlepszy sposób, proponujemy zastosowanie olejku, który przygotujesz własnoręcznie.


Podobne porady

Eukaliptusowy olejek właściwości

Jak przygotować aromatyczny eukaliptusowy prysznic?

Codzienna higiena
Chociaż uwielbiam olejki eteryczne i używam ich często w moim życiu codziennym, nic nie może zastąpić zapachu i piękna prawdziwych roślin i kwiatów w domu. Co jakiś czas potrzebuję po prostu żywej zieleni w moim domu. To pragnienie staje się jeszcze silniejsze podczas szarych zimowych dni, kiedy słońce rzadko wychodzi zza chmur. A więc kiedy natknęłam się na pomysł wykorzystania świeżych liści eukaliptusa, wiedziałam, że na pewno od razu go wykorzystam!
olejek eukaliptusowy

Jak wykorzystać olejek eukaliptusowy?

Pielęgnacja skóry
Istnieje wiele produktów, które mają tak wszechstronne zastosowanie, że ich posiadanie w domowym gospodarstwie może nam znacznie ułatwić życie. Należy do nich z pewnością olejek eukaliptusowy. Wykazuje nie tylko właściwości korzystne dla naszego zdrowia, ale może być przydatny w takich problemach jak plamy na tkaninach czy pojawiające się w domu insekty. Oto, do czego może nam się przydać olejek eukaliptusowy.

Olejek eukaliptusowy na przeziębienie oraz bóle stawów i mięśni

Medycyna Naturalna
Olejek eukaliptusowy jako pierwsi docenili Aborygeni, którzy wykorzystywali go do leczenia rozmaitych ran oraz urazów. Obecnie jego sława z dnia na dzień rośnie, a zastosowanie obejmuje nie tylko branżę farmaceutyczną, ale i kosmetyczną. Okazuje się, że ten naturalny preparat potrafi nas wybawić z opresji w wielu kłopotliwych sytuacjach. Pomoże zminimalizować dokuczliwe dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie, jak i złagodzić uporczywe bóle mięśni i stawów. Przyjrzymy się właściwościom i zastosowaniom olejku eukaliptusowego bliżej, bo naprawdę warto.