Tag: Olejek eteryczny cytrynowy

olejek cytrynowy

Jak zrobić olejek cytrynowy?

Natura
Olejek cytrynowy wytwarzany jest ze skórki owocu. Znalazł on bardzo szerokie zastosowanie od medycyny po gospodarstwo domowe. Posiada on wyjątkowy smak i zapach. Producenci wytwarzający znaczną ilość olejku cytrynowego dla potrzeb handlowych, aby go otrzymać stosują metodę tłoczenia na zimno. Maszyny pod wpływem dużego nacisku dosłownie wyciskają olejek ze skórki cytryny. Aby otrzymać 30 gram oleju potrzebne jest około 100 cytryn. Jednakże istnieje też inny sposób na uzyskanie olejku cytrynowego. Poniżej znajdziesz wskazówki jak to zrobić.
Właściwości olejków eterycznych

8 niesamowitych olejków eterycznych, które po prostu musisz mieć

Pielęgnacja skóry
Olejki eteryczne wykonane są z różnych ziół lub owoców. Ich składniki stanowią znakomite źródło korzystnych dla zdrowia witamin, minerałów, przeciwutleniaczy i innych substancji leczniczych. Olejki eteryczne są również powszechnie stosowane w kuchni - częściej nawet niż przyprawy, które posiadają bardzo silny smak. Wyprodukowanie olejków eterycznych domowymi sposobami nie jest łatwe. Zadanie to wymaga dużych ilości surowego produktu, który następnie musi być wyodrębniony i rozcieńczony, zanim będziemy mogli z niego skorzystać. Olejki eteryczne mogą być używane przy masażach, jako składnik leczniczych okładów lub do aromaterapii. Posiadają one wyjątkowo bogatą historię - wykorzystywane były do celów leczniczych (i nie tylko) przez ludzi na całym świecie od tysięcy lat. Postanowiliśmy przedstawić wam listę kilku najlepszych i najbardziej popularnych olejków eterycznych. Być może znajdziecie coś dla siebie.
odchudzanie

Olejki eteryczne, które pomogą stracić zbędne kilogramy

Odchudzanie
Wiele osób twierdzi, że stosowanie olejków eterycznych może pomóc w walce z nadwagą. Pochodzące z roślin ciecze dysponują wieloma korzystnymi związkami, które od lat stosowane są w tradycyjnej medycynie. Pozwalają one kontrolować wahania nastrojów i wpływają pozytywnie na naszą psychikę. Stosowanie olejków eterycznych w aromaterapii, potrafi działać kojąco na psychikę oraz nasze emocje. Dzięki stymulacji receptorów, mózg lepiej komunikuje się z resztą ciała, kontroluje ciśnienie krwi, poziom stresu, częściowo akcje serca oraz kontroluje funkcje zapamiętywania i uczenia się. Chociaż istnieje wiele przeszkód w drodze do utraty wagi, to olejki eteryczne mogą sprawdzić się idealnie jako naturalny wspomagacz.