Tag: Obgryzanie paznokci u dorosłych

obgryzanie paznokci

Jak przestać obgryzać paznokcie?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Obgryzanie paznokci, jest problemem wielu osób. Może ono być spowodowane stresem, jednak często robimy to również z nudów. Jakikolwiek powód jest przyczyną obgryzania paznokci dłoń wygląda nieestetycznie, paznokcie stają się coraz mniejsze a poza tym często obgryzaniu paznokci towarzyszy ból. Poniżej znajdziesz instrukcję, która może pomóc w zaprzestaniu obgryzania paznokci.
obgryzanie paznokci

Jak oduczyć się obgryzać paznokcie?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Obgryzanie paznokci jest częstym nawykiem, z którym w rzeczywistości trudno zerwać. Niektórzy obgryzają paznokcie, gdy są zdenerwowani lub ewentualnie, gdy są znudzeni. Przeczytaj poniższe wskazówki, podpowiemy ci jak raz na zawsze skończyć z tym nieprzyjemnym nawykiem.
obgryzanie paznokci

Jak oduczyć się obgryzania paznokci?

Pielęgnacja skóry
Obgryzanie paznokci to problem nie tylko małych dzieci. Często ten nieapetyczny nałóg towarzyszy nam też w dorosłym życiu. Przyzwyczajenie takie jest nieestetyczne nie tylko dla osoby obgryzającej, ale też dla innych w jej otoczeniu. Zwłaszcza kobiety są niezadowolone z wyglądu swoich paznokci, ale nie potrafią przestać ich obgryzać. Jak można sobie pomóc?
obgryzanie paznokci

Jak się oduczyć obgryzania paznokci?

Pielęgnacja skóry
Wiele osób od dziecka obgryza paznokcie. Wystarczy niewielki stres, egzamin, kłótnia z rodzicami, czy sympatią, a Ty sięgasz do swoich pazurków i z wielką precyzją zaczynasz je obgryzać. Osobami, które najczęściej obgryzają paznokcie są osoby nadpobudliwe oraz bardzo wrażliwe. Jednak należy z tym walczyć, ponieważ piękne, zadbane dłonie są wizytówką kobiety. Również w pracy nie rzadko zdarza się, że przełożony zwraca uwagę na to, jak prezentują się dłonie jego/jej pracownicy. Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci w zwalczeniu tego przykrego i nieestetycznego nawyku.
obgryzanie paznokci

8 najlepszych sposobów na obgryzanie paznokci

Pielęgnacja dłoni i stóp
Obgryzanie paznokci to paskudny nawyk, który można zaobserwować u osób z różnych grup wiekowych. Często obgryzanie paznokci jest czynnością, która wykonywana jest całkowicie nieświadomie. Powodami obgryzania paznokci może być frustracja, stres, samotność, niepokój czy też nuda. Nadmierne obgryzanie może prowadzić do zniszczenia nie tylko paznokci, ale też  skórek. Żeby pozbyć się tego złego nawyku, warto wypróbować kilku domowych środków.
obgryzanie paznokci

Co sprawia, że obgryzasz paznokcie?

Leczenie Zaburzeń Psychicznych
Kiedy myślimy o ludziach, którzy obgryzają swoje paznokcie najprawdopodobniej wyobrażamy sobie kogoś cierpiącego na zaburzenia nerwowe. To oczywiste założenie. Dla obserwatora z zewnątrz obgryzanie paznokci wydaje się być nerwowym tikiem nie do opanowania. Ostanie badania wykazują, że obgryzanie paznokci to coś więcej niż nawyk.

Dlaczego obgryzanie paznokci może być niebezpieczne dla zdrowia

Pielęgnacja dłoni i stóp
Obgryzanie paznokci - znane również jako onychofagia - jest powszechnym nawykiem. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak jest to szkodliwe. Zazwyczaj rozpoczyna się w dzieciństwie i może trwać do okresu dorosłego. Nieświadomie zaczynamy obgryzać paznokcie i jednocześnie jesteśmy zaangażowani w inne czynności, jak na przykład czytanie książki, oglądanie telewizji czy przeprowadzanie rozmowy telefonicznej. Częściej obgryzanie paznokci praktykowane jest w chwilach stresu lub podniecenia, a czasami w momencie bezczynności albo nudy. Jeśli masz zwyczaj obgryzania paznokci, to najwyższy czas, aby temu zaprzestać, gdyż skutki uboczne tej czynności mogą być bardzo przykre. W dzisiejszych czasach obgryzanie paznokci może być objawem większego problemu, jak zaburzenia obsesyjno- kompulsywne (OCD ) lub depresji. Oto dowody, które świadczą o tym, że obgryzanie paznokci jest szkodliwe i niebezpieczne dla zdrowia.