Tag: Picie wody

Picie wody

Jak dużo wody potrzebuje nasz organizm?

Zdrowa Dieta
W toku procesów fizjologicznych organizm wydala codziennie około 2-3 litry wody. Taka też jej ilość musi być spożyta w ciągu dnia dla zachowania prawidłowego funkcjonowania organizmu. Poniżej znajdziesz instrukcję dotyczącą uzupełniania płynów i ich strat.
Dziecko pije wodę

Jak zachęcić dziecko do picia wody?

Odżywianie Dziecka
Woda pomaga przenosić po organizmie substancje odżywcze, wypłukuje z organizmu toksyny, nawadnia organizm oraz zapobiega próchnicy. Twoje dziecko nie chce jej jednak pić? Jeśli tak, to sprawdź poniższe sposoby, aby je do tego zachęcić.
woda z cytryną

Woda z cytryną – właściwości.

Diety
Woda z cytryną pita jest zazwyczaj w letnie, upalne dni, aby przynieść sobie ulgę i nawodnić organizm. Zimą zaś dodajemy cytrynę do herbaty. Jednak mimo wszystko zaniedbujemy ten owoc, często nie zdając sobie sprawy z tego, że ma on naprawdę mnóstwo właściwości leczniczych. Picie wody z cytryną potrafi zdziałać cuda. Woda jest niezwykle potrzebna naszemu organizmowi. W połączeniu z cytryną tworzą duet doskonały. Jakie więc korzyści płyną z picia takiej wody? Odpowiedź poniżej.
wybór wody mineralnej

Prawdy i mity o piciu wody

Zdrowe Odżywianie
Woda jest potrzebna do życia każdemu z nas, to wiesz już od dziecka. Ale czy jesteś pewien, jak wiele wody dziennie powinieneś wypić? I jak to jest z jej korzyściami zdrowotnymi? Na temat wody pitnej istnieje wiele mitów, które tak naprawdę nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Oczywiście nie wszystkie przekazywane z ust do ust informacje na temat wody są nieprawdziwe. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, które z nich brać na poważnie, a które włożyć między bajki.
picie wody

Dlaczego warto pić dużo wody?

Medyczne Badania Naukowe
Powodów jest bez liku. Woda dosłownie jest źródłem życia, bez niej nie można przetrwać. Sięganie po szklankę wody kilka razy dziennie jest świetnym nawykiem, który warto sobie wyrobić. Jednak, jeśli jesteś osobą, która musi wiedzieć po co coś robi, bo inaczej traci motywację, oto kilkanaście powodów, dla których picie wody jest tak niesamowicie ważne:
nawyki osób ćwiczących

10 nawyków ludzi aktywnych fizycznie

Inna Rekreacja
Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się patrzeć na czyjeś wysportowane ciało i zastanawiać się, jak to jest możliwe do osiągnięcia? Cóż, nie istnieje jeden wielki sekret, ani magiczne zaklęcie, które zapewni komukolwiek piękne mięśnie i smukłą sylwetkę. Wszystko zależy od zdrowego trybu życia. Nie można się głodzić, katować całymi dniami na siłowni, nie można stosować restrykcyjnych diet odchudzających. Co więc robią ci, którzy wyglądają jak atletyczni potomkowie bogów olimpijskich?
odwodniony mózg

Jak właściwe nawodnienie wpływa na mózg i zdrowie psychiczne?

Medyczne Badania Naukowe
Mózg ludzki składa się w ponad 75% z wody i kontroluje praktycznie każdy proces organizmu poprzez układ nerwowy w którym poruszają się impulsy elektryczne niosące ze sobą informacje na temat tego co dzieje się w organizmie oraz z poleceniami tj. np. ruch ręki. W mózgu pojawia się początek wszystkiego. Dla przykładu chcemy ruszyć ręką, najpierw pojawia się myśl o tym, i automatycznie zostaje wygenerowany impuls dla mięśni by wykonały to zadanie, a wszystko dzieje się w ciągu ułamka sekundy. Mózg steruje też zadaniami, które są poza naszą kontrolą lub odbywają się w podświadomości tj. ruch powiek czy kontrolowanie pracy narządów wewnętrznych.
błonnik w diecie

Jakie znaczenie mają błonnik i woda w organizmie?

Odżywianie
Nasze ciało w około dwóch trzecich zbudowane jest z wody. Każdy człowiek potrzebuje około 2,5 l wody dziennie: tylko niewielki procent wody pochodzi z rozkładu substancji odżywczych, całą resztę dostarczamy organizmowi w postaci napojów. Odpowiednie nawodnienie ciała jest niezbędne ponieważ woda stanowi kluczowy element większości funkcji organizmu, umożliwia wydalenie zbędnych substancji za pośrednictwem nerek, wspomaga transport substancji odżywczych poprzez krwiobieg.
picie wody

Dlaczego warto pić wodę z samego rana?

Medycyna Naturalna
W Japonii powstał nowy trend polegający na piciu wody na pusty żołądek zaraz po wstaniu z łóżka. Badania naukowe potwierdzają zdrowotne właściwości tej metody. Japońscy eksperci uważają, że dzięki niej można wyleczyć niektóre choroby, zarówno te łagodne jak i ciężkie. Należą do nich między innymi problemy z sercem, otyłość, bóle, gruźlica, choroby macicy, bóle głowy, wymioty, cukrzycę, zapalenie opon mózgowych, padaczkę, zaparcia, nieżyt żołądka, choroby nerek, uszu i gardła.

Fakty i mity na temat picia wody

Odżywianie
Dietetycy i lekarze ciągle podkreślają, że picie wody to podstawa zdrowego odżywiania. Woda oczyszcza organizm, a także usprawnia jego ogólne funkcjonowanie. Bez wątpienia należy pić ją regularnie, ale w jakich ilościach? No właśnie, wokół tematu picia wody narosło już sporo mitów, dlatego postanowiliśmy skonfrontować je z prawdą i przyjrzeć się bliżej wpływowi wody na nasze zdrowie.