Tag: Podrażniona skóra po goleniu

skóra podrażniona przy goleniu

Domowe sposoby na podrażnioną skórę twarzy

Skóra sucha i wrażliwa
Męczą cię ciągłe podrażnienia twarzy np. na skutek poparzeń słonecznych, czy golenia? Dzięki opisanym tutaj domowym sposobom, nie musisz się już martwić tym nieprzyjemnym uczuciem. Przygotowanie specyfików jest proste, a ich składniki są łatwo dostępne. Pamiętaj jednak, żeby upewnić się, czy nie jesteś uczulony na którykolwiek ze składników. W razie wątpliwości skonsultuj się z dermatologiem.
podrażnienie po goleniu

Najlepsze sposoby na pozbycie się podrażnień po goleniu

Pielęgnacja skóry
Podrażnienia najczęściej występują podczas golenia. Po goleniu skóra zaczyna piec i swędzieć, a niekiedy pojawiają się również czerwone krostki. Problem najczęściej dotyczy mężczyzn, którzy często się golą, a także kobiet po goleniu nóg czy pach. Nieestetycznych i wywołujących dyskomfort podrażnień można pozbyć się naturalnymi sposobami. Oto one:
podrażnienie skóry

4 domowe sposoby na podrażnioną skórę po goleniu

Usuwanie włosów
Podczas golenia w szybki sposób chcemy pozbyć się jak najwięcej włosów. Niestety są tego konsekwencje, podrażnienia. Podrażnienie na skórze może przerodzić się w czerwoną wysypkę, może swędzieć i spuchnąć. Przyczyną podrażnień jest najczęściej tania i tępa maszynka, używanie twardego mydła lub golenie na sucho. Takie podrażnienie skóry może powodować duży dyskomfort. Na szczęście podrażnień można się pozbyć w szybki i naturalny sposób. W kolejnych częściach artykułu znajdziesz parę sposobów na złagodzenie podrażnienia.


Podobne porady

golenie

Jak unikać zaczerwienionej skóry po goleniu?

Golenie
Nie cierpisz golenia, bo zawsze po nim na twojej twarzy pozostają czerwone palące ślady? Poniżej znajdziesz kilka porad co zrobić aby golenie było przyjemniejsze i twarz po nim nie była podrażniona.
zdrowa cera

Sposoby na podrażnioną skórę

Problemy z cerą
W okresie letnim oraz zimowym nasza skóra bardzo często jest podrażniona. Ma wpływ na to wiele czynników zewnętrznych, jak i wewnętrznych procesów dziejących się w naszym organizmie. Jak zapobiec dręczącym podrażnieniom skórnym oraz jakie środki najlepiej stosować w zapobieganiu tej przykrej dolegliwości skórnej?
depilator

Jakie są skuteczne sposoby depilacji?

Golenie
Pozbycie się zbędnych włosków nie musi być kłopotliwe. Możesz zrobić to sama, szybko, bez podrażnień i w niektórych przypadkach – na długo. Wystarczy, że wybierzesz najlepszy dla siebie sposób i odpowiednio zadbasz o skórę. Gładkie, wydepilowane nogi to już standard. Sprawdź zalety oraz wady różnych metod i ciesz się aksamitnym ciałem.
guzy po goleniu

5 domowych sposobów na guzy po goleniu

Skóra
Guzy po goleniu pojawiają się, jeśli włosy były usuwane w nieodpowiedni sposób lub jeśli nie zastosowano odpowiednich środków pielęgnacyjnych po ich usunięciu. Istnieją dwa rodzaje takich guzów: FB to stan zapalny wywołany działaniem bakterii Staphylococcus aureus (gronkowiec złocisty), który pogarsza się wraz z wrastaniem włosów i PFB (pseudofolliculitis barbae) to również stan zapalny, ale wywołany samym wrastaniem włosów, nie działaniem bakterii. Istnieje jednak kilka sposobów na wyleczenie takiego stanu przy pomocy domowych środków.

Jak złagodzić podrażnienia na twarzy?

Pielęgnacja skóry
Wrażliwa cera często narażona jest na występowanie podrażnień: zaczerwienionej skóry, świądu, pieczenia, wyprysków oraz nadwrażliwości na dotyk. Co je wywołuje? Przede wszystkim różne czynniki zewnętrzne, jak nadmierne promieniowanie UV, stosowanie nieodpowiednich kosmetyków, warunki atmosferyczne, a także alergie pokarmowe. Problem jest bardzo poważny, ponieważ podrażniona skóra nie wygląda estetycznie. Na szczęście istnieją łatwe domowe sposoby, by je błyskawicznie załagodzić. Co warto stosować? Po jakie naturalne środki sięgnąć? Jaką wodą przemywać twarz?