Tag: Ogrody w słoiku

ogródek w słoiku

Ogródek w słoju – zakładanie i pielęgnacja

Rośliny doniczkowe

„Mini-ogród” w szklanym naczyniu jest wspaniałą ozdobą wnętrza. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które o prawdziwym ogrodzie mogą sobie jedynie pomarzyć. Uprawa taka daje nam bardzo wiele możliwości, a przy odrobinie pomysłowości możemy stworzyć naprawdę wspaniałą kompozycję, która zadziwi naszych gości. Zakładanie i pielęgnacja ogródka w słoju to naprawdę nic trudnego.Podobne porady

ogródek warzywny

Jak zrobić ogródek warzywny?

Uprawa Warzyw
Chyba każda z nas chciałaby mieć swój ogródek warzywny, nieważne czy przy domu czy na działce mieszkaniowej. Warzywa ekologiczne są bardzo zdrowe. Poza tym, czas spędzony na działce może zregenerować nasze siły i pozwolić nam się zrelaksować. A nie ma to jak własne warzywa. Jak więc założyć sobie swój własny warzywniaczek?
ogródek

Jak założyć własny ogródek?

Ogrody Specjalne
Jest wielu ludzi, którzy pasjonują się ogrodnictwem. Jest to ich sposób na zrelaksowanie się oraz oderwanie od rzeczywistości. Praca w ogródku może połączyć przyjemne z pożytecznym. Dzięki dobrodziejstwu natury możemy uprawiać w naszym ogródku wiele warzyw, owoców oraz kwiatów. Przyglądanie się rozwojowi roślin jest bardzo interesujące a zarazem satysfakcjonujące. Rośliny wymagają pielęgnacji dzięki czemu otrzymujemy efekt naszej pracy w postaci dojrzałego owocu, warzywa bądź pięknego kwiatka. W tym artykule znajdziesz wskazówki dla ogrodników pasjonatów bądź działkowiczów dotyczące zakładania własnego ogródka.
Ogród

Jak udekorować ogródek w zależności od pory roku?

Ogólne Planowanie Krajobrazu
Rozpoczynająca się nowa pora roku to nie tylko idealny pretekst, by zrobić porządek w przydomowym ogródku, ale również czas na odświeżenie jego formy. Wystarczy kilka prostych sztuczek, by nasz mały pas zieleni cieszył oczy. Również, gdy spadną już liście i pojawią się pierwsze płatki śniegu możemy wyczarować piękny widok za oknem i skorzystać ze sztucznych dekoracji.
ogródek zapachowy

Ogród zapachowy - sekrety jego zakładania

Kwiaty w Ogrodzie
Zakładając ogród warto pomyśleć o roślinach, które pięknie pachną, wypełniając przestrzeń ogrodu zmysłowymi woniami. Odpowiednio dobrane gatunki drzew, krzewów, bylin i ziół potrafią zapewnić nam wspaniałe doznania węchowe od wiosny aż do jesieni. Mówi się, że “zapach jest duszą kwiatu” i nie sposób się z tym nie zgodzić. Aromat oddziałuje na nasze samopoczucie, czy sobie z tego zdajemy sprawę czy nie. Często to zapach jakichś kwiatów kojarzy nam się najbardziej z niektórymi wspomnieniami z dzieciństwa, np. aromat bzu czy jaśminu z wakacjami spędzanymi na wsi. Wybór jest ogromny, warto więc poświęcić chwilę na planowanie, aby potem cieszyć się z wspaniałego efektu.
ogródek

Jak zrobić ogródek ziołowy?

Zioła
Taka kompozycja ziół jest efektowna i nie zabiera zbyt dużo miejsca. Możemy ją obsadzić dowolnymi roślinkami, ale oczywiście najlepiej przy wyborze kierować się tym, które z ziół najchętniej wykorzystujemy w naszej kuchni. Nasz piękny ziołowy ogródek podlewamy wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.

Jakie rybki wybrać do akwarium?

Akwaria
Założenie akwarium - oczywiście tylko na pierwszy rzut oka - może wydawać się zajęciem banalnym. Ale to tylko pozory. W rzeczywistości hodowla rybek, to bardzo wymagające hobby, które może przysporzyć nam sporo problemów i okazać się niemałym wyzwaniem. Czego warto dowiedzieć się na temat akwarystki domowej? Na jakie gatunki warto postawić? Które okazy preferują życie w ławicy, a które mogą działać wyłącznie w pojedynkę? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz poniżej.