Tag: Katar u rocznego dziecka

przeziębienie u niemowląt

Jak leczyć przeziębienie u niemowląt?

Zdrowie Niemowlaka
Przeziębienia u małych dzieci są znacznie większym problemem niż przeziębienie u dorosłych. Dzieje się tak głównie dlatego, że trudniej jest leczyć niemowlaka niż dorosłego, ale na szczęście nie jest to niemożliwe. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak leczyć przeziębienie u niemowlaków.
dziecko - aspirator (gruszka)

Jak wyleczyć niemowlaka z przeziębienia?

Przeziębienia i Grypa
Przeziębienie u niemowlaka może być dość stresującym przeżyciem dla rodziców. Dziecko nie potrafi powiedzieć co mu dolega więc rodzice powinni bacznie obserwować jego stan, ruchy i odgłosy. Twoim pierwszym odruchem może być udanie się do apteki w celu kupienia leków jednakże nie bez powodu firmy farmaceutyczne starają się ograniczyć ilość tego typu preparatów w aptekach. Nie należy ulegać panice. Przeziębienie jest czymś zupełnie normalnym u niemowlaka. Eksperci szacują, że przeciętne dziecko zachoruje na przeziębienie od 8 do 10 razy w ciągu pierwszych 2 lat. Więc bez paniki! Najważniejszy jest spokój.
dziecko ma katar

Jak złagodzić katar u dziecka?

Zdrowie Niemowlaka
Twojemu maluszkowi zaczęło kapać z noska? Zacznij działać od razu. Sprawdź, jak możesz pomóc dziecku, zanim obejrzy je pediatra. Z pomocą przyjdą ci zioła, woda morska lub krople dostępne w aptece bez recepty. Możesz też zrobić maleństwu inhalację. Dzięki temu o wiele lepiej będzie mu oddychać, łatwiej też pozbędzie się wydzieliny z noska. Pamiętaj jednak: jeśli katar nie mija, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.
dziecko ma katar

Katar u dziecka - przyczyny, leczenie

Zdrowie Niemowlaka
Choć zwykle katar u dziecka świadczy o niegroźnym przeziębieniu, może też zwiastować inne choroby. Naucz się rozpoznawać ich typowe objawy, a szybciej pomożesz swojemu szkrabowi. Pamiętajmy, że pomimo, iż katar jest uważany przez dorosłych za błahą dolegliwość, dla maluszka jest bardzo uciążliwy. Zatkany nosek utrudnia dziecku swobodne oddychanie, przeszkadza w spaniu i jedzeniu. Dlatego trzeba pomóc szkrabowi jak najszybciej. Zakatarzone niemowlę, które nie ma jeszcze 6 miesięcy, powinien zbadać pediatra. Brzdąca, który skończył już pół roku, można spróbować leczyć domowymi sposobami. Jeśli jednak po kilku dniach katar nie mija, maluch czuje się gorzej albo występują dodatkowe objawy, to znak, że niegroźna infekcja rozwinęła się w poważniejszą chorobę i z dzieckiem trzeba udać się do lekarza.


Podobne porady

Zdrowie w ciąży

Jak uniknąć przeziębienia w ciąży?

Dolegliwości w ciąży
Z ciążą wiążą się różne dolegliwości oraz złe samopoczucie. Katar, kaszel czy ból gardła mogą sprawić, że czujesz się jeszcze mniej komfortowo. Poza tym, ciąża nie pozwala na przyjmowanie leków na przeziębienie i grypę, które normalnie mogłabyś zażyć, aby szybko zwalczyć chorobę. W ciągu ciepłych miesięcy można łatwo uniknąć przeziębiania, jednak sprawa się nieco komplikuje w jesieni i zimie. Prawidłowa dieta oraz środki zapobiegawcze mogą jednak znacznie obniżyć ryzyko przeziębienia i wzmocnić system odpornościowy twojego organizmu.
Płaskostopie

Jak zapobiec płaskostopiu?

Kości, Stawy i Mięśnie

Prawidłowo wykształcona stopa składa się z trzech odcinków: palców, śródstopia i stępu. Posiada również system łuków podłużnych i poprzecznych nazywanych również wysklepieniami, które są efektem prawidłowego napięcia mięśni stopy i podudzia. Wysklepienia te pełnią przede wszystkim funkcję amortyzującą podczas wykonywania różnych ruchów (bieganie, skakanie, chodzenie, itp.). Są to jakby resory rozciągające się pod wpływem zmieniającego się obciążenia. Prawidłowo wykształcona stopa powinna stykać się z podłożem trzema punktami. Pierwszą i piątą głową kości śródstopia i guzem piętowym.

 

Stopa płaska charakteryzuje się tym, że w warunkach odciążenia do podłoża przylega większa jej część lub w poważniejszych przypadkach cała stopa styka się z podłożem. Jest to wada, która powoduje nie tylko nieprzyjemne dla oka zniekształcenia, ale również zaburza funkcje stopy, a w skrajnych przypadkach może powodować bolesność. Płaskostopie może również wprowadzić zmiany w sposobie chodu. Jest to najczęściej spowodowane niewydolnością bezpośrednio odpowiadających za wysklepienie stopy mięśni.

 

Płaskostopie może być wrodzone, lub nabyte. Oczywiście ciężko jest zapobiegać wrodzonym wadom stóp można je jedynie korygować w późniejszym stadium życia. Można natomiast uniknąć powstania stopy płaskiej nabytej. Profilaktyka przed rozwinięciem się takiej wady nie jest trudna ani nie wymaga jakichś dużych wyrzeczeń, czy nakładów finansowych. Wystarczy stosować się do poniższych zaleceń:

angina

Jak odróżnić anginę od przeziębienia?

Przeziębienia i Grypa
Anginę najczęściej wywołują bakterie – paciorkowce. Wiele osób jest ich nosicielami, ale nie każdy musi zachorować. Czasem jednak wystarczy osłabienie, np. po przeziębieniu, by uśpione drobnoustroje zaczęły namnażać się i zaatakowały organizm. Na anginę można też zachorować oziębiając się w upalne dni. Gdy jest gorąco, naczynia krwionośne w gardle są rozszerzone. Nagłe wychłodzenie powoduje ich skurcz. Na skutek niedokrwienia śluzówka gardła jest podatna na atak bakterii i... angina gotowa. Jej objawy to silny ból gardła i wysoka gorączka. Wiele osób do ostatniej chwili zwleka z pójściem do lekarza, bo myli nawet uporczywe dolegliwości gardła z przeziębieniem. Tymczasem to może być angina – a jej nie można leczyć samemu. Jak więc odróżnić jedno od drugiego? Tego dowiesz się poniżej.
Dlaczego mam zawsze zimne dłonie

O czym świadczą zimne dłonie

Choroby Układu Krążenia
Czy jesteś jedną tych osób, które wiecznie mają zimne ręce? Bez względu na porę roku masz ochotę nosić rękawiczki nawet w domu, a kiedy podajesz komuś rękę słyszysz: ależ masz lodowate dłonie! Wprawdzie zimne ręce raczej nie są oznaką niczego groźnego, ale jeśli towarzyszą im dodatkowe objawy – np. poczucie głębokiego zmęczenia, możesz zacząć się zastanawiać nad wizytą u lekarza, aby określić, co jest przyczyną tej dolegliwości. Obniżona temperatura ciała w połączeniu ze zmęczeniem może być oznaką problemów z krążeniem. Zobacz, co jeszcze może oznaczać.