Tag: Masło a zdrowie

masło

Czy masło jest zdrowe?

Zdrowe Odżywianie
Co myślisz widząc przed sobą kostkę masła? Cholesterol? Tłuszcz? Nasycone kwasy tłuszczowe? Od dawna masło nie kojarzy się nam z niczym dobrym. Niemała w tym zasługa wielkich koncernów, które od dziesięcioleci próbują nas przekonać, że masło to samo zło. Jednak prawdziwe, zrobione na bazie śmietany masło to źródło wielu niezbędnych dla naszego zdrowia substancji odżywczych. Przeczytaj poniższy artykuł i sam oceń, czy masło rzeczywiście jest niezdrowe. Weź to pod uwagę gdy następnym razem będziesz się zastanawiać czym posmarować kanapki.
Właściwości różnych rodzaji tłuszczów

7 najczęstszych mitów o tłuszczach

Dania niskotłuszczowe
W przeciwieństwie do innych składników odżywczych, kwasy tłuszczowe mają złą reputację. To myślenie powinno jednak jak najszybciej się zmienić, ponieważ "tłuszcz tłuszczowi nierówny". Wyróżnić możemy kwasy nasycone i nienasycone, jednonienasycone i wielonienasycone, a każdy z nich ma inne właściwości i wpływ na zdrowie. Eksperci ds. żywienia już dawno docenili cechy niektórych kwasów tłuszczowych, między innymi tych zawartych w awokado lub oleju kokosowym, jednak wciąż krąży wokół nich wiele teorii na "nie". Poniżej chcemy obalić najbardziej popularne mity związane ze spożywaniem tłuszczów i wyjaśnić, dlaczego nie warto wykluczać ich z codziennej diety:
masło zdrowe

Czy warto jeść masło?

Produkty Mleczne
Masło, chociaż w swym składzie zawiera głównie nasycone kwasy tłuszczowe, których spożywanie w nadmiarze uważa się za szkodliwe dla organizmu, jest wskazane w codziennej diecie. Kiedy jemy racjonalnie i nie popadamy w skrajności, masło może nieść wiele korzyści dla naszego zdrowia.


Podobne porady

brodawki

Jak leczyć brodawki?

Skóra
Leczenie brodawek możemy przeprowadzić na kilka sposobów. Niektórzy uważają, że przypadłość tą można leczyć za pomocą skórki banana. Przeczytaj poniższe wskazówki, a być może znajdziesz rozwiązanie odpowiednie dla siebie.
błędy makijażowe - eyeliner

5 najczęstszych błędów makijażowych przy nakładaniu eyelinera

Makijaż oczu
Eyeliner to jedno z najpotężniejszych narzędzi w naszym kuferku z kosmetykami do makijażu. Dzięki niemu podkreślisz kontur oczu lub zmodyfikujesz go, by uzyskać jeszcze lepszy efekt. Jednak nieumiejętne używanie eyelinera może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Jakie błędy popełniamy najczęściej? Co zrobić, żeby ich uniknąć? Tego dowiesz się z dalszej lektury.
łupież

7 najczęstszych powodów występowania łupieżu

Pielęgnacja włosów
Łupież to jedna z najczęściej spotykanych chorób skóry głowy, na którą cierpi większość populacji. Prawie każdy z nas na pewnym etapie życia przetestował praktycznie wszystkie dostępne kuracje przeciwłupieżowe, ale ten uporczywy problem zazwyczaj powracał. W większości przypadków problem z łupieżem nie jest bardzo poważny, ale jest dość zawstydzający i irytujący. W niektórych przypadkach łupież może jednak powodować inne problemy skórne, takie jak wypryski i trądzik. Ale czy kiedykolwiek pomyślelibyśmy, że przyczyna tego uporczywego problemu może leżeć w tak prostych rzeczach jak nasz styl życia, przyzwyczajenia, dieta, higiena oraz stres? Poniżej prezentujemy niektóre z głównych przyczyn występowania łupieżu.
sprzątanie łazienki błędy

7 najczęstszych błędów podczas sprzątania łazienki

Sprzątanie łazienki
Łazienka jest jednym z najtrudniejszych do wyczyszczenia pomieszczeń. Ciągła wilgoć powoduje wzrost pleśni i innych grzybów, a także jest idealnym środowiskiem dla bakterii. Woda powoduje odkładanie się kamienia i osadów z wody. Jeżeli ciągle sprzątając swoją łazienkę, nie widzisz żadnych efektów pracy, to prawdopodobnie popełniasz jeden z błędów, które niweczą wszystkie wysiłki. Aby wiedzieć czego nie należy robić podczas porządków, koniecznie przeczytaj cały artykuł.  

Trzy najzdrowsze rodzaje tłuszczów

Odżywianie
Tłuszcze należą do grupy składników odżywczych potrzebnych naszemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Jednak tłuszcz tłuszczowi nierówny. Możemy podzielić je na zdrowe i szkodliwe. Niestety, obecnie większość popularnych produktów zawiera te drugie. Pozytywne dla naszego zdrowia tłuszcze sprawiają, że nasz organizm pracuje prawidłowo, a my rzadziej chorujemy i lepiej się czujemy. Warto zadbać o to, by znalazły się w naszej diecie w odpowiednich ilościach. Oto zestawienie najzdrowszych tłuszczów dla naszego organizmu.