Tag: Mam doła co zrobić

leczenie depresji bez leków

Jak leczyć depresję bez leków?

Depresje
Depresja to dość poważna, ale na szczęście uleczalna choroba. Jeśli chcesz z nią walczyć bez skutków ubocznych i drogich wizyt u psychiatry, przeczytaj poniższe wskazówki. Podpowiemy ci jak wyleczyć się z depresji bez stosowania leków na receptę.


Podobne porady

Dziurawiec pospolity

Jak oprzeć się depresji zimowej za pomocą dziurawca?

Depresja
Naturalnym a bardzo skutecznym środkiem na zimową depresję jest dziurawiec pospolity (hypericum perforatum). Dziurawiec zawiera substancje takie jak hypercyna, pseudohypercyna, hyperforyna, które mają działanie antydepresyjne. Substancje te efektywnie działają przy łagodnej depresji, poprawiają funkcjonowanie neurotransmiterów i przyczyniają się do poprawy nastroju.
depresja zimowa

Jak leczyć depresję zimową?

Depresje
Czasem wraz z chryzantemami, obniżeniem temperatury i rozmowach o planach na wakacje przychodzą niechciane uczucia, które powodują zimową depresję. Taka depresja sezonowa może być bardzo uciążliwa i niebezpieczna. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak radzić sobie z depresja zimową.
depresja w ciąży

Jak leczyć depresję w ciąży?

Emocje w ciąży
Jesteś w ciąży i masz depresję? Jeśli tak, to nie jesteś sama. Depresja jest okropnym stanem a wywołać ją może wiele czynników. Jeśli nie planowałaś ciąży i musiałaś przez nią zrezygnować z pracy, lub byłaś w depresji zanim dowiedziałaś się, że będziesz mamą to z pewnością twój stan nie przedstawia się najlepiej. Prawdopodobnie już wiesz, jak bardzo depresja wyniszcza twoje ciało jak również twoje dziecko, zatem jeśli szukasz pomocy przeczytaj poniższe rady, jak się od niej uwolnić.
depresja

Jak wyjść z depresji?

Depresje
W czasach coraz szybszego tempa życia, dużego bezrobocia i rosnącej izolacji społecznej, ludzie mają coraz więcej powodów do popadania w depresję i coraz mniej środków finansowych, by ją pokonać. Publiczna opieka medyczna często nie zapewnia chorym możliwości wyleczenia. Jeśli cierpisz na depresję, a zwłaszcza, gdy chorujesz na chorobę afektywną dwubiegunową, zmiana stylu życia i inne samodzielnie podjęte działania nie wystarczą, by się z niej wyleczyć. Jednak nawet jeśli zażywasz antydepresanty i regularnie spotykasz się z terapeutą, jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, żeby pomóc sobie wyjść z depresji. Co więcej, nie kosztują one ani grosza.
Depresja

Jak wziąć się w garść?

Stres
Każdy z nas zna to uczucie, gdy stało się coś złego, na co nie byliśmy przygotowani. Może to być nieprzejście do następnej klasy, niezdanie na studia, utrata pracy, pozostawienie przez partnera. Każdy doświadcza problemów na miarę swojego wieku. Niezależnie jednak od niego, czujemy wtedy jakby coś się złamało, jakby zakończył się świat, a cała przyszłość malowała się w czarnych barwach. Odczucia te są raczej normalne, ale wreszcie nadchodzi moment gdy trzeba się podnieść i ruszyć dalej.
Dobry nastrój

Jak się dobrze czuć?·

Stres
To prawda, że te czasem najdrobniejsze rzeczy mogą nam przynieść najwięcej radości. Widok ptaszka siadającego na parapecie czy pieska aportującego kość. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że to, co jest najprostsze i czasem wydaje się głupie, potrafi wywołać w nas uczucie szczęścia i spokój ducha. Poniżej kilka sposobów, aby wywołać to wspaniałe uczucie radości.
depresja

Domowe sposoby na depresję

Depresje
Depresja to bardzo powszechna choroba. Może mieć łagodne objawy, ale w ciężkich przypadkach wyniszcza nie tylko psychikę, ale i ciało. Depresja to nie jest choroba, która sama zniknie. Potęguje negatywne uczucia i myśli. Jeśli często łapiesz doła, brak Ci poczucia własnej wartości, masz negatywne myśli to może być depresja. Najlepiej będzie jeśli udasz się do specjalisty. Ale przejrzyj też poniższą listę. Walka z depresją jest trudna i żmudna, ale warto.