Tag: Pies w domu

Psy

Jak zaprzyjaźnić się z psem lub kotem - nowym domownikiem?

Pies w Domu
Gdy pojawia się zwierzak w domu, musicie się do siebie przyzwyczaić. Musisz stworzyć bezpieczne i przyjazne dla zwierzęcia otoczenie i pozwolić mu odkrywać każdy kąt w domu, dzięki czemu rozwinie się jego osobowość. Ustal reguły i bądź konsekwentny. Postępowanie według ustalonych zasad, nauczy Twojego zwierzaka rutyny, a tym samym zdobędziesz jego zaufanie. Poniżej znajdziesz porady, jak możesz sprostać Twoim nowym obowiązkom.
Pies Collie

Jak oduczyć psa gryzienia?

Tresura Psów
Twój pies uwielbia gryźć i absolutnie nic nie jest bezpieczne co się znajdzie w pobliżu Twojego pupila? Mamlanie, obgryzanie, gryzienie jest czymś naturalnym dla psa, jest to jeden ze sposobów poznawania przez niego otoczenia. Często też może być objawem znudzenia. Nauczenie psa, że nie może gryźć wszystkiego, co napotka jest nie lada wyczynem. Poniżej podajemy metody oduczenia psa ciągłego gryzienia niedozwolonych przedmiotów.
walczące psy

Jak rozdzielić walczące psy?

Zdrowie Psów
Rozdzielenie dwóch walczących psów może być niebezpieczne. Skuteczność zależy też od Twojego wzrostu, siły i możliwości. Podajemy poniżej różne opcje.
pies

Jak dbać o psa?

Pielegnacja Psów
Posiadanie psa, może być wspaniałe, ale musisz zdawać sobie z odpowiedzialności, jaka za tym idzie zanim zdecydujesz się na jego posiadanie. Pies jest żywą istotą dlatego nie możemy zapominać o tym, że czuje i ma swoje potrzeby. Właściciele tych zwierzaków wiedzą, że pies to przede wszystkim odpowiedzialność, a nie zabawka, którą można się pobawić i odstawić w kąt, kiedy się znudzi. Poniżej znajdziecie porady, które pomogą wam w opiece nad psem.
własny pies

Jak namówić rodziców na psa?

Opieka nad dzieckiem
Zdecydowałaś. Chcesz mieć psa. Będzie Twoim ulubionym pupilkiem. Będziecie chodzić razem na spacery po parku i nauczysz go wielu komend. Ale jest jeden problem. Twoi rodzice. Nie chcą oni słyszeć o żadnym psie. Jak ich zatem przekonać?
owczarek niemiecki

Jak poznać charakter swojego psa?

Pies w Domu
Ten test pozwoli wam sprawdzić, jak dobrze znacie charakter swojego psa. ODP. PISZCIE SOBIE NA KARTKACH A POTEM NAPISZCIE NA KOMENTARZACH LUB WYŚLIJCIE MI WIADOMOŚĆ.
wzburzony pies

Jak uspokoić psa podczas burzy?

Tresura Psów
Niektóre psy są bardzo bojaźliwe i odczuwają podczas burzy duży niepokój. Często ze strachu przez grzmotami i błyskawicami zachowują się bardzo dziwnie. Psy słyszą dźwięki znacznie głośniej niż ludzie, dlatego burze mogą być dla nich czasami ogłuszające. Uspokojenie psa podczas burzy i sprawienie, by nie odczuwał przed nią strachu wymaga wiele czasu, szkolenia i cierpliwości ze strony właściciela.
legowisko dla psa

Jak zrobić legowisko dla psa?·

Inne projekty i wyroby
Jeśli Twojemu pupilkowi przydałoby się własne miejsce do spania, coś w rodzaju własnego łóżka to trafiłeś na właściwy artykuł. Po co kupować skoro w bardzo prosty sposób można takie legowisko wykonać samemu. Zastanów się czy masz w domu starą, niepotrzebną walizkę. A może walizka, której używasz jest już bardzo naznaczona śladami użytkowania? To odpowiedni czas i powód, aby ją zmienić. A co zrobić ze starą? Zamienić ją w łoże dla psa.
pies zimą

Jak chronić psa przed zimą?

Pielegnacja Psów
Wiemy, że mróz źle wpływa na naszą skórę, ale czy to samo ma miejsce w przypadku zwierząt? Niektóre psy, zwłaszcza te małe lub o krótkiej sierści, wymagają w zimie szczególnej troski. Poniżej dowiesz się jednak jak chronić przed mrozem każdego psa, niezależnie od jego rasy i rozmiarów.
pies sam w domu

Jak nauczyć psa zostawać w domu?

Tresura Psów
Oczywistą sprawą jest, że psu należy poświęcać sporo czasu i nie powinien on pozostawać sam na całe dnie. Nie mniej w każdym domu zdarzają się sytuacje, gdy wszyscy domownicy muszą wyjść, a nasz pupil zostaje w domu sam. Naukę pozostawania w domu powinno się zacząć już ze szczeniakiem, aby uniknąć wielogodzinnego szczekania i wycia, które mogą sprowadzić nam na głowę niezadowolonych sąsiadów.