Tag: Domowa maść rozgrzewająca

maść przeciwbólowa domowa

Jak zrobić maść przeciwbólową?

Bóle
Bóle reumatyczne, kontuzje, zakwasy, bóle stawów – każdy z nas przynajmniej raz na jakiś czas zmaga się z tymi dolegliwościami. Cudownym remedium na te problemy jest domowej roboty maść przeciwbólowa. Jej właściwości terapeutyczne bazują na odpowiednio dobranych olejkach eterycznych, których konfiguracja zmienia się wraz z rodzajem przypadłości. Przepis na różne wariacje tej maści znajdziesz w dalszej części artykułu.
czosnek

Jak zrobić domową maść z czosnku?

Medycyna Naturalna
5 minut. Tyle wystarczy, żeby zrobić ten domowy antybiotyk. Nikogo chyba nie dziwi, że jego najważniejszym składnikiem jest... czosnek. Mówi się, że spożycie 3 ząbków czosnku to jak przyjęcie jednej dawki antybiotyku, ale bez skutków ubocznych. Gdy przyjrzymy się bliżej jego leczniczym właściwościom, nietrudno w teorię tę uwierzyć. Z tej porady dowiesz się jak zrobić czosnkowy antybiotyk w postaci maści. Możesz stosować go na wiele chorób, którym towarzyszy gorączka i kaszel oraz w przypadku przeróżnych infekcji na tle wirusowym i bakteryjnym.


Podobne porady

leki, tabletki

Jak wybrać lek przeciwbólowy?

Bóle Pleców
Boli Cię ząb, kręgosłup czy brzuch? Od razu sięgasz po tabletkę, która ukoi Twój ból. Często nie zwracamy uwagi, jakie to tabletki i bierzemy te, które mamy pod ręką. Ważne tylko, by nam pomogły. Jest to jednak jeden z najczęściej popełnianych błędów. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak dobrać właściwy lek przeciwbólowy.
naciągnięty mięsień

Jak leczyć naciągnięty mięsień?

Trening Siłowy
Naciągnięcie mięśnia może być bardzo bolesne. Dolegliwość ta może dać się nam we znaki nawet podczas wykonywania podstawowych czynności. Dzieje się tak wówczas, gdy nadmiernie chcemy wykorzystać nasze mięśnie i zbytnio je naciągamy. Może to prowadzić do znacznie poważniejszych powikłań. Najskuteczniejsze leczenie to przyjmowanie ibuprofenu i naprzemienne, ciepłe i zimne okłady. Poniżej znajdziesz dokładniejsze wskazówki.
naderwany mięsień - leczenie

Jak leczyć naderwany mięsień?

Snowboard

Naderwanie mięśni, znane także jako naciągnięcie, występuje wówczas, gdy mięsień jest zbytnio rozciągnięty. Kontuzja ta wiąże się z wielkim cierpieniem i długotrwałym bólem.

 

Wyróżniamy 3 stopnie naderwania mięśni:

 

1. Łagodna dolegliwość często nie ograniczająca naszej sprawności,  ból przechodzi bardzo szybko.
2. Umiarkowany dyskomfort uniemożliwiający wykonywanie skomplikowanych działań ruchowych. Może objawiać się także umiarkowanym obrzękiem i zasinieniem skóry.
3. Ciężkie obrażenia, które mogą powodować znaczny ból, objawiający się częstym skurczem mięśni i obrzękiem, a nawet licznymi siniakami.

 

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak leczyć naderwany mięsień.

ból głowy

Jak zwalczyć ból siłą umysłu?·

Bóle
Jeśli zmagasz się z bólem, pewnie ucieszy cię wiadomość, że możesz okiełznać go siłą swojego umysłu. Sceptyczny? Istnieją już pierwsze naukowe dowody świadczące o tym, że ten sposób może okazać się naprawdę skuteczny. Na przykład osoby cierpiące na reumatoidalne zapalenie stawów mogą nauczyć się technik relaksacji ciała i umysłu, które pomogą im złagodzić ból i lepiej walczyć z chorobą. Dzieje się tak na skutek zmniejszenia poziomu hormonów stresu, co stymuluje układ immunologiczny do skuteczniejszej walki ze stanem zapalnym i chorobą. Niektóre z opisanych poniżej technik działają krótkoterminowo (na doraźny ból), inne pomogą złagodzić bóle przewlekłe. Wypróbuj każdą z nich, a już wkrótce odczujesz efekt.
naciągnięty mięsień

Domowe sposoby na naciągnięty mięsień·

Kontuzje Sportowe

Do naciągnięcia mięśnia dochodzi zazwyczaj skutek przeciążenia. Następuje wówczas rozerwanie części włókien mięśniowych łączących mięsień ze ścięgnami. Jest to zazwyczaj sytuacja niegroźna, jednak może znacząco utrudniać wykonywanie codziennych czynności. Przyczyn takiego stanu rzeczy może ich być wiele. Najczęściej jest to uraz na skutek ćwiczeń lub innej aktywności fizycznej, niedostateczne ukrwienie mięśni i niedobór takich minerałów, jak wapń, potas i magnez. Objawy to opuchlizna, sztywność i ból mięśni. Pacjent zazwyczaj przez kilka dni nie jest w stanie używać uszkodzonego mięśnia. Na szczęście istnieje kilka domowych sposobów, które pomogą szybko wrócić do formy po kontuzji. Poznasz je poniżej.

Domowa maść uśmierzająca ból

Domowa maść uśmierzająca ból

Bóle
Ból towarzyszy nam bardzo często w codziennym życiu. Bez względu czy spowodowany jest urazem mechanicznym, zwyrodnieniem czy chorobą, warto wiedzieć jak skutecznie sobie z nim radzić. Nie musisz zjadać mnóstwa tabletek przeciwbólowych, które może i złagodzą ból, ale jednocześnie mogą spowodować dolegliwości żołądkowe. Zrób domową maść łagodzącą ból. Dokładny przepis na jej wykonanie znajdziesz poniżej.