Tag: Kwietny trawnik

trawnik z kwiatami

Trawnik kwiatowy - zakładanie i pielęgnacja

Trawniki i Żywopłoty
Jeśli zwykły, zielony trawnik wydaje się nam zbyt monotonny i jeśli chcielibyśmy stworzyć z niego oryginalny fragment ogrodu, zmieniający swe barwy w zależności od por roku, doskonałym rozwiązaniem jest posadzenie w nim kwiatów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy otrzymać oryginalny efekt, który zachwyci wszystkich! Poniżej przydatne wskazówki jak założyć i pielęgnować trawnik pełen kwiatów.


Podobne porady

wzór kwiatowy na paznokciach

Jak zrobić wzór kwiatowy na paznokciach?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Kwiaty są bardzo zauważalne już nie tylko w ogrodach, ale i na naszych ulicach. Pojawiły się bluzki w kwiaty, sukienki w kwiaty, nawet spodnie czy legginsy. Nie wspominając już o biżuterii. Pomaluj więc i swoje paznokcie w odpowiedni, kwiatowy wzór. Niech i one będą modne w tym sezonie. Pozwól swoim paznokciom rozkwitnąć.
pyłek kwiatowy

Pyłek kwiatowy - właściwości i zastosowanie

Medycyna Naturalna
Pyłek kwiatowy, obok żeń-szenia, tybetańskich jagód goji, kokosa, orzechów nerkowca i czosnku, zaliczany jest do superżywności, czyli pokarmu wyjątkowo bogatego w energię i korzystnego dla zdrowia. W małych dawkach utrzymuje nas w formie fizycznej i psychicznej, zjadany w większych ilościach leczy. To jeden z najważniejszych adaptogenów: wybitnie podnosi wydolność organizmu. Pszczoła w czasie jednego lotu odwiedza około 150 kwiatów różnych gatunków, więc i zdobyty przez nią pyłek ma wielorakie właściwości odżywcze. Pszczoła zbiera go, miesza z nektarem i w postaci kuleczek, tzw. obnóży, przenosi do ula. Pszczelarze przechwytują część pyłku, a następnie suszą i zamrażają. Jakie są właściwości pyłku kwiatowego i dlaczego warto go stosować?

Pyłek kwiatowy: Naturalny antybiotyk prosto z ula

Zdrowe Odżywianie
Pyłek kwiatowy jest zbierany przez pszczoły i dostarczany do ula dla młodszych owadów, by miały się czym odżywiać. Pszczelarze pozyskują jego część i suszą, by na dłużej mógł zachować cenne właściwości. Badania potwierdzają, że znajdujące się w pyłku substancje mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Wzmacniają odporność, wspomagają odchudzanie i zmniejszają apetyt. Pomagają też zwalczyć bakterie i stany zapalne w organizmie, wspierają funkcjonowanie układu nerwowego i dodają energii. Z tych względów spożywanie pyłku kwiatowego jest szczególnie polecane osobom osłabionym, przewlekle chorym, a także po przebytych ciężkich chorobach, w tym nowotworowych. Co zawiera pyłek kwiatowy i w jaki sposób go stosować?

Kwiatowa łąka zamiast trawnika, czyli ogrodowy hit

Projekty Ogrodów
Idealny trawnik to marzenie wielu posiadaczy ogródków. Aby się pięknie prezentował, trzeba jednak poświęcić mu sporo uwagi i regularnie go pielęgnować. Ostatnio modne stało się zakładanie tzw. kwietnych łąk – pięknie się prezentują, nie wymagają wielu zabiegów, a poza tym są ogromną zaletą dla środowiska. Na czym polega ich założenie? Czy można ją wykonać w domowym ogródku? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w artykule.

Czosnek ozdobny: Uprawa i pielęgnacja

Ozdobne
Czosnek ozdobny to idealna roślina dla początkujących ogrodników – nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych, a zachwyca ogromnym i barwnym kwiatostanem. Duże „puchate” kule widoczne są z daleka i sprawiają, że ogród czy rabata zyskują niepowtarzalny styl. Czosnek ozdobny to roślina końca wiosny, ale żeby móc się nią cieszyć, do ziemi należy wsadzić jej cebulki już wczesną jesienią. Poznaj najpiękniejsze odmiany i wskazówki dotyczące uprawy czosnku.

Ogród dla początkujących. Jak go urządzić?

Ogólne Planowanie Krajobrazu
Często brakuje czasu na to, by uporządkować albo urządzić ogród. Warto jednak wygospodarować kilka godzin w tygodniu, by wykonać niezbędne prace. Prócz funkcji rekreacyjnej, ogród może podnieść wartość nieruchomości o kilkanaście procent! Oczywiście można sięgnąć po poradę firm specjalizujących się w architekturze krajobrazu, jednak większą satysfakcję zapewni samodzielne zaplanowanie ogrodu. Ja się za to zabrać? Sprawdźmy.

Jak założyć łąkę kwietną?

Projekty Ogrodów
Piękny trawnik jest marzeniem każdego posiadacza ogrodu. Niestety, jego pielęgnacja stanowi wyzwanie: wymaga regularnego podlewania, koszenia, a także częstego nawożenia. Dobrą alternatywną jest założenie łąki kwietnej: z takiego rozwiązania od pewnego czasu korzystają niektóre miasta i zastępują nią całe połacie trawników. Jakie są jej największe zalety? Minimalne wymagania uprawowe i przyczynienie się do zwiększenia populacji motyli, pszczół oraz ptaków. Jak założyć łąkę kwietną? Które gatunki roślin najlepiej się na niej prezentują? Sprawdźmy.