Tag: łąka kwietna w ogrodzie

trawnik z kwiatami

Trawnik kwiatowy - zakładanie i pielęgnacja

Trawniki i Żywopłoty
Jeśli zwykły, zielony trawnik wydaje się nam zbyt monotonny i jeśli chcielibyśmy stworzyć z niego oryginalny fragment ogrodu, zmieniający swe barwy w zależności od por roku, doskonałym rozwiązaniem jest posadzenie w nim kwiatów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy otrzymać oryginalny efekt, który zachwyci wszystkich! Poniżej przydatne wskazówki jak założyć i pielęgnować trawnik pełen kwiatów.

Kwiatowa łąka zamiast trawnika, czyli ogrodowy hit

Projekty Ogrodów
Idealny trawnik to marzenie wielu posiadaczy ogródków. Aby się pięknie prezentował, trzeba jednak poświęcić mu sporo uwagi i regularnie go pielęgnować. Ostatnio modne stało się zakładanie tzw. kwietnych łąk – pięknie się prezentują, nie wymagają wielu zabiegów, a poza tym są ogromną zaletą dla środowiska. Na czym polega ich założenie? Czy można ją wykonać w domowym ogródku? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w artykule.

Ogród dla początkujących. Jak go urządzić?

Ogólne Planowanie Krajobrazu
Często brakuje czasu na to, by uporządkować albo urządzić ogród. Warto jednak wygospodarować kilka godzin w tygodniu, by wykonać niezbędne prace. Prócz funkcji rekreacyjnej, ogród może podnieść wartość nieruchomości o kilkanaście procent! Oczywiście można sięgnąć po poradę firm specjalizujących się w architekturze krajobrazu, jednak większą satysfakcję zapewni samodzielne zaplanowanie ogrodu. Ja się za to zabrać? Sprawdźmy.

Jak założyć łąkę kwietną?

Projekty Ogrodów
Piękny trawnik jest marzeniem każdego posiadacza ogrodu. Niestety, jego pielęgnacja stanowi wyzwanie: wymaga regularnego podlewania, koszenia, a także częstego nawożenia. Dobrą alternatywną jest założenie łąki kwietnej: z takiego rozwiązania od pewnego czasu korzystają niektóre miasta i zastępują nią całe połacie trawników. Jakie są jej największe zalety? Minimalne wymagania uprawowe i przyczynienie się do zwiększenia populacji motyli, pszczół oraz ptaków. Jak założyć łąkę kwietną? Które gatunki roślin najlepiej się na niej prezentują? Sprawdźmy.