Tag: łąka kwietna

trawnik z kwiatami

Trawnik kwiatowy - zakładanie i pielęgnacja

Trawniki i Żywopłoty
Jeśli zwykły, zielony trawnik wydaje się nam zbyt monotonny i jeśli chcielibyśmy stworzyć z niego oryginalny fragment ogrodu, zmieniający swe barwy w zależności od por roku, doskonałym rozwiązaniem jest posadzenie w nim kwiatów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy otrzymać oryginalny efekt, który zachwyci wszystkich! Poniżej przydatne wskazówki jak założyć i pielęgnować trawnik pełen kwiatów.

Kwiatowa łąka zamiast trawnika, czyli ogrodowy hit

Projekty Ogrodów
Idealny trawnik to marzenie wielu posiadaczy ogródków. Aby się pięknie prezentował, trzeba jednak poświęcić mu sporo uwagi i regularnie go pielęgnować. Ostatnio modne stało się zakładanie tzw. kwietnych łąk – pięknie się prezentują, nie wymagają wielu zabiegów, a poza tym są ogromną zaletą dla środowiska. Na czym polega ich założenie? Czy można ją wykonać w domowym ogródku? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w artykule.

Jak założyć łąkę kwietną?

Projekty Ogrodów
Piękny trawnik jest marzeniem każdego posiadacza ogrodu. Niestety, jego pielęgnacja stanowi wyzwanie: wymaga regularnego podlewania, koszenia, a także częstego nawożenia. Dobrą alternatywną jest założenie łąki kwietnej: z takiego rozwiązania od pewnego czasu korzystają niektóre miasta i zastępują nią całe połacie trawników. Jakie są jej największe zalety? Minimalne wymagania uprawowe i przyczynienie się do zwiększenia populacji motyli, pszczół oraz ptaków. Jak założyć łąkę kwietną? Które gatunki roślin najlepiej się na niej prezentują? Sprawdźmy.