Tag: Rachunki za prąd

oszczędność

Jak zmniejszyć rachunek za prąd?

Zakupy i Oszczędność
Masz dość wysokich rachunków za prąd? Boisz się nawet na nie spoglądać bo nie wiesz czy nie przypłacisz tego widoku zawałem? Jeśli wolisz przeznaczyć pieniądze na coś innego niż prąd zastosuj się do poniższych rad.
oszczędność energii

Jak oszczędzać prąd?

Zakupy i Oszczędność
W tych ciężkich czasach, kiedy kryzys goni kryzys, a nasze środowisko cierpi warto zastanowić się nad zrobieniem czegoś i dla naszych portfeli i dla środowiska. Oszczędzajmy prąd. To nie jest trudne, a więcej z tego pożytku niż.... aż ciśnie się napisać 'szkody'. Ale tak naprawdę ja żadnej szkody na oszczędzaniu prądu nie widzę. Same korzyści.
oszczędność energii

Jak oszczędzać energię elektryczną?

Zakupy i Oszczędność
Dzięki naszej niewiedzy rachunki za prąd elektryczny pną się w górę. A nawet jeśli nie pną się w górę to na pewno nie spadają w dół. Jak nauczyć się oszczędzania? Nie tylko dla siebie i swojego portfela, ale też i dla środowiska. Wbrew pozorom, oszczędzanie prądu wcale nie jest trudne. Oto dziesięć prostych sposobów na obniżenie rachunków.
świetlówka

Jak zaoszczędzić na oświetleniu?

Zakupy i Oszczędność
Oczywiście każdy z nas chciałby płacić mniejsze rachunki. Ale niestety nie każdy wie jak się zabrać za oszczędzanie. Oszczędzać można na wszystkim – na wodzie, prądzie, gazie czy rachunkach telefonicznych. Ale zacznijmy od prądu. Oto kilka wskazówek, jak można obniżyć rachunki za elektryczność i zacząć oszczędzać pieniążki.
oszczędzanie energii

Jak skutecznie oszczędzać energię elektryczną?

Zakupy i Oszczędność
Jak się bronić przed wyższymi rachunkami za energię? Trzeba szukać drobnych oszczędności na co dzień, bo... ziarnko do ziarnka i zbiera się pokaźna miarka! Twoje wydatki na energię są coraz większe? Odczuwa to każda rodzina, bo ceny prądu nieustannie rosną. Niestety, na ceny nie mamy wpływu, bo są ustalane odgórnie! Ale sami możemy dużo zdziałać, wyrabiając w sobie proste codzienne nawyki. Aż nie do wiary, ile można zaoszczędzić, zwłaszcza gdy ma się w domu dużo sprzętów elektrycznych! Oto rady specjalistów, jak zużywać mniej prądu. Oni wiedzą, jak to robić i ile się na tym zyskuje.
płacenie rachunków

Jak obniżyć rachunki w domu?

Zakupy i Oszczędność
Czynsz i media, prąd, gaz, telefon – to spore wydatki. Doradzimy, co robić, gdy stałe opłaty stają się dla ciebie zbyt dużym ciężarem lub gdy mamy z tymi płatnościami poważniejszy kłopot. Może jednak warto poszukać innego operatora, który oferuje korzystniejszą umowę? Oczywiście trzeba tutaj bardzo uważać i nie podejmować decyzji pod wpływem impulsu. Pamiętaj również o tym, by za wszelką cenę starać się opłacać rachunki na czas lub w ostateczności prosić firmę o odroczenie płatności. Nieterminowe płacenie wiąże się z naliczaniem dodatkowych kosztów.
oszczędzanie prądu

Jak można zaoszczędzić na prądzie?

Zakupy i Oszczędność
Opłaty za prąd są z roku na rok coraz wyższe. Warto więc poszukać sposobów oszczędności, by nie przepłacać, ale też nie rezygnować z komfortu życia. Policz, ile zużywasz prądu. Jeśli chcemy wiedzieć, które urządzenia są największymi pożeraczami prądu, wystarczy kupić miernik energii elektrycznej (kosztuje około 40 zł). Włączamy go do gniazdka, a do gniazdka w mierniku włączamy urządzenia. Gdy miną 24 godziny, zapisujemy, ile urządzenie zużyło prądu.
wtyczka

Jak zaoszczędzić prąd w domu?

Zakupy i Oszczędność
Nasze rachunki za energię elektryczną mogą być nawet o 150 zł rocznie niższe. Może w skali roku nie jest to duża kwota, ale miło mieć w kieszeni dodatkowe pieniądze na nową parę butów dla dziecka czy choćby kilka wizyt w kinie. Wystarczy zmienić swoje codzienne przyzwyczajenia i rozsądnie korzystać z domowych urządzeń na prąd.