Tag: Oszczędność

oszczędność

Jak zmniejszyć rachunek za prąd?

Zakupy i Oszczędność
Masz dość wysokich rachunków za prąd? Boisz się nawet na nie spoglądać bo nie wiesz czy nie przypłacisz tego widoku zawałem? Jeśli wolisz przeznaczyć pieniądze na coś innego niż prąd zastosuj się do poniższych rad.
palnik gazowy

Jak oszczędzać gaz?

Zakupy i Oszczędność
Rachunki za gaz potrafią spędzić sen z powiek niejednemu z nas. Jak tu oszczędzać na wakacje, kiedy pieniądze niemalże rozpływają się w powietrzu? Nie każdy wie, że istnieją sposoby, które pomogą nam zmniejszyć zużycie gazu, a co za tym idzie wysokość rachunków. Nie ulega wątpliwości, że nie wszystkim przypadną do gustu moje metody, ale możecie być pewni, że przy odrobinie determinacji można zdziałać cuda. Poniżej znajdziecie proste wskazówki, które pomogą wam w rozwiązaniu tego problemu.

Jak oszczędzać wodę?

Zakupy i Oszczędność
Czy nie chciałbyś zaoszczędzić trochę pieniędzy na zużyciu wody? Często nie zdajemy sobie sprawy z ilości wody jaką zużywamy zupełnie na nic. Wynika to z drobnych zaniedbań oraz naszego niedopatrzenia. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek i porad na temat minimalizowania zużycia wody oraz tym samym wysokości rachunków.
oszczędność

Jak oszczędzać jedzenie?

Produkty Zbożowe
Za dużo wydajesz pieniędzy na jedzenie? Dowiedz się jak gospodarować jedzeniem, aby jak najmniej się go zmarnowało i znalazło w koszu na śmiecie. Im mniej jedzenia będziesz wyrzucać, tym więcej pieniędzy zostanie w Twoim portfelu. Niekoniecznie musisz sobie odmawiać jedzenia dobrej jakości. Wystarczy, aby robić zakupy z głową i odpowiednio dbać o produkty żywnościowe.
Jak zmniejszyć koszty ogrzewania?

Jak zmniejszyć koszty ogrzewania?

Ogrzewanie i Klimatyzacja
Zbliża się zima, a ty zaczynasz wpadać w rozpacz, gdy otwierasz rachunki za ogrzewanie. Nie mamy bowiem wpływu na podwyżki gazu czy prądu. Jednak możemy podjąć kilka prostych kroków, aby zmniejszyć ich zużycie. Przeczytaj poniższe wskazówki, a dowiesz się jak w prosty sposób można zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.
zakupy w supermarkecie

Jak zaoszczędzić pieniądze podczas zakupów w supermarkecie?

Zakupy i Oszczędność
Pomyśl o supermarketach jako o gigantycznych maszynach do sprzedawania. Produkty w dużych marketach są zawsze tak ułożone, by przyciągnąć nasza uwagę. Krążenie miedzy zastawionymi regałami sprawi, że dostrzeżesz i kupisz wiele produktów, które nie są ci potrzebne, ale kuszą ładnym opakowaniem lub niesamowitym zapachem. Im więcej czasu spędzisz w markecie tym więcej wydasz pieniędzy. Wiedzą o tym ludzie, którzy odpowiadają za ustawienie regałów i produktów w marketach. Jeżeli chcesz się uniknąć niepotrzebnych wydatków, przeczytaj poniższe wskazówki, a dowiesz się jak zaoszczędzić podczas zakupów w supermarkecie.
oszczędność energii

Jak oszczędzać prąd?

Zakupy i Oszczędność
W tych ciężkich czasach, kiedy kryzys goni kryzys, a nasze środowisko cierpi warto zastanowić się nad zrobieniem czegoś i dla naszych portfeli i dla środowiska. Oszczędzajmy prąd. To nie jest trudne, a więcej z tego pożytku niż.... aż ciśnie się napisać 'szkody'. Ale tak naprawdę ja żadnej szkody na oszczędzaniu prądu nie widzę. Same korzyści.
oszczędność energii

Jak oszczędzać energię elektryczną?

Zakupy i Oszczędność
Dzięki naszej niewiedzy rachunki za prąd elektryczny pną się w górę. A nawet jeśli nie pną się w górę to na pewno nie spadają w dół. Jak nauczyć się oszczędzania? Nie tylko dla siebie i swojego portfela, ale też i dla środowiska. Wbrew pozorom, oszczędzanie prądu wcale nie jest trudne. Oto dziesięć prostych sposobów na obniżenie rachunków.
świetlówka

Jak zaoszczędzić na oświetleniu?

Zakupy i Oszczędność
Oczywiście każdy z nas chciałby płacić mniejsze rachunki. Ale niestety nie każdy wie jak się zabrać za oszczędzanie. Oszczędzać można na wszystkim – na wodzie, prądzie, gazie czy rachunkach telefonicznych. Ale zacznijmy od prądu. Oto kilka wskazówek, jak można obniżyć rachunki za elektryczność i zacząć oszczędzać pieniążki.
termostat

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Zakupy i Oszczędność
Wysokie rachunki za ogrzewanie zimą zmuszają właścicieli domów do szukania oszczędności. Cena prądu i gazu wciąż pnie się w górę, więc w sumie nie da się tak do końca uniknąć zwiększonych kosztów. Mimo wszystko warto szukać oszczędności gdzie tylko się da. Nie jest to rzeczą niemożliwą.