Tag: Pisanki z papieru

Wielkanocne pisanki

Wielkanocne pisanki - buzie

Pisanki
Wielkanocne jajka przypominające buzie lalek sprawią radość Twoim dzieciom jeśli znajdą się w koszyczku Wielkanocnym. Pisanki te są oryginalne i bardzo łatwe do wykonania.
Pisanka

Jak zrobić pisanki z wosku?

Pisanki
Wykonywanie pisanek przy pomocy wosku jest starą tradycją ukraińską. Jajka wykonane tą techniką są piękne, błyszczące oraz przykuwają wzrok. Wykonanie ich jest pracochłonne jednak warte zachodu.
Wydmuszki

Jak zrobić wydmuszkę?

Pisanki
Robienie wydmuszek i pisanek wielkanocnych jest wspaniałą tradycją, którą warto kultywować. Malowanie jaj sprawia radość wszystkim - dorosłym oraz dzieciom, a koszyk wielkanocny bez pisanek i wydmuszek traci swój urok. Wydmuszki wielkanocne - jak je zrobić?
pisanki robione techniką decoupage

Jak zrobić pisanki decoupage?

Pisanki
Pisanki nie muszą już być nudne i jednakowe. Metoda decoupage umożliwia ci wprowadzenie wielu innowacji do życia codziennego i na świąteczny stół także. Jeżeli chcesz pochwalić się w tym roku zupełnie innowacyjnym pomysłem na pisanki musisz tylko użyć odrobiny wyobraźni i przeczytać poniższe wskazówki. 
pisanki wielkanocne

Jak ozdobić pisanki wycinankami z papieru?

Pisanki
Nadchodzi wiosna i Wielkanoc już tuż tuż. Czas więc zacząć przygotowywać pisanki. Znudziły ci się już tradycyjne sposoby na wykonanie pisanek lub są one zbyt trudne dla twoich dzieci? Na szczęście są też łatwiejsze sposoby na zrobienie pięknych pisanek. Poniżej znajdziesz wskazówki jak ozdobić jajka wielkanocne przy pomocy wycinanek z papieru. Jest to bardzo prosty sposób, który z pewnością zainteresuje również twoje dzieci. 
pisanki decoupage

Jak zrobić pisanki metodą decoupage?·

Pisanki
W wielu czasopismach można znaleźć różnokolorowe nadruki kwiatów. Są one inspirujące i można je wykorzystać do wykonania wielkanocnej pisanki metodą decoupage. Gotowe pisanki można położyć w miseczce lub powiesić na zielonych, wiosennych gałązkach.
pisanki wielkanocne wzory

Jak zrobić pisankę - superbohatera?·

Pisanki
Pisanki nie muszą być ozdobione w tradycyjnie kropki, zajączki, kurczaki itd. Możesz wraz z dzieckiem wykonać bajkową postać superbohaterki. Pięknie zaprezentuje się w koszyczku i zachwyci niejedną osobę. Dziecko z przyjemnością pójdzie z tobą do kościoła, jeśli taka pisanka będzie pilnowała świątecznych przysmaków. Poniżej znajdziecie szczegółowe wskazówki, które krok po kroku pomogą wam w zrobieniu całej rodzinki takich pisanek.
pisanki w sweterkach - wzory

Jak zrobić pisanki w sweterkach?

Pisanki
Czy może być coś słodszego niż pisanki w sweterkach? Nie sądzę. Stanowią doskonałą dekorację świątecznego stołu i pięknie prezentują się w koszyczku. Wbrew pozorom nie są trudne w wykonaniu i nie wymagają wiele wysiłku. Takie kolorowe ubranka bez wątpienia uszczęśliwią niejednego członka rodziny i możecie być pewni, że babcie padną z zachwytu na sam widok. Do pracy możecie zaangażować dzieci, które uwielbiają pomagać. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam w ich zrobieniu.
Woskowe pisanki

Jak ozdobić pisanki woskiem?

Pisanki
Ozdabianie jajek woskiem jest starą tradycją słowiańską. Najładniejsze pisanki można zachowywać przez wiele lat dla pamięci przyszłych pokoleń. Poniżej przedstawiam krok po kroku jak ozdobić pisankę woskiem.
pisanki z papieru

Jak zrobić pisanki z papieru?

Dekoracje Wielkanocne
Pisanki to nieodłączny element każdych świąt wielkanocnych. W tym roku proponuję zrobienie pisanek z papieru. Brzmi dziwacznie, no bo jak można zrobić jajko z papieru. A jednak, wszystko jest możliwe. Przy zastosowaniu odpowiedniej techniki i nadaniu pożądanego kształtu zwykła strona z gazety zamieni się w piękną pisankę.