Tag: Ozdabianie pisanek

pisanki wielkanocne, brokatowe wzory

Jak zrobić wzory z brokatu na pisance?

Pisanki
Zamiast farbować jajka czy wydmuszki możesz spróbować innej metody do ich ozdobienia. Proponujemy brokat, dzięki któremu pisanki będą błyszczeć w promieniach słońca, a także będą inne od tradycyjnych. Możesz wykonać je z dziećmi.
eleganckie pisanki

Jak zrobić pisanki w eleganckim stylu?

Pisanki
Pisanki mogą być malowane przez dzieci, ozdabiane barwinkami, woskiem, mogą też być wykonane w bardzo dystyngowany, elegancki sposób, który doda powagi i charakteru dekoracji na naszym wielkanocnym stole. Poniżej znajdziesz instrukcję, która poprowadzi cię krok po kroku poprzez proces ich tworzenia.
pisanki w listki

Jak zrobić pisanki w listki?

Pisanki
Pisanki ze wzorem delikatnych, małych listków nie tylko będą wspaniałą ozdobą stołu i koszyka wielkanocnego. Będą również przypominały wszystkim domownikom o nadchodzącej wiośnie.
pisanki wielkanocne

Jak ozdobić pisanki wycinankami z papieru?

Pisanki
Nadchodzi wiosna i Wielkanoc już tuż tuż. Czas więc zacząć przygotowywać pisanki. Znudziły ci się już tradycyjne sposoby na wykonanie pisanek lub są one zbyt trudne dla twoich dzieci? Na szczęście są też łatwiejsze sposoby na zrobienie pięknych pisanek. Poniżej znajdziesz wskazówki jak ozdobić jajka wielkanocne przy pomocy wycinanek z papieru. Jest to bardzo prosty sposób, który z pewnością zainteresuje również twoje dzieci. 
pisanki ozdobione wstążką z juty

Jak ozdobić pisanki wstążką z juty?

Dekoracje Wielkanocne
Żal Ci wyrzucać skorupki po jajkach? Zastanawiasz się, jak możesz je wykorzystać? Jeśli będziesz ostrożnie rozbijać skorupki, to możesz z nich później zrobić pisanki. W jaki sposób? Oto instrukcja krok po kroku.
pisanki ze skorupek

Jak zrobić pisanki ze skorupek?

Pisanki
Każda kobieta piecze na Wielkanoc coś z jaj. Zużywa w tym celu białko, żółtko, ale co zrobić ze skorupkami? Wyrzucić? Nie! Przedstawię wam łatwy sposób na zrobienie pisanek właśnie z skorupek.
pisanki ręcznie robione

Jak ozdobić pisanki trawą z papieru?

Dekoracje Wielkanocne
Te urocze pisanki są symbolem Wielkanocy i budzącej się do życia przyrody. Ich wykonanie jest bardzo proste. Umieść pisanki z ozdobnych kieliszkach na jajka lub udekoruj nimi koszyczek wielkanocny. Satysfakcja gwarantowana.
pisanki ręcznie robione

Jak ozdobić pisanki kwiatkiem z papieru?

Dekoracje Wielkanocne
Wielu z nas rezygnuje z tradycji samodzielnego ozdabiania pisanek, twierdząc, że nie ma na to czasu. Jest to kiepska wymówka, ponieważ ręcznie robione pisanki wcale nie muszą być czasochłonne. Doskonałym przykładem są wielkanocne ozdoby pokazane na zdjęciu obok. Udekorowanie pisanek kwiatuszkiem z bibuły trwa zaledwie moment, za to efekt jest bardzo uroczy. Przekonaj się sama czytając instrukcję poniżej.
doniczki z wydmuszek

Jak zrobić ozdoby wielkanocne - doniczki z wydmuszek?

Dekoracje Wielkanocne
Kto powiedział, że ozdoby wielkanocne muszą być oklepane i nudne? Zamiast malować jajka, zrób z nich urocze, miniaturowe doniczki. W końcu jajko to symbol życia, a cóż lepiej to odzwierciedli, jeśli nie małe, żywe roślinki umieszczone w kolorowych wydmuszkach. Tak niezwykłej wielkanocnej dekoracji twoi bliscy na pewno jeszcze nie widzieli.
Pisanki

Jak ozdobić pisanki zdjęciami?

Pisanki
Poniżej przedstawiam prosty sposób ozdobienia pisanek zdjęciami. Aby to zrobić należy wydrukować wybrane zdjęcie na chusteczce a następnie je wyciąć i ozdobić nim pisankę metodą decoupage.