Tag: Olejek miętowy właściwości

mięta

Jakie są właściwości olejku miętowego?

Aromaterapia

Mięta i olejek z mięty pieprzowej mają wiele właściwości zdrowotnych. Wspomagają trawienie, ułatwiają oddychanie, poprawiają krążenie krwi, mają właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne. Możliwości ich wykorzystania są setki. Poniżej znajdziesz 13 najczęstszych dolegliwości, na które pomoże ci olejek z mięty pieprzowej.

 

 

Naturalne sposoby na alergie

Naturalne sposoby niosące ulgę w alergii

Alergie
Sezonowe alergie mogą nagle zacząć występować u dorosłych, którzy nigdy wcześniej nie przejawiali takich problemów! Piekące oczy, kichanie, pociąganie nosem, to wszystko zupełnie niespodziewanie może cię dopaś, szczególnie w okresie wiosny i jesieni. Codziennie nasze ciała są bombardowane przez substancje toksyczne – pochodzą z wody, którą pijemy, z produktów higienicznych i kosmetycznych, których używamy czy materiałów, z których budujemy i meblujemy nasze mieszkania.
olejki eteryczne

Olejki eteryczne dla lepszej równowagi ciała i umysłu

Medycyna Naturalna
Olejki eteryczne stosowane są zazwyczaj w sytuacjach stresowych, gdy chcemy wyciszyć oraz uspokoić nasz organizm czy też zniwelować stres towarzyszący nam każdego dnia. Stosowanie olejków eterycznych to bardzo powszechna metoda aby przywrócić równowagę hormonalną i wyciszyć organizm. Ważne jest jednak, żeby pamiętać o umiarze, szczególnie dotyczy to kobiet w ciąży, gdyż niektóre olejki mogą wywoływać skurcze macicy. W wielu przypadkach stosuje się olejki eteryczne u kobiet, które cierpią na PMS (zespół napięcia przedmiesiączkowego) w celu załagodzenia objawów i huśtawki nastrojów.
olejek mietowy

Jak oczyścić płuca przy użyciu olejku miętowego?

Medycyna Naturalna
Olejek miętowy stosowany jest od lat do leczenia różnych chorób. Może przynosić ulgę w problemach trawiennych, bólu głowy i mięśni. Jego właściwości lecznicze uznawane są także przez środowiska naukowe. W przemyśle spożywczym najczęściej wykorzystuje się go w produkcji gum do żucia, miętówek i płynów do płukania jamy ustnej.

Jak zrobić olejek eteryczny? Domowe sposoby

Pielęgnacja skóry
Kuszące aromatem olejki eteryczne wyjątkowo dobroczynnie wpływają na zdrowie człowieka. W zależności od bazy, na jakiej są sporządzane, wykazują specyficzne właściwości. Przykładowo olejek lawendowy skutecznie odkaża, łagodzi bóle różnego pochodzenia, a ponadto hamuje proces powstawania zmarszczek i wygładza te, które zdążyły się już pojawić na naszej skórze. Z kolei olejek cytrynowy idealnie sprawdza się w w roli naturalnego toniku, a poza tym działa antyseptycznie, przeciwzapalnie i i uspokajająco. Olejek eteryczny możesz śmiało wykonać samodzielnie w domu. Wszystkie potrzebne wskazówki znajdziesz poniżej.