Tag: Olejek eteryczny miętowy właściwości

mięta

Jakie są właściwości olejku miętowego?

Aromaterapia

Mięta i olejek z mięty pieprzowej mają wiele właściwości zdrowotnych. Wspomagają trawienie, ułatwiają oddychanie, poprawiają krążenie krwi, mają właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne. Możliwości ich wykorzystania są setki. Poniżej znajdziesz 13 najczęstszych dolegliwości, na które pomoże ci olejek z mięty pieprzowej.

 

 

Jak zrobić olejek eteryczny? Domowe sposoby

Pielęgnacja skóry
Kuszące aromatem olejki eteryczne wyjątkowo dobroczynnie wpływają na zdrowie człowieka. W zależności od bazy, na jakiej są sporządzane, wykazują specyficzne właściwości. Przykładowo olejek lawendowy skutecznie odkaża, łagodzi bóle różnego pochodzenia, a ponadto hamuje proces powstawania zmarszczek i wygładza te, które zdążyły się już pojawić na naszej skórze. Z kolei olejek cytrynowy idealnie sprawdza się w w roli naturalnego toniku, a poza tym działa antyseptycznie, przeciwzapalnie i i uspokajająco. Olejek eteryczny możesz śmiało wykonać samodzielnie w domu. Wszystkie potrzebne wskazówki znajdziesz poniżej.


Podobne porady

Smoczek

Jak wybrać smoczek?

Bezpieczeństwo Niemowlaka
Wielu rodziców ma mieszane uczucia odnośnie używania smoczków. Podczas gdy pediatrzy polecają używanie smoczków, ponieważ mają one działanie uspokajające dla dzieci oraz stosowane na noc zapobiegają SIDS (śmierci łóżeczkowej), rodzice wybiegają w przyszłość i z przerażeniem myślą o tym, że pewnego dnia trzeba będzie odebrać dziecku smoczek oraz, że może on doprowadzić do utrudnień w trakcie karmienia dziecka piersią. Zanim kupisz smoczek spójrz na opisane poniżej ogólne właściwości smoczków i wskazówki odnośnie ich bezpiecznego użycia, po to by upewnić się, że wybierzesz ten właściwy.

Jak zrobić wyciąg z mięty pieprzowej?

Inne zdrowe przepisy
Wyciąg z liści mięty pieprzowej wspomaga pracę wątroby, ułatwia trawienie, wspomaga apetyt, zmniejsza wzdęcia i jest dobry na bóle jelitowe. Nalewka taka jest zatem polecana dla wszystkich, którzy mają problem z trawieniem. Ekstrakt ten można dodawać również do różnych potraw.
roll on do aromaterapii

Jak zrobić własny roll on do aromaterapii?

Aromaterapia
O cudownych właściwościach zapachów wiemy już od dawna. Odpowiednia kompozycja aromatów może uwolnić nas od stresu, zadziałać pobudzająco, złagodzić bóle mięśni, czy pomóc pozbyć się migreny. A ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy dopadnie nas spadek formy, aromaterapeutyczny roll on warto mieć zawsze przy sobie. Z tej porady dowiesz się jak zrobić taki specyfik oraz jakie olejki eteryczne zmieszać i w jakich proporcjach, by zapewnić mu skuteczne działanie.
Aromaterapia

Jak stosować aromaterapię?

Aromaterapia
Wielu uznaje aromaterapię za trend związany z „new age”, ale jest wręcz przeciwnie –  już starożytne kultury używały aromaterapii 6 tysięcy lat temu. Dlaczego zachodnia medycyna nie używa aromaterapii? Możliwe, że brak zainteresowania tą praktyką był wywołany jej reputacją. Uważano to za świecką medycynę. Jednakże aromaterapia może być używana, by natychmiast leczyć symptomy, a także używa się jej w celach psychologicznych. Nieważne, czy chcesz poprawić tylko swój obecny humor, czy się odstresować, leczenie aromaterapią może pomóc prawie na wszystko. Każdy doświadcza lepszych i gorszych dni, a wielu z nas nie ma tego luksusu, by dąsać się w pracy. Wypełnij szufladę w pracy lub w domu aromatycznymi olejkami, które natychmiast poprawią humor, gdy tego potrzebujesz. Bodźce węchowe wpłyną pozytywnie na ciało migdałowate (część mózgu odpowiedzialna za emocje).
olejek pomarańczowy

Jak zrobić naturalny olejek pomarańczowy?

Aromaterapia
Olejek pomarańczowy naturalny ma wspaniały zapach świeżego owocu. Olejek posiada właściwości uspokajające. Wzbudza też apetyt i stymuluje układ trawienny. Aromatyzowanie powietrza olejkiem pomarańczowym pozwala pokonać dolegliwości żołądkowe. Przygotuj własny naturalny olejek pomarańczowy.
mięta pieprzowa

6 leczniczych właściwości mięty pieprzowej

Zdrowe Odżywianie
Mięta pieprzowa jest skrzyżowaniem mięty zielonej i wodnej. Wykorzystywana jest w produkcji gumy do żucia, cukierków, pasty do zębów i płynów do płukania ust. Nazwę swą bierze od charakterystycznego smaku, lekko przypominającego pieprz. Roślina ta nie służy jedynie jako substancja poprawiająca smak. Ma również liczne zastosowanie medyczne - pomaga w leczeniu wielu rodzajów dolegliwości fizycznych i psychicznych. Można ją wykorzystywać w postaci liści, olejków, herbaty, wyciągu oraz tabletek. Oto tylko kilka leczniczych właściwości mięty pieprzowej.