Tag: Potrawy wielkanocne z jaj

zajączek wielkanocny

Jak zrobić zajączka wielkanocnego z jajka?

Potrawy Wielkanocne
Podczas świąt wielkanocnych jajko znajdzie się na każdym stole. Od nich zaczyna się bowiem świąteczne śniadanie. Możemy je podać w sposób tradycyjny, ale możemy także zaskoczyć najbliższych. Tradycja zobowiązuje, lecz wcale nie musi oznaczać nudy. Może w tym roku na twoim roku zagości jajko w postaci wielkanocnego zajączka? Dzieci i rodzina z pewnością będą zachwyceni.
potrawy wielkanocne dla dzieci - jajka kurczaki

Jak zrobić dekoracyjne kurczaczki z jajek na twardo?

Przepisy Wielkanocne
Wielkanocne dekoracje z jaj to nie tylko malowane pisanki. Mogą być to również obrane jajka zmienione w siedzące na półmisku kurczaki z wielkimi oczami, czekające na zjedzenie. Poniżej zamieszczam instrukcję do wykonania śmiesznych kurczaczków z obranych jajek.
jajka w bekonie - na Wielkanoc

Jak zrobić sadzone jajka w bekonie?

Przepisy Wielkanocne
Poszukujesz nowego pomysłu na podanie jajek i boczku? Doskonale trafiłaś. Poniżej zamieszczam bekonowe gniazdka z jajeczkiem w środku - idealne na śniadanie wielkanocne.
ziołowa jajecznica w skorupce jajka

Jak zrobić ziołową jajecznicę w skorupce jaja?

Przepisy Wielkanocne
Znudził ci się tradycyjny sposób podawania jajecznicy? Mam na to sposób - polecam zaserwowanie jej w skorupce z jaja. Pomysł na pewno znajdzie uznanie wśród najmłodszych ale nie tylko. Poniżej znajdziesz instrukcję jak wykonać jajecznicę.
Kurczak z jajka

Jak zrobić kurczaka z jajka?

Wielkanoc z Dziećmi

Istnieje wiele sposobów i przepisów na udekorowanie jajek. Wszystkie jednak wyglądają tradycyjnie. Może podczas najbliższych świąt warto coś zmienić i nadać koloru tej przystawce przekształcając wygląd jajek w małego kurczaczka. W dodatku jest to tanie i łatwe do zrobienia. Owe kurczaczki nie tylko są przepyszne, ale mają również uroczy wygląd. Poza tym z samej pomocy, Twoje dzieci mogą mieć mnóstwo uciechy. Jeżeli chcesz, aby kurczak przeobraził się w diabełka, wystarczy dołożyć na czubek białka dwa trójkątne kawałki czerwonej papryki.

 

A oto przepis na 6 kurczaczków:Podobne porady

Jajka sadzone z boczkiem i pomidorami

Jak zrobić jajka sadzone z boczkiem i pomidorami?

Potrawy z jajka
Jajka sadzone to typowe danie śniadaniowe jednak jego przygotowanie może być dość czasochłonne, zwłaszcza jeśli nie mamy zbyt wiele czasu i musimy zjeść coś na szybko. Z poniższych składników przygotujesz posiłek dla 2 osób.