Tag: Suchy szampon jak stosować

suchy szamopon

Jak zrobić suchy szampon w domu?

Pielęgnacja włosów
Niewiele osób ma tego świadomość, ale skrobia kukurydziana była kiedyś wykorzystywana w medycynie. Doktor Edward Gual opisał przypadek pacjenta, który cierpiał na łojotok, łupież oraz wypadanie włosów, ale niestety jego skóra nie reagowała na żadne leki. Dzięki skrobi kukurydzianej i oleju kukurydzianym problemy skórne zostały zlikwidowane. Zarówno mąka, jak i skrobia kukurydziana występują w postaci proszku, dlatego idealnie nadają się do nowoczesnych suchych szamponów.
suchy szampon

Jak zrobić domowy suchy szampon?

Stylizacja fryzur
Suche szampony znane są już i stosowane od ponad 40 lat. Pochłania on nadmiar sebum i ułatwia układanie włosów w dowolną fryzurę. Niestety nie nadaję się do codziennego stosowania. Szampon chwilowo maskuje przetłuszczanie się włosów, a następnego ranka włosy trzeba umyć zwykłym szamponem. W wyjątkowych sytuacjach warto go mieć przy sobie, gdy nie ma czasu odświeżyć się przed ważną wizytą, spotkaniem. Spróbuj sporządzić go w domowy naturalny sposób.
suchy szampon

Jak zrobić suchy szampon do ciemnych włosów?

Pielęgnacja włosów
Jeśli jesteś zapracowaną mamą z małymi dziećmi w domu prawdopodobnie masz niewiele czasu dla siebie lub nie masz go wcale. Bywają sytuacje, że brakuje czasu na podstawowe zabiegi higieniczne jak na przykład umycie włosów. Co zrobić w takiej sytuacji? Z pomocą przychodzi suchy szampon do włosów. Wystarczy że naniesiesz odrobinę kosmetyku na włosy, wetrzesz i ułożysz włosy tak jak zwykle. Suchy szampon do włosów przygotujesz samodzielnie w domu. Przepis jest przeznaczony dla włosów ciemnych, ale jeśli masz jasne włosy wystarczy że pominiesz jeden składnik w trakcie przygotowywania szamponu.

Zastosowania talku dla dzieci, o których nigdy nie pomyślałeś

Pielęgnacja skóry
Czy jesteś jedną z tych osób, które sądzą, że talk ma zastosowanie tylko w pielęgnacji dzieci lub pocących się stóp? Jeśli tak, sam nie wiesz, co tracisz! Dzisiaj dowiesz się o kilku pomysłowych sposobach na użycie talku, których nigdy byś się nie domyślił.

Dodaj objętości swoim rzęsom

Po nałożeniu pierwszej warstwy tuszu, przykryj go, za pomocą pędzelka lub patyczka, niewielką warstwą talku. Dokończ malowanie nakładając drugą warstwę tuszu. Sztuczka ta sprawi, że twoje rzęsy będą wyglądały na super długie i zwiększą swoją objętość.

Usuń tłuste plamy z ubrań

Aby pozbyć się tych upartych plam, zastosuj odrobinę talku po obu stronach zaplamionego ubrania, następnie pozostaw na godzinę, dając talkowi czas na wchłonięcie tłuszczy. Na końcu, spłucz ubranie i pozwól mu wyschnąć.