Tag: Jak zrobić suchy szampon w domu

suchy szamopon

Jak zrobić suchy szampon w domu?

Pielęgnacja włosów
Niewiele osób ma tego świadomość, ale skrobia kukurydziana była kiedyś wykorzystywana w medycynie. Doktor Edward Gual opisał przypadek pacjenta, który cierpiał na łojotok, łupież oraz wypadanie włosów, ale niestety jego skóra nie reagowała na żadne leki. Dzięki skrobi kukurydzianej i oleju kukurydzianym problemy skórne zostały zlikwidowane. Zarówno mąka, jak i skrobia kukurydziana występują w postaci proszku, dlatego idealnie nadają się do nowoczesnych suchych szamponów.
suchy szampon

Jak zrobić domowy suchy szampon?

Stylizacja fryzur
Suche szampony znane są już i stosowane od ponad 40 lat. Pochłania on nadmiar sebum i ułatwia układanie włosów w dowolną fryzurę. Niestety nie nadaję się do codziennego stosowania. Szampon chwilowo maskuje przetłuszczanie się włosów, a następnego ranka włosy trzeba umyć zwykłym szamponem. W wyjątkowych sytuacjach warto go mieć przy sobie, gdy nie ma czasu odświeżyć się przed ważną wizytą, spotkaniem. Spróbuj sporządzić go w domowy naturalny sposób.
mycie włosów bez szamponu

Mycie włosów bez szamponu

Pielęgnacja włosów
Stosując szampony wpędzamy się w błędne koło, ponieważ dają one efekt zdrowych i lśniących włosów tylko na chwilę, w rzeczywistości osłabiając je. Skutek jest taki, że im częściej myjemy włosy tym szybciej się one przetłuszczają i tracą blask. Ponadto składniki wielu szamponów, takie jak laurylosiarczan sodu (w skrócie SLS) i paraben, negatywnie wpływają na skórę głowy i mogą prowadzić do jej wysuszenia, świądu, łupieżu. Dlatego warto wypróbować domowe metody, dzięki którym nasze włosy i skóra głowy będą zdrowsze, a efekt pięknych włosów zostanie z nami na dłużej.
kosmetyki

7 łatwych urodowych trików

Kosmetyki dla Pań
Nie masz pieniędzy na dany kosmetyk? Właśnie skończył się jakiś produkt? Nie chce ci się iść do sklepu? Powód jest nieważny. W swoim domu bez problemu znajdziesz rozwiązanie i w łatwy sposób sama przygotujesz  domowe kosmetyki. Oto lista najlepszych trików urodowych.
suchy szampon

Jak zrobić suchy szampon do ciemnych włosów?

Pielęgnacja włosów
Jeśli jesteś zapracowaną mamą z małymi dziećmi w domu prawdopodobnie masz niewiele czasu dla siebie lub nie masz go wcale. Bywają sytuacje, że brakuje czasu na podstawowe zabiegi higieniczne jak na przykład umycie włosów. Co zrobić w takiej sytuacji? Z pomocą przychodzi suchy szampon do włosów. Wystarczy że naniesiesz odrobinę kosmetyku na włosy, wetrzesz i ułożysz włosy tak jak zwykle. Suchy szampon do włosów przygotujesz samodzielnie w domu. Przepis jest przeznaczony dla włosów ciemnych, ale jeśli masz jasne włosy wystarczy że pominiesz jeden składnik w trakcie przygotowywania szamponu.

11 prostych sztuczek na zwiększenie objętości włosów

Włosy
Nie wiem jak u was, ale w moim przypadku, kiedy powietrze robi się nieco chłodniejsze, włosy stają się całkowicie płaskie. Następuje drastyczna zmiana, jak gdyby to nie była moja czupryna. W końcu nie wytrzymałam i postanowiłam znaleźć sposób, na to, aby znów czuć się dobrze ze swoimi włosami. Chciałabym przedstawić dosłownie kilka sposobów, które według mnie okazały się skuteczne.

Zastosowania talku dla dzieci, o których nigdy nie pomyślałeś

Pielęgnacja skóry
Czy jesteś jedną z tych osób, które sądzą, że talk ma zastosowanie tylko w pielęgnacji dzieci lub pocących się stóp? Jeśli tak, sam nie wiesz, co tracisz! Dzisiaj dowiesz się o kilku pomysłowych sposobach na użycie talku, których nigdy byś się nie domyślił.

Dodaj objętości swoim rzęsom

Po nałożeniu pierwszej warstwy tuszu, przykryj go, za pomocą pędzelka lub patyczka, niewielką warstwą talku. Dokończ malowanie nakładając drugą warstwę tuszu. Sztuczka ta sprawi, że twoje rzęsy będą wyglądały na super długie i zwiększą swoją objętość.

Usuń tłuste plamy z ubrań

Aby pozbyć się tych upartych plam, zastosuj odrobinę talku po obu stronach zaplamionego ubrania, następnie pozostaw na godzinę, dając talkowi czas na wchłonięcie tłuszczy. Na końcu, spłucz ubranie i pozwól mu wyschnąć.