Tag: Budżet domowy

Pieniądze

Jak nie przekroczyć wydatków przewidzianych w budżecie?

Budżet Domowy
Ustalenie miesięcznego, czy rocznego budżetu wydatków może wcale nie być takie trudne, należy tylko znaleźć motywację. Poniżej znajdziesz kilka strategii, które mogą pomóc znaleźć motywację i pozwolić ci odnieść sukces.
oszczędność

Jak oszczędzać jedzenie?

Produkty Zbożowe
Za dużo wydajesz pieniędzy na jedzenie? Dowiedz się jak gospodarować jedzeniem, aby jak najmniej się go zmarnowało i znalazło w koszu na śmiecie. Im mniej jedzenia będziesz wyrzucać, tym więcej pieniędzy zostanie w Twoim portfelu. Niekoniecznie musisz sobie odmawiać jedzenia dobrej jakości. Wystarczy, aby robić zakupy z głową i odpowiednio dbać o produkty żywnościowe.
Jak zarządzać domowym budżetem?

Jak zarządzać domowym budżetem?

Budżet Domowy
Prawidłowe gospodarowanie domowym budżetem może okazać się nie lada wyzwaniem. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci bez problemu zapanować nad domowymi finansami.
zakupy w supermarkecie

Jak zaoszczędzić pieniądze podczas zakupów w supermarkecie?

Zakupy i Oszczędność
Pomyśl o supermarketach jako o gigantycznych maszynach do sprzedawania. Produkty w dużych marketach są zawsze tak ułożone, by przyciągnąć nasza uwagę. Krążenie miedzy zastawionymi regałami sprawi, że dostrzeżesz i kupisz wiele produktów, które nie są ci potrzebne, ale kuszą ładnym opakowaniem lub niesamowitym zapachem. Im więcej czasu spędzisz w markecie tym więcej wydasz pieniędzy. Wiedzą o tym ludzie, którzy odpowiadają za ustawienie regałów i produktów w marketach. Jeżeli chcesz się uniknąć niepotrzebnych wydatków, przeczytaj poniższe wskazówki, a dowiesz się jak zaoszczędzić podczas zakupów w supermarkecie.
Zarządzanie pieniędzmi

Jak zarządzać pieniędzmi?

Zakupy i Oszczędność
Jedną z najważniejszych umiejętności w życiu, jakie każdy z nas powinien posiadać jest umiejętność zarządzania pieniędzmi. Szkoła uczy nas od najmłodszych lat czytania, pisania czy matematyki, jednak nawet w szkołach wyższych i na uniwersytetach nie uczą podstaw zarządzania pieniędzmi. W rezultacie wiele osób popada w długi i zaciąga kredyty, które później ciężko im spłacić.
świąteczne zakupy

Jak zaplanować świąteczne zakupy?

Zakupy i Oszczędność
Świąteczne zakupy i presja zakupienia dla każdego idealnego prezentu mogą być bardzo stresujące. Jest to czas, kiedy każdy z nas biega gorączkowo po sklepach i rozgląda się za najwspanialszym na świecie prezentem. Najważniejsze, żeby nie dać się zwariować. Trzeba z wyprzedzeniem zrobić trochę planów i zastanowić się jaki prezent będzie tym najbardziej odpowiednim dla każdej osoby, którą chcemy obdarować. Nie idźmy na zakupy szukając czegokolwiek, miejmy plan. Jak zaplanować budżet na świąteczne zakupy? Jak nie zapomnieć o nikim i mieć spokojną głowę, że wszystko pójdzie jak z płatka? Jak nie zwariować w świątecznym szale zakupowym? Przeczytaj poniższy artykuł, a znajdziesz odpowiedzi nie tylko na te, ale też i na wiele innych pytań.
świąteczne zakupy

Jak zaoszczędzić na prezentach świątecznych?

Prezenty Bożonarodzeniowe
Zbliżają się święta, a ty jak co roku musisz zrobić świąteczne zakupy. Zastanawiasz się, jak zrobić to szybko i sprawnie? Poniżej znajdziesz wskazówki jak zaplanować świąteczne zakupy, aby uniknąć zbytniego nadwyrężenia swojego budżetu.
pieniądze

Jak oszczędzać pieniadze?

Zakupy i Oszczędność
Co prawda kryzys się już kończy, jednak nie wszyscy zdążyliśmy wygrzebać się z dołków finansowych. Warto więc pomyśleć nad tym jak zaoszczędzić trochę grosza, a przy okazji poznać swoje rozrzutne przyzwyczajenia i rozprawić się z nimi raz na zawsze.
wyprzedaż

Jak oszczędnie robić zakupy?

Zakupy i Oszczędność
Po każdej wizycie w supermarkecie Twoje konto zostaje ogołocone o paręset złotych. A przecież prawie nic nie kupiłeś/łaś! Jak to się dzieje, że paragon wciąż się wydłuża, a sumy wydawane w sklepie wzrastają? Niestety, sklepy wiedzą jak nas kusić, a marketing to potężna broń. Nie ma powodów do wyrzutów sumienia! Zbędne rzeczy i duże rachunki to zmora każdego przeciętnego człowieka. Czy istnieje jakiś sposób, by pokonać sprytnych PR-owców z wielkich korporacji zajmujących się handlem? Niestety, to chyba jest niewykonalne. Ale możemy ich zawsze trochę przechytrzyć! Oto cztery sposoby na tańsze zakupy!
zakupy w markecie

Jak rozsądnie robić zakupy w markecie?

Zakupy i Oszczędność
O tym, że duże sklepy samoobsługowe na bardzo różne sposoby manipulują swoimi klientami wiemy od dawna. Niestety mimo tej wiedzy niejednokrotnie dajemy się podejść i kupujemy więcej, niż zakładaliśmy przed wyjściem do sklepu. Poniżej kilka porad dotyczących właśnie zakupów w takich marketach, czyli jak kupić to co się chce?