Tag: Usuwanie włosów z nosa

włosy w nosie

Jak usunąć włosy z nosa?

Nos i uszy
Włosy pojawiają się czasami w zaskakujących miejscach - jak na przykład w nosie. Poniżej znajdziesz kilka porad, jak szybko i skutecznie je usunąć. Wybierz najlepszą dla siebie metodę i w kilka minut pozbądź się kłopotu.


Podobne porady

przycinanie drzewek

Jak przycinać gałęzie drzew?

Podstawy Ogrodnictwa
Jeśli gałęzie są ścinane zbyt blisko pnia, ciężar gałęzi może spowodować że gałąź sama odpadnie od drzewa niszcząc korę. Pozostanie brzydka rana przez którą łatwo może przedostać się do drzewa choroba. Na przycinanie dużych i ciężkich gałęzi jest lepsza metoda:
krwotok z nosa

Jak zatrzymać krwotok z nosa?

Choroby
Krwotok z nosa może być spowodowany uszkodzeniem naczyń krwionośnych. Szczególnie często występuje on u dzieci w wieku 2-10 lat. Krwawienie z nosa może być wywołane przez nadmierne wysuszenie błon śluzowych, uraz nosa lub często związane jest ze stanem chorobowym organizmu. Krwawienie z nosa zazwyczaj samo ustępuje, ale z naszą pomocą możemy zatrzymać je szybciej.
krwawienie z nosa

Jak zatamować krwotok z nosa?

Rany i Zranienia
Krwotok z nosa może być spowodowany wysokim ciśnieniem krwi, ciepłem, uderzeniem w nos, wynikiem gwałtownego kichania czy dmuchania nosa. Każdy z tych czynników może uszkodzić delikatne naczynia krwionośne w obrębie nosa i spowodować krwawienie. Niezależnie jednak od przyczyny sposób leczenia jest taki sam.
krwotok z nosa

Jak powstrzymać krwotok z nosa?

Krwotoki i Krwawienia
To może być straszny widok, gdy bez powodu zaczynasz krwawić z nosa. Krwawienie z nosa jest częstym zjawiskiem zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych. Istnieje kilka powodów, dla których twój nos zaczyna krwawić. Należą do nich zakażenia błony śluzowej nosa lub uszkodzenie nabłonka. Również nagłe uderzenie w nos może wywołać krwawienie. Krwawienie z nosa może być również spowodowane przez skrajne zimno lub suchość. Zbyt mocne wydmuchiwanie nosa podczas kataru również może być przyczyną krwawienia ze względu na uszkodzenie niektórych naczyń włosowatych. Krwawienie z nosa można jednak łatwo zatamować. Poniżej znajdziesz na to kilka sposobów.
Suchość nosa

3 łatwe sposoby na nawilżenie suchego nosa

Przeziębienia i Grypa
Sucha błona śluzowa nosa jest tak samo uciążliwa, jak popękane i spierzchnięte usta. Temperatura na dworze staje się coraz niższa, dlatego też coraz częściej sięgamy po chusteczki do nosa. Wiele osób, aby pomóc sobie z tym problemem, sięga po wazelinę, jednak istnieją inne sposoby na zaradzenie tej dolegliwości.
krwawienie z nosa

Jak zatrzymać krwawienie z nosa ?

Krwotoki i Krwawienia
Nos zbudowany jest z wielu małych naczyń krwionośnych, które są bardzo wrażliwe nawet na niewielkie uszkodzenia, dlatego krwawienie z nosa to dolegliwość bardzo powszechna. Dotyczy osób w różnym wieku, może mieć różne nasilenie i rozmaite przyczyny: wysuszenie błony śluzowej nosa, alergia, katar, urazy mechaniczne, wysokie ciśnienie krwi, zaburzenia krzepliwości krwi, brak niektórych witamin. Częstych i obfitych krwotoków nie należy lekceważyć, ponieważ mogą być objawem poważnej choroby. W takim przypadku należy jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą. Niewielkie krwawienia, których przyczyną jest wysuszenie błony śluzowej nosa lub przeziębienie można łatwo zatrzymać domowymi sposobami. Oto kilka z nich:
zatkany nos

5 możliwych przyczyn zatkanego nosa

Alergie
Używasz kropli do nosa, w zimie nosisz czapkę, próbujesz różnych sposobów, a twój nos jest ciągle zatkany? Wiele osób boryka się z tym problemem. Do tego dochodzi jeszcze ciągły ból głowy, ból w okolicy oczu oraz uczucie zmęczenia, spowodowane tym, że nie możemy normalnie zaczerpnąć powietrza. Zatkany nos jest to ogromny dyskomfort, który powodowany jest wieloma czynnikami. Zazwyczaj zatkany nos jest spowodowany obrzękiem tkanki w środku nosa, lub chorobami zatok przynosowych. Oczywiście jest wiele sposobów, które choć na chwile mogą uwolnić nas od zatkanego nosa, jednak wszystkie działają tylko przez maksymalnie kilka godzin. Jakie są przyczyny zatkanego nosa? Kiedy powinniśmy się udać do lekarza?