Tag: Chore dziecko

chore dziecko

Jak poznać, że dziecko jest chore?

Zdrowie Dziecka
Każdy, kto zna własne dziecko, jego zachowania i temperament, nie będzie miał trudności z rozpoznaniem choroby u dziecka. Gorzej jak dziecko wychowywane jest przez żłobek, potem nianię, nocuje u babci i tak każdy z opiekunów widzi je przez kilka godzin a rodzice w weekendy. Chore dziecko zachowuje się odmiennie niż wtedy, gdy jest zdrowe. Objawy choroby to zazwyczaj:
chore dziecko

Jak karmić chore dziecko?

Zdrowie Dziecka
Chore dziecko zazwyczaj nie chce jeść, nie ma apetytu i marudzi. Jednak odpowiednie żywienie podczas choroby jest bardzo ważne. Posiłki przyjmowane w czasie choroby powinny dostarczyć potrzebne organizmowi składniki odżywcze, dzięki którym będzie miał on siłę na walkę z chorobą.
dziecko w szpitalu

Jak wspierać dziecko gdy jest w szpitalu?

Opieka nad dzieckiem
Dzieci są podatne na choroby i infekcje. Czasem zdarza się, że muszą spędzić jakiś czas w szpitalu. Hospitalizacja to dla każdego dziecka wydarzenie bardzo stresujące. Denerwują się one, ponieważ znajdują się nagle w nowym otoczeniu. Objawy choroby i osamotnienie wśród obcych ludzi sprawiają, że pobyt w szpitalu może okazać się dla dziecka koszmarem. Jeśli zauważysz, że twoje dziecko staje się niespokojne lub smutne, podejmij wszelkie starania, aby je pocieszyć. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak wspierać dziecko podczas jego pobytu w szpitalu.
chore dziecko

Jak opiekować się chorym dzieckiem?

Opiekunki do Dzieci
Jako rodzic czasami możesz czuć się bezradna kiedy Twoje dziecko jest chore. Nie możesz jednym pstryknięciem palców sprawić, że choroba minie. Ale możesz pocieszać swoje dziecko i być zawsze przy nim w tym ciężkim czasie. Przewidywanie potrzeb dziecka na pewno pomoże my przetrwać okres choroby niezależnie od tego, czy to zwykłe przeziębienie czy coś poważniejszego.
chore dziecko

Naturalne produkty na choroby u dzieci

Dziecko a Zdrowie
Dzieci podobnie jak i dorośli często chorują, a to spędza sen z powiek rodzicom. Najczęstsze problemy zdrowotne dzieci obejmują przeziębienia, kaszel, wysypkę, infekcje ucha, biegunkę i wiele innych dolegliwości. Gdy dziecko jest chore,w lekkich przypadkach, zamiast podawać mu chemiczne leki można polegać na niektórych domowych  środkach. Jednakże w cięższych przypadkach należy skonsultować się z lekarzem od razu po pierwszych objawach choroby. Oto 10 naturalnych środków na lekkie dolegliwości dla dzieci.