Tag: Ozdoby na wielkanoc zrób to sam

baranek wielkanocny z patyczków do uszu

Jak zrobić baranka z patyczków do uszu?

Dekoracje Wielkanocne
Z wykorzystaniem zwykłych patyczków do uszu możesz zrobić niezwykłą owieczkę, która jednocześnie może być podstawką pod imienne karteczki ustawione na stole świątecznym. Poniżej znajdziesz instrukcję wykonania tej wspaniałej owieczki.
Serwetka na Wielkanoc

Jak zrobić serwetki wielkanocne?

Dekoracje Wielkanocne
W końcu nadeszła wiosna (przynajmniej astronomiczna) zatem pora zacząć odliczać dni do Wielkanocy. Jeśli nie masz jeszcze dekoracji wielkanocnych to polecam wykonać śliczne serwetki w zajączki, pisanki czy marchewki - wybór należy do ciebie.

Jak zrobić wielkanocnego kurczaka z papieru i bibuły?

Wielkanoc z Dziećmi
Święta wielkanocne z dziećmi nabierają zupełnie nowego wymiaru. Przygotowywanie się do nich nie ogranicza się już jedynie do planowania świątecznego menu czy zakupu kolorowych pisanek przeznaczonych do świątecznego koszyka. Nieodłącznym elementem chwil poprzedzających Wielkanoc jest tworzenie z dziećmi wielkanocnych ozdób. Starsze pociechy poradzą sobie z niektórymi projektami zresztą i bez pomocy rodziców. Moja dzisiejsza propozycja to zabawny papierowy kurczaczek. Pomysł ten na pewno spodoba się twojemu dziecku.

Jak zrobić jajka Hello Kitty?

Wielkanoc z Dziećmi
“Kitty witaj nam, Kity witaj nam, wszyscy mówią cześć naszej Kitty! Ona kocha kwiatów woń i w słoneczku cały dom, to Kitty, Kitty, Kitty!” - te słowa znają chyba prawie wszystkie dziewczynki w wieku przedszkolnym. Ich rodzice siłą rzeczy też po kilku odcinkach bajki potrafią je powtórzyć. Jeśli i twoja pociecha uwielbia tego animowanego kotka, może razem zrobicie wielkanocne jajka właśnie w kształcie Kitty? Instrukcję jak tego dokonać znajdziesz poniżej.

Jak zrobić skorupkowe wazoniki z kwiatami?

Dekoracje Wielkanocne
Malutkie wazoniki zrobione ze skorupek jaj, a w nich różnokolorowe kwiaty, to nietuzinkowa wiosenno-wielkanocna dekoracja stołu. Choć w tym wypadku wykorzystano akurat porcelanową tackę na jajka, równie dobrze możesz użyć zwykłej, sklepowej, odcinając wcześniej jej górną część. Taka tacka wbrew pozorom będzie wyglądała naprawdę dobrze i nada całej dekoracji rustykalnego charakteru.
wielkanocne kule do kąpieli

Jak zrobić kule do kąpieli w kształcie pisanek?

Dekoracje Wielkanocne
Jak świętować, to pełną parą. Jak pisanki, to i do kąpieli. Pomysł na taką dekorację jest może dość nietypowy, ale uwierz mi, że wielkanocne kule do kąpieli to nie tylko świetny sposób na udekorowanie łazienki, ale również wspaniały prezent dla najbliższych. Ich wykonanie jest bardzo proste, a składniki łatwo dostępne.
pojemniczki na słodycze

Jak zrobić opakowanie na słodycze na Wielkanoc?

Dekoracje Wielkanocne
Wielkanoc już tuż tuż, ale nie jest jeszcze za późno na robienie dekoracji z tej okazji. Chcesz zrobić swoim dzieciom wielkanocną niespodziankę? Bierz niepotrzebne plastikowe albo papierowe kubki i zamień je w urocze pojemniczki na łakocie. A może wykonasz te opakowania razem ze swoimi pociechami? Potem ustawcie je gdzieś na parapecie lub obok łóżka i razem czekajcie na Wielkanocnego Zajączka, który napełni je drobnymi słodyczami.
czapeczka króliczek

Jak zrobić czapeczkę z papieru - króliczek?

Dekoracje Wielkanocne
Oto ciekawa wariacja na temat czapeczki urodzinowej. Bazę robi się dokładnie w taki sam sposób, ale na tym koniec. Czapeczki z papieru w wielkanocnej odsłonie to fajny pomysł na urodziny przypadające właśnie w tym okresie. Zresztą doskonale sprawdzą się też na przyjęciach organizowanych w innym czasie. W końcu króliczek nie kojarzy się tylko z Wielkanocą. Jeśli organizujesz urodziny swojemu dziecku, zamiast zwykłych czapeczek wspólnie przygotujcie te w kształcie króliczków. Efekt wow murowany!