Tag: Chodzenie

Chodzenie na spacer z psem

Jak poprawić kondycję chodząc?

Chodzenie
Regularne spacery, marsze mogą pozytywnie wpłynąć na obniżenie ciśnienia i cholesterolu, wzmocnić mięśnie, spalić kalorie i sprawić, że Twoje serce będzie zdrowsze.
bieganie, pulsometr, odchudzanie, tętno, marszobieg, nordic walking, rower, tętnomierz, jak biegać z pulsometrem

Jak biegać z pulsometrem?

Cardio
Pulsometr to obecnie najbardziej potrzebne urządzenie w szafce każdego biegacza. Nie wystarczą już dobre buty treningowe. By biegać dobrze, musisz posiadać pulsometr.
chodzenie

Jak spacerować, żeby schudnąć i cieszyć się dobrym zdrowiem?·

Chodzenie
Codzienny spacer pozwoli ci oderwać się od trosk codziennego życia i „wychodzić” sobie drogę do lepszego zdrowia. Badania dowodzą, że regularne chodzenie wzmacnia kości, buduje mięśnie, wyszczupla talię i może zredukować ryzyko niektórych typów raka i innych śmiertelnych chorób. Im więcej chodzisz, tym lepszy jest twój nastrój i tym mniejsze ryzyko depresji. Niezależnie od tego, czy jesteś amatorką wycieczek pieszych, chodzenia na bieżni, czy intensywnego maszerowania, ćwicząc codziennie możesz naprawdę wiele zyskać. Przeczytaj ten artykuł, by dowiedzieć się jak spacerować z korzyścią dla zdrowia i figury, nawet jeśli do tej pory na twoją codzienną trasę składała się wyłącznie droga do kuchni i do łazienki.
nogi

5 objawów na nogach, które mówią o chorobach organów wewnętrznych

Inne Choroby
Stare powiedzenie mówiące, że wnętrze człowieka jest ważniejsze niż jego wygląd jest na pewno prawdziwe, jeśli chodzi o miłość. Jednak jeśli mowa o zdrowiu, okazuje się, że wygląd zewnętrzny wiele może nam powiedzieć o tym, co dzieje się wewnątrz naszego ciała. Aby poznać stan naszych naczyń czy nerwów, musimy poddawać się skomplikowanym badaniom. Dlatego też obserwacja swojego ciała może odgrywać ważną rolę w zmniejszeniu ryzyka wystąpienia potencjalnych chorób. Wiele z nich można rozpoznać po wyglądzie nóg.
chodzenie

Ile kilometrów musisz przejść, aby stracić zbędne kilogramy?

Chodzenie
Chodzenie jest jedną z najprostszych i najbardziej skutecznych form ćwiczeń, które w dość krótkim czasie pomogą zrzucić zbędne kilogramy. Chodzenie może również poprawić stan zdrowia, dotlenić organizm i wzmocnić mięśnie nóg. Jednak tylko nieliczne osoby są świadome, że chodzenie może pomóc zrzucić 0,5 kilograma każdego dnia! W ciągu tygodnia możemy zrzucić nawet 10 kilo regularnie spacerując jeśli dołączymy do tego zdrową dietę oraz dodatkowy wysiłek fizyczny.