Tag: Wielkanoc pisanki

pisanki z muliny

Jak zrobić dekoracyjne pisanki z muliny?

Dekoracje Wielkanocne
Wykonanie jajek z muliny jest jedną z moich ulubionych dekoracji wielkanocnych. Nie są trudne do wykonania a efekt jest niecodzienny. Najlepiej prezentują się zawieszone na zielonych gałązkach lub ułożone w koszyku w większej ilości. Ja zawieszam je często pod lampą która znajduje się nad stołem świątecznym. Polecam ich wykonanie.
pisanka ptaszek

Jak zrobić pisankę ptaszka?

Dekoracje Wielkanocne
Nikt z nas nie wyobraża sobie Wielkanocy bez pisanek. W Polsce pierwsze pisanki znane były już około X wieku. Początkowo barwienie odbywało się przy pomocy wywarów roślinnych. Kolor brązowy można było uzyskać przez gotowanie w łupinach cebuli, czarny w łupinach orzecha włoskiego, różowy w soku z buraka, fioletowy w płatkach kwiatu ciemnej malwy, żółty w korze młodej jabłoni. Takie zabarwione jajka były zwykle zdobione ludowymi wzorami przez wyskrobywanie. Dziś jest bardzo wiele technik zdobienia pisanek, są one zwykle łatwiejsze i dają nam dużo więcej możliwości stworzenia czegoś innowacyjnego. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak bardzo łatwo zrobić pisankę ptaszka.
pisanki-winietki

Jak zrobić pisanki winietki na stół?

Dekoracje Wielkanocne
Winietki to inna nazwa karteczek z imionami gości, które ustawiamy na stołach. Pełnią one bardzo ważna rolę: pomagają nam usadzić gości tak, jak to sobie zaplanowaliśmy. Ustawiając wizytówki z imionami gości na stołach unikniemy więc zamieszania. Inny argument przemawiający na korzyść winietek to ich dekoracyjna natura. Ładne, pomysłowe i niebanalne wizytówki z imionami gości mogą stanowić ciekawą ozdobę stołu. Na Wielkanoc możesz wykonać pisanki winietki, które będą nie tylko doskonałym elementem dekoracji stołu, ale także spełnią rolę zwykłych winietek. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak zrobić pisanki winietki.
pisanka Nemo

Jak zrobić pisankę Nemo?

Dekoracje Wielkanocne
Dzieci wprost uwielbiają bajkę „Gdzie jest Nemo” i to właśnie z myślą o najmłodszych stworzono tę fantazyjna pisankę przypominającą błazenka. Poniżej znajdziesz instrukcję jak zrobić pisanką Nemo, której obecność na świątecznym stole z pewnością ucieszy twoje dzieci.
pisanki - zoo

Jak zrobić pisankowe zoo?

Dekoracje Wielkanocne
Robiąc pisanki, co roku staramy się trzymać tradycji. Tak powstają piękne kraszanki, wyklejanki czy pisankowe zajączki. A może na te święta Wielkanocne odejdziemy trochę od tradycyjnych metod zdobienia i wzorów ludowych? Poniżej znajdziesz wskazówki jak zrobić pisankowe zoo. Będzie ono miłą odmianą corocznej tradycji, a jednocześnie doda uroku świątecznemu stołowi. Takie małe zoo z pewnością zachwyci także twoje dzieci, które nie tylko będą chciały oglądnąć wszystkie zwierzątka, ale także chętnie włączą się w ich tworzenie.
girlanda z wydmuszek

Jak zrobić girlandę z wydmuszek?

Dekoracje Wielkanocne
Girlanda z barwionych na świeże, wiosenne kolory pisanek może być doskonałą ozdobą na lustro lub drzwi wejściowe. Metalowe lub plastikowe haczyki, którymi ją przymocujesz, można łatwo ukryć pod pięknymi satynowymi kokardami, stanowiącymi wykończenie girlandy. Kilka farbowanych jajek możesz poukładać nieopodal girlandy, w szklanym półmisku lub filiżance. Poniżej znajdziesz wskazówki jak zrobić wielkanocną girlandę z wydmuszek.
pisanki króliczki

Jak zrobić pisanki króliczki?

Dekoracje Wielkanocne
Bibuła karbowana może mieć wiele zastosowań. Elementy z niej zrobione potrafią idealnie dopasować się do kształtu jajka. Możesz wykonać ozdoby wielkanocne przyklejając do jajek cienkie paski bibuły lub robiąc z niej kwiaty, w środku których umieścisz pisanki. Możesz również wykonać z bibuły uszy i upodobnić jajko do króliczka. Nawet stare i niepotrzebne opakowania po jajkach mogą stać się wielkanocnymi koszyczkami, jeśli obkleisz je karbowaną bibułą. Zobacz, jakie to proste.
pisanka królik z marchewką

Jak zrobić pisankę królika z marchewką?

Dekoracje Wielkanocne
Nie masz pomysłu na dekorację wielkanocnych pisanek? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak szybko i niedrogo można przekształcić zwykłe jajko w oryginalną ozdobę wielkanocnego stołu.
wielkanocny ul z pisanek

Jak zrobić pisanki pszczółki?

Dekoracje Wielkanocne
Piękna i oryginalna dekoracja nie tylko na wielkanocny stół. Pszczółki zrób z jaj przepiórczych, a ul z kurzych. Podziw ze strony rodziny i znajomych gwarantowany.
pisanki a'la jajka przepiórcze

Jak zrobić pisanki stylizowane na jaja przepiórcze?

Dekoracje Wielkanocne
Jaja przepiórcze, z charakterystycznymi dla siebie plamkami, same w sobie stanowią element dekoracyjny. Są jednak droższe od jaj kurzych i dużo od nich mniejsze. Jeśli nie masz pod ręką jaj przepiórczych, nie przejmuj się. Nie stanowi to żadnej przeszkody do wykonania kolorowych pisanek ze zwykłych jaj, stylizowanych na jajka przepiórcze. Jak to zrobić? Instrukcja poniżej.