Tag: święty mikołaj

dzieci z Świętym Mikołajem

Jak rozmawiać z dzieckiem o Świętym Mikołaju?

Święty Mikołaj
Święty Mikołaj jest postrzegany jako legendarna albo jako baśniowa postać stworzona przez dorosłych na ich użytek, aby wpływać na zachowanie dzieci. Pomysł polega na tym, że Mikołaj widzi wszystkie dzieci i w zależności od ich zachowania może je nagrodzić wymarzonym prezentem lub przynieść rózgę (w przypadku jeśli ich zachowanie pozostawia wiele do życzenia). Wytłumaczenie dziecku całej prawdy o Świętym Mikołaju jest łatwe, jeżeli wiemy jak to zrobić.
Święty Mikołaj

Jak przygotować się na przybycie Świętego Mikołaja?

Święty Mikołaj
Mikołaj to niezwykły człowiek. Poświęcił swoje życie osobiste, aby nieść radość i szczęście grzecznym dzieciom. Ale trzeba się przygotować na przyjęcie Mikołaja w domu. Może to być wspaniała okazja do ustalenia "złotych reguł" - do których nasze dzieci muszą się stosować, przez cały rok. Poniżej poczytaj jak przygotować się na wizytę Świętego Mikołaja w domu.
Przebranie/ kostium Mikołaja

Jak się przebrać za Świętego Mikołaja?

Święty Mikołaj
Święty Mikołaj jest symbolem nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Jednak jego strój nie zawsze był biało czerwony. W niektórych krajach, był to mężczyzna ubrany w długą suknię/szatę, przewiązaną futrem lub gałązkami jemioły.
Historia Świętego Mikołaja

Jak powiedzieć prawdę o Świętym Mikołaju?

Święty Mikołaj
Rozdający prezenty Mikołaj czasem może stać się problemem dla rodzin, których zarobki są niskie, a ich dzieci proszą Mikołaja o drogie prezenty. Nie spełniając prośby dziecka możemy sprawić, że będą rozczarowane, pomyślą, że Mikołaj nie docenił ich starań, ich dobrego zachowania albo, że zupełnie o nich zapomniał. Zadaniem rodzica jest wytłumaczenie dziecku znaczenia Świętego Mikołaja i tego, że tak naprawdę on żył bardzo dawno temu.
Mikołaj z gwiazdy

Jak zrobić Świętego Mikołaja z papierowej gwiazdy?

Święty Mikołaj
Pięcioramienna gwiazda, jest doskonałym odwzorowaniem Mikołaja, dwie odnogi to nogi, dwie następne to ręce i piąta to głowa, a środek, to wielki jego brzuch, śmiejący się pod czerwonym ubrankiem. Każdy może zrobić dekorację Mikołaja z papierowej gwiazdy.
List do Mikołaja

Jak być Mikołajem dla swoich dzieci?

Święty Mikołaj
Dawanie prezentów swoim ukochanym dzieciom jest czymś, co wszyscy rodzice uwielbiają robić. Dzień Świętego Mikołaja jest dniem, kiedy mamy okazję sprawić radość naszym pociechom równocześnie samemu dobrze się bawiąc. Podkładanie pod poduszkę prezentów jest dla nas zabawą, a dla nich prawdziwym przeżyciem. Pozwól cieszyć się swoim dzieciom tymi magicznymi chwilami dzieciństwa, pozwalając im wierzyć, że to właśnie Święty Mikołaj przynosi prezenty.

Jak zrobić twarz Mikołaja z metalowego wieszaka?

Święty Mikołaj
Poszukujesz sposobu udekorowania pokoju dziecięcego na święta lub praktycznego zajęcia dla swoich pociech? Mamy dla ciebie doskonały pomysł, a mianowicie wykonanie twarzy św. Mikołaja z przedmiotów znajdujących się w twoim domu. Mikołaja pomoże ci wykonać poniższa instrukcja.
Kartka na Boże Narodzenie z patyczka od lodów

Jak zrobić Mikołaja z patyczka od lodów?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Nadeszły długie jesienno – zimowe wieczory, potrzebujesz wypełnić czas swoich dzieci czymś interesującym? Święta Bożego Narodzenia już nie tak daleko, a co za tym idzie choinka i dekoracje świąteczne. Zanim nadejdzie ten świąteczny czas możesz wspólnie z dziećmi przygotować ciekawe dekoracje na choinkę, które będą również twórczą zabawą dla dzieci. Święty Mikołaj zrobiony z patyczka od lodów idealnie się sprawdza jako dekoracja na choinkę lub do naklejenia na kartkę bożonarodzeniową.
Renifer

Jak narysować renifera?

Zabawy dla Dzieci
Doskonałe zajęcie dla najmłodszych a także starszych na zimowe wieczory, przedświąteczne. Poniżej znajdziesz ciekawą propozycja zrobienia dekoracji do zawieszenia na ścianie lub lodówce itd. do zrobienia której potrzebne są dość oryginalne szablony, czyli dłonie i buty. Bardzo łatwe i pobudzające dziecięcą wyobraźnię.
list do mikołaja, święty mikołaj, mikołaj

Jak napisać list do Świętego Mikołaja?

Święty Mikołaj
Święta to dla Mikołaja bardzo pracowity okres. Musi przygotować sanie, upewnić się, że elfy skończyły wszystkie zabawki i sprawdzić dokładnie swoją listę prezentów, żeby o nikim w tym ważnym dniu nie zapomnieć. Jednak w całym tym zamieszaniu, Mikołaj zawsze znajdzie czas, żeby przeczytać listy od dzieci. Robi to dlatego, ponieważ wie, że dzieci czasem zmieniają zdanie, a on musi mieć pewność, że prezent, który dostarczy będzie tym wymarzonym. Jeśli chcesz mieć gwarancję, że Mikołaj będzie wiedział, co w tym roku chciałbyś dostać, przeczytaj poniższe wskazówki i poproś rodziców, żeby pomogli ci napisać list do Mikołaja.