Tag: Ryby

ryba

Jak pozbyć się zapachu ryby?

Ryby
Zapach ryby nie jest najpiękniejszym zapachem świata a co gorsze, tak jak zapachu cebuli czy czosnku, ciężko jest się go pozbyć. Podpowiemy co robić, by szybko i skutecznie pozbyć się zapachu ryby.
przechowywanie ryb

Jak przechowywać ryby?

Ryby
Ryby należą do bardzo nietrwałych surowców spożywczych. Pod wpływem enzymów, bakterii i temperatury otoczenia w rybach zachodzą przemiany fizykochemiczne dużo szybciej, niż w mięsie zwierząt rzeźnych. Poniżej podajemy najbezpieczniejsze sposoby przechowywania ryb.
Warzywa

Jak przejść na dietę środziemnomorską?

Diety
Jeśli bezustannie borykasz się z nadwagą i nie jesteś zadowolona ze swojego wyglądu powinnaś zastanowić się nad radykalną zmianą sposobu odżywiania. Jedną z najbardziej zdrowych i najbardziej cenionych przez lekarzy jest dieta śródziemnomorska. Bogata w same najzdrowsze składniki odżywcze, sprawia, że nie tylko nasza sylwetka staje się dużo szczuplejsza, lecz także podczas jej stosowania nasze zdrowie jest znacznie bardziej uodpornione a my mamy więcej energii do działania. Oto kilka wskazówek, jak przejść na dietę śródziemnomorską.
Łowienie ryb

Jak zrobić przynętę bez robaków?

Wędkarstwo
Wędkowanie nie może obyć się bez robaków, jako przynęty. Każdy wędkarz wie, że ich dobór to połowa sukcesu, chociaż robaki raczej nie cieszą oka i są obślizgłe w dotyku. Nie każdy jednak wie, że te owady da się zastąpić! Mam dla was przynajmniej kilka pomysłów na to, co może posłużyć za robala na haczyku.
ryby

Jakich ryb nie jeść?

Ryby
Są ryby, których nie można jeść? Przecież to jeden z najzdrowszych rodzajów żywności. Pełne zdrowych tłuszczy i białka zapobiegają chorobom serca, poprawiają pracę mózgu i wykazują wiele korzystnych dla naszego zdrowia właściwości. Gdzie więc tkwi haczyk? Problem polega na tym, że dobroczynne działanie ryb łatwo może zostać zniwelowane, gdy są one skażone rtęcią, antybiotykami lub szkodliwymi substancjami chemicznymi, takimi jak dwufenyl polichlorowany. Dzięki temu poradnikowi łatwo zidentyfikujesz podejrzane gatunki ryb, których spożycie może okazać się groźne dla twojego zdrowia.
15 rzeczy które pomogą poprawić pracę twojego mózgu

15 rzeczy, które pomogą poprawić pracę twojego mózgu

Odżywianie
Jeśli chcesz poprawić wydajność swojego mózgu, najlepszym rozwiązaniem będzie dieta, w której jest dużo nieprzetworzonych produktów. To one są pełne witamin, minerałów, przeciwutleniaczy i innych składników wspomagających pracę twoich szarych komórek. Poniżej przedstawiamy listę 15 produktów które powinieneś włączyć do swojej diety.
jedzenie ryb

Niesamowite korzyści zdrowotne wynikające z jedzenia ryb!

Ryby
Największym bogactwem jakie dają nam ryby są kwasy tłuszczowe omega 3 oraz wysoka zawartość białka i witamin. Wszystkie gatunki ryb uważane są za dobre dla naszego zdrowia, a lekarze zalecają aby spożywać ryby przynajmniej raz w tygodniu. Regularne jedzenie ryb może zmniejszyć ryzyko zawału serca oraz udaru mózgu. Badania naukowe potwierdziły, że ryby mają niesamowite korzyści zdrowotne. Oto kilka korzyści wynikających z jedzenia ryb:
tilapia

Dlaczego nie powinniśmy jeść tilapii?

Medyczne Badania Naukowe
Mając do wyboru zjedzenie tłustego boczku  i ryby, osoby dbające o zdrowie wybiorą oczywiście to drugie. Niestety, nie każda ryba jest taka zdrowa, jak się wydaje. Jednym z gatunków który należy omijać szerokim łukiem jest tilapia. Dlaczego nie warto jej jeść? Jeżeli chodzi o ryby, zasadnicze znaczenie ma to, czy dany gatunek pochodzi ze środowiska naturalnego, czy jest to gatunek hodowlany. Zdrowe ryby to te, które łowione są w naturalnych warunkach. Te hodowane już niekoniecznie. Tilapia jest właśnie najpopularniejszą rybą hodowlaną, jaką możemy spotkać w sklepach. Inne gatunki to łosoś, okoń czy dorsz.
kwasy tłuszczowe

Jakie właściwości zdrowotne posiadają kwasy tłuszczowe omega3?

Suplementy Żywieniowe
Z pewnością słyszałaś o tym, że kwasy tłuszczowe omega – 3 wykazują korzystne działanie dla naszego serca i dzięki nim mamy czystą i promienną cerę. Ale czy wiedziałaś o tym, że dzięki tym kwasom mamy również wiele innych korzyści dla naszego zdrowia? Dobroczynne działanie kwasów omega – 3 zostało odkryte w latach 70. zeszłego stulecia. Znaleziono ich ślady w tłustych rybach, niektórych nasionach, orzechach i olejach. Okazało się, że są nieodłączną częścią naszych wymagań pokarmowych.
zdrowe oleje

Zdrowe produkty tłuszczowe, które musisz wprowadzić do swojej diety

Odżywianie
Od lat słyszymy, że niskotłuszczowa dieta pomoże nam zachować zdrowie. Na szczęście coraz bardziej świadomie podchodzimy do tego tematu i zdajemy sobie sprawę, że tłuszcze tłuszczom nie są równe. Bo nie o ilość tylko rodzaj tłuszczu tu chodzi. Nie powinniśmy eliminować więc tych substancji z naszej diety, a zadbać o to, aby prawidłowy rodzaj tłuszczy trafiał do naszej diety. Jakie są najzdrowsze produkty dostarczające nam zdrowych tłuszczy? Oto one :