Tag: Jak poprawić sobie humor

jak poprawić humor

Jak poprawić sobie humor?

Stres
Nawet, jeżeli czujesz się zmęczony i przygnębiony, dobry humor jest w zasięgu twojej ręki. Bycie radosnym zależy wyłącznie od ciebie. Istnieje kilka rzeczy, które pomogą ci taki stan osiągnąć. Gdy czujesz, że tracisz energię powinieneś zacząć się więcej ruszać. Analogicznie, żeby mieć dobry humor, musisz podjąć działania, żeby go poprawić. Poniżej dowiesz się, jak to zrobić.
jedzenie poprawiające nastrój

Co jeść na poprawę nastroju?

Radzenie Sobie Ze Stresem
Mówi się, że zajadanie stresu i złego nastroju nie jest zdrowe ani dla naszego ciała, ani ducha. W ten sposób nie tylko nie poprawimy naszego nastroju, ale nawet możemy go pogorszyć. Tuż po obfitej uczcie pojawią się wyrzuty sumienia, a jeśli wejdzie nam to w nawyk, z czasem zaczniemy narzekać na nadprogramowe kilogramy. Okazuje się jednak, że jedzenie naprawdę może przyczynić się do poprawy psychicznego samopoczucia. Wszystko zależy oczywiście od tego, na jaką przekąskę się zdecydujemy. Objadanie się słodyczami, chipsami czy fast foodami rzeczywiście nie będzie prowadzić do niczego dobrego. Co innego, gdy sięgniemy po właściwe produkty żywnościowe.
dobry nastrój

Jak poprawić swoje samopoczucie?

Radzenie Sobie Ze Stresem
Dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, lato za progiem, a ty wciąż masz kiepski nastrój. Nie pozwól mu trwać, tylko przepędź w cztery wiatry jak najszybciej. Carpe diem, bo żaden dzień się przecież nie powtórzy! Jak poprawić sobie nastrój? W gorszych dniach szukaj towarzystwa życzliwych ci ludzi. Rozmowa z nimi pomaga spojrzeć na świat inaczej, docenić to, co świetnie udaje ci się w życiu.

Jak oduczyć nasz mózg zamartwiania się?

Radzenie Sobie Ze Stresem
Nadmierne zamartwianie się nie tylko nie służy naszemu samopoczuciu psychicznemu, ale i - jak dowodzą naukowcy - zmniejsza naszą kreatywność. Dlaczego? Ponieważ nasz mózg zajmują niepotrzebne myśli, które utrudniają nam skupienie się na teraźniejszości i cieszenie się obecną chwilą. Jednym zdaniem, zamartwianie się to nawyk, który z pewnością nie służy naszemu zdrowiu. Pozytywna informacja jest taka, że możemy się go oduczyć. W jaki sposób to zrobić? Podpowiadamy kilka trików.