Tag: Menopauza objawy

menopauza

Jak złagodzić objawy menopauzy?

Zdrowie Kobiety
Menopauza to trudny czas dla wielu kobiet. Zmiany hormonalne prowadzą do takich objawów, jak uderzenia gorąca, nocne poty, wzmożony niepokój i rozdrażnienie. O ile terapia hormonalna może zmniejszyć dolegliwości związane z przekwitaniem, istnieją bezpieczniejsze domowe sposoby radzenia sobie z menopauzą. Oto one:
Menopauza.

Jak przetrwać menopauzę?

Zdrowie Kobiety
Okres menopauzy może być bardzo ciężki dla każdej kobiety. Może objawiać się nagłymi zmianami samopoczucia (głównie zmiany nastroju, wzrost nerwowości) oraz temperatury ciała (występujące chwilowo poczucie gorąca i duszności), suchość pochwy podczas stosunku. Niekiedy pojawiają się inne objawy: bóle głowy, depresja, świąd okolicy sromu, spadek libido, zaburzenia snu, bóle kostno–stawowe, brak koncentracji. Na szczęście, możemy złagodzić objawy menopauzy i zabezpieczyć się przed późną ciążą. Wystarczy odpowiednio przygotować się do terapii hormonalnej, by łagodnie przejść menopauzę.
menopauza

Jakie są objawy menopauzy?

Zdrowie Kobiety
Słowo „menopauza” pochodzi z greki i oznacza „men”, czyli menstruacja oraz „pausis”, czyli zatrzymanie, a wiec w dosłownym tłumaczeniu zatrzymanie menstruacji. Jest to naturalny etap w życiu kobiety i pojawia się najczęściej między 44 a 55 rokiem życia.
menopauza

Jak złagodzić objawy menopauzy (zioła i witaminy na menopauzę)?

Zdrowie Kobiety
Menopauza wiąże się z poważnymi zmianami w organizmie kobiety. Niektóre panie przechodzą ją łagodniej, innym objawy klimakterium dosłownie przewracają świat do góry nogami. W trakcie menopauzy dochodzi do stopniowego zaniechania produkcji żeńskich hormonów estrogenu i progesteronu. Wszystkie symptomy menopauzy wiążą się właśnie ze zmianą ilości tych hormonów we krwi. Początkowe objawy menopauzy to nieregularne miesiączki (czasem jednego cyklu może w ogóle nie być, w innym miesiącu mogą z kolei pojawić się dwie miesiączki ), suchość pochwy, napady gorąca, kłopoty ze snem, huśtawka nastrojów, bóle głowy, zatrzymanie wody w organizmie, przybranie masy ciała (zwłaszcza w okolicach brzucha), osłabienie włosów, opadnięcie piersi. Objawy menopauzy można skutecznie łagodzić stosując odpowiednie zioła i witaminy. Jakie? Dowiesz się poniżej.
menopauza

Zioła łagodzące objawy menopauzy – fakty i mity·

Zdrowie Kobiety
Uderzenia gorąca, bezsenność, zmiany nastroju – to tylko kilka z uciążliwych objawów menopauzy. Hormonalna terapia zastępcza może okazać się skuteczna na krótką metę, jednak w dłuższej perspektywie czasu zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi, udar mózgu czy zawał. Dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem są zioła i suplementy diety. W przypadku tych ostatnich trudno jest jednak znaleźć takie, których działanie potwierdzają wiarygodne badania. W tym artykule skupimy się na ziołowych specyfikach łagodzących objawy menopauzy. Wymienimy te najczęściej stosowane i sprawdzimy czy są naprawdę skuteczne.
menopauza

Jakie są nietypowe objawy menopauzy?

Zdrowie Kobiety
Menopauza nie musi zaczynać się klasycznie. Zamiast zlewnych potów i chwiejnych nastrojów mogą pojawić się inne, mniej oczywiste zwiastuny. Stukanie palcami w blat stołu czy swędzenie skóry mogą być jednym z nietypowych jej objawów. Takie sygnały mogą mieć związek z wahaniami hormonalnymi charakterystycznymi dla okresu przekwitania. Jakie są jeszcze inne, nietypowe objawy menopauzy? Tego dowiesz się z dalszej lektury.
Dlaczego spóźnia się okres

Jakie mogą być przyczyny spóźniania się okresu

Choroby Ginekologiczne
Czy masz problem z nieregularnie pojawiającym się okresem? Jeśli tak, bez wątpienia sytuacja ta denerwuje i dezorientuje cię, zwłaszcza, jeśli nie jesteś gotowa na posiadanie potomstwa, lub wręcz przeciwnie – właśnie się o nie starasz. Brak miesiączki lub jej nieoczekiwane pojawienie się może mieć wiele powodów, z których większość nie oznacza niczego poważnego.
Menopauza objawy

10 najważniejszych faktów na temat menopauzy

Zespół Napięcia Przedmiesiączkowego
Menopauza nie jest najbardziej wyczekiwanym przez kobiety okresem w życiu – występujące wówczas zmiany hormonalne mogą wywoływać uczucie fal gorąca, problemy ze snem i wiele innych dolegliwości. Kiedy jednak zapoznasz się z dobrze udokumentowanymi faktami na temat menopauzy, uda ci się przygotować plan działań, dzięki któremu gładko pokonasz ten trudny czas. Pamiętaj, że tak, jak każda z kobiet jest inna, tak też doświadcza menopauzy na swój sposób. Oto 10 podstawowych faktów na temat menopauzy, które każda kobieta powinna znać.
menopauza

4 główne powody przedwczesnej menopauzy

Choroby Ginekologiczne
Przeciętnie kobiety doświadczają objawów menopauzy około 51 roku życia. Jednak w niektórych przypadkach menopauza pojawia się wcześniej, nawet po dwudziestym roku życia. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być zróżnicowane, od genetycznych po środowiskowe. A oto niektóre z nich.
menopauza

Co musisz wiedzieć o menopauzie?

Zdrowie Kobiety
Dla większości kobiet, menopauza zaczyna się około 50 roku życia. Oczywiście nie jest to reguła, jedne kobiety przechodzą ją wcześniej inne później. Przejście z jednego etapu do drugiego nie stanie się oczywiście z dnia na dzień. To raczej stopniowe  doświadczenie dla każdej kobiety. W rzeczywistości, pierwsze objawy menopauzy mogą  się pojawić już około 10 lat wcześniej. Wiele kobiet uważa, że ​​menopauza może uczynić ich życie łatwiejszym, ponieważ nie muszą już męczyć się z cyklem menstruacyjnym. Ale w rzeczywistości, menopauza powoduje wiele zmian w organizmie, a często są one  inne  niż klasyczny objaw czyli nieregularne miesiączki, a w rezultacie całkowite zatrzymanie miesiączki.