Tag: Dieta po ciąży

odchudzanie po ciąży

Jak schudnąć po ciąży?

Powrót do figury
Dodatkowe kilogramy po urodzeniu dziecka, to rzecz całkowicie naturalna. Żeby je zrzucić nie musisz stosować wycieńczających organizm diet. Istnieje kilka znacznie prostszych sposobów. Po urodzeniu dziecka niektóre kobiety naturalnie tracą znaczna ilość kilogramów, inne natomiast nie mają tego szczęścia. Jeśli jesteś jednym z tych pechowców, sprawdź swoją twarz, ręce i kostki. Czy są opuchnięte? Możliwe, że kilogramy, które nosiłaś w trakcie ciąży (płód, łożyska, płyny owodniowe) zostały zastąpione przez zatrzymaną w organizmie wodę. Jest to bardzo powszechne zjawisko, zwłaszcza u kobiet, które miały dużo płynów w końcowym okresie ciąży. To dobra wiadomość, możesz stracić na wadze już w ciągu 2–3 tygodni. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak to zrobić.
Dieta po ciąży

Jaka dieta po ciąży?

Odżywianie a ciąża
Najlepszą rzeczą, którą może zrobić kobieta, która właśnie została mamusią to zadbanie o zdrową dietę. Nawet, jeśli w szybkim tempie stracisz kilka kilogramów zaraz po urodzeniu to nie możesz zapominać o regularnym jedzeniu, które potrzebne jest zarówno tobie jak i twojemu maleństwu. Regularne jedzenie odżywczych pokarmów, bogatych w witaminy doda ci dużo energii, która jest niezbędna po nieprzespanych nocach. Karmiące mamy powinny przede wszystkim pamiętać, że to, co jedzą przedostaje się wraz z mlekiem do brzuszka ich dziecka. Jeśli dostarczasz mało składników odżywczych swojemu organizmowi tak samo mało dostaje dziecko, które w tych pierwszych miesiącach musi być odpowiednio dokarmiane dla prawidłowego rozwoju. W tym artykule mam dla ciebie klika porad dotyczących odpowiedniego żywienia po urodzeniu dziecka.
figura po ciąży

Jak schudnąć po urodzeniu dziecka?

Powrót do figury
Przez dziewięć miesięcy nosiłaś pod swym sercem maleńką istotkę, urodziłaś ją i teraz jesteś szczęśliwą mamą kilkumiesięcznego szkraba. Martwi cię jednak to, że po ciąży pozostała pamiątka, którą codziennie oglądasz w lustrze: kilka nadprogramowych kilogramów. Chciałabyś je zrzucić, ale nie wiesz, od czego zacząć? Zapoznaj się z kilkoma wskazówkami, które ci w tym pomogą.
Ziołowa herbatka dla kobiet karmiących piersią

Ziołowa herbatka dla kobiet karmiących piersią

Odżywianie a ciąża
Organizm kobiet zarówno w ciąży jak i zaraz po porodzie wymaga szczególnej troski i wsparcia. Dodatkowo kobiety karmiące piersią powinny zdawać sobie sprawę, jak ważne w tym czasie jest odpowiednie odżywianie i dostarczanie wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Skorzystaj więc z ziołowej herbatki. która odpowiednio wzmocni i odżywi twój organizm.

Jak schudnąć po ciąży: Skuteczne sposoby

Odchudzanie
Ciąża niesie ze sobą radość z nowego życia. Ale gdy dziecko rodzi się i codzienne życie zaczyna wracać do rutyny, większość mam zaczyna szukać sposobów, aby zgubić zbędne kilogramy, które pojawiły się w czasie ciąży. Większość matek nie osiąga swojej wagi sprzed ciąży do jednego roku po porodzie. Zgubienie tych dodatkowych kilogramów wymaga czasu. Choć nie można ignorować swoich obowiązków rodzicielskich, to również ważne jest, aby dbać o swoje ciało. Oto najskuteczniejsze wskazówki, jak schudnąć po ciąży.

1. Karmienie piersią
Aby schudnąć po ciąży, najlepiej zdecydować się na karmienie piersią, co jest również bardzo korzystne dla noworodków. Wraz z akumulacją tłuszczu w czasie ciąży, wiele matek doświadcza wzrostu insulinooporności oraz stężenia lipidów i trójglicerydów we krwi. Karmienie piersią odgrywa kluczową rolę w odwróceniu tych zmian, a tym samym "zerowaniu" twojego metabolizmu po ciąży. Oznacza to, że karmienie piersią pomaga spalić dodatkowe kalorie, co z kolei zmniejsza akumulowanie tłuszczu i pomaga stracić dodatkowe kilogramy.


Podobne porady

Odchudzanie

Jak schudnąć bez diety i tabletek?

Zdrowe Odżywianie
Wielkimi krokami zbliża się lato, wakacje. Jest to okres, gdy większość osób postanawia przejść na dietę. Jak to bywa z jej efektami - bywa różnie. Czasem nic z tego nie wychodzi, ale czasem wręcz za szybko chudniemy - pojawiają się rozstępy, skóra staje się mniej jędrna. Jak tego uniknąć? Zamiast stosować wykańczające trwające tydzień - dwa tygodnie diety, zróbmy plan na miesiąc lub nawet więcej. Chodzi mi o zmianę nawyków żywieniowych i inne rzeczy, które może nie dadzą elektryzującego efektu w tydzień jak diety cud, ale pozwolą nam schudnąć kilka kilo i co najważniejsze zachować wagę.

Jak pozbyć się retencji wody i szybko schudnąć?

Odchudzanie
Główny powód, przez który ludzie nie mogą schudnąć, chociaż utrzymują właściwą dietę i ćwiczą, jest retencja wody. W wyniku zatrzymywania płynów w organizmie, często czujemy się "nadmuchani" i "nadęci".

Retencja wody
Agregacja dodatkowych płynów w obszarze pomiędzy komórkami i w układzie krążenia jest główną przyczyną obrzęków lub powszechnie znanej retencji wody. Stan ten powoduje obrzęki na twarzy, kostkach, stopach, nogach i rękach - może się to zdarzyć każdemu, szczególnie kobietom w ciąży. W celu zapobiegania retencji wody, ludzie powinni dostarczać do organizmu więcej pożywienia bogatego w potas.