Tag: Opalanie

solarium

Jak korzystać z solarium?

Zabiegi na ciało
Korzystasz z solarium a może dopiero masz zamiar zacząć? Poniżej znajdziesz wskazówki, porady oraz przeciwwskazania dotyczące opalania się w solarium.
opalanie się na słońcu

Jak łagodzić skutki poparzenia słonecznego?

Pielęgnacja skóry
Na zewnątrz robi się coraz cieplej i słoneczko coraz mocniej przygrzewa. Wychodząc na spacer czy idąc się opalać, musimy pamiętać o odpowiedniej ochronie i odpowiednim ubiorze. Jednak, mimo to czasem zdarza się przesadzić ze słońcem i nasza skóra staje się wówczas czerwona i piecze. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak załagodzić ból i skutki poparzenia.
młodzi ludzie na plaży

Jak się opalać aby ochronić skórę przed czerniakiem?

Choroby skóry
Promienie słoneczne w rozsądnych ilościach są korzystne dla naszego zdrowia, przyczyniając się do powstania w naszej skórze niezbędnej witaminy D3. Należy jednak pamiętać, by unikać ich w zbyt dużych ilościach. Nadmierne opalanie sprzyja powstawaniu nowotworów skóry, a zwłaszcza najniebezpieczniejszego czerniaka. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak rozsądnie korzystać ze słońca.
opalanie się

Jak nie dopuścić do przesuszenia skóry podczas opalania?

Wakacje rodzinne
Bardzo lubimy chwalić się przepiękną, brązową opalenizną. Jednak podczas opalania łatwo jest przesuszyć skórę, a sucha skóra szybciej się starzeje. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, co robić by nie dopuścić do przesuszenia skóry nawet przy długotrwałym opalaniu się.
sposoby na oparzenia słoneczne

Jak leczyć poparzenia słoneczne?

Choroby skóry
Zbyt długie przesiadywanie na słońcu i opalanie się bez odpowiedniego zabezpieczenia, może spowodować oparzenie słoneczne. Oparzenia mogą być niezwykle bolesne a ból może nam towarzyszyć nawet przez kilka dni. Jeśli jesteśmy na wakacjach to takie oparzenie może stać się dla nas koszmarem. Zamiast korzystać z plaży i morza, musimy siedzieć w pokoju hotelowym lub w najlepszym przypadku kryć się gdzieś pod drzewem w cieniu. Pomimo tego, że każdy z nas wie czym grozi zbyt długie wystawianie się na promienie słoneczne to i tak, z uporem leżymy na słońcu - bo przecież trzeba w końcu wrócić z piękną opalenizną. Jeśli przeliczyłeś się ze swoimi siłami, chciałbyś cofnąć czas lub pozbyć się w jakiś cudowny sposób bólu oraz czerwonego koloru skóry, przeczytaj poniższe wskazówki.
opalanie się na brązowo

Jak się opalać na brązowo?

Pielęgnacja skóry
Chciałabyś mieć piękną opaleniznę, ale mimo długich godzin spędzonych na słońcu przypominasz "raczka". Jeżeli chcesz by twoja skóra po opalaniu była brązowa a nie czerwona poniżej znajdziesz wskazówki jak to osiągnąć.
opalenizna na dłużej

Jak utrzymać opaleniznę?

Pielęgnacja skóry
Na wakacjach pięknie się opaliłaś i teraz chcesz, aby ten efekt utrzymał się jak najdłużej. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek przedłużyć trwałość wakacyjnej opalenizny.
działanie samoopalacza

Jak używać samoopalacza?

Kosmetyki dla Pań
W dzisiejszych czasach każdy z nas chce być opalony. Obserwujemy ludzi wylegujących się na plażach lub w pobliżu rzek i zażywających kąpieli słonecznych. Niestety nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z niekorzystnego wpływu promieniowania słonecznego na naszą skórę. Pamiętajmy, że w wyniku globalnego ocieplenia warstwa ozonowa z każdym dniem staje się coraz cieńsza co ułatwia przebicie się promieniom słonecznym. Przebywanie na słońcu staje się coraz bardziej niebezpieczne. Coraz częściej dochodzi do poparzeń słonecznych, skaz, wyprysków lub innych, dużo poważniejszych chorób skóry, z których najgroźniejszą jest rak. Jednak znaleziono rozwiązanie dla tych, którzy marzą o ciemnej karnacji, ale nie chcą się narażać na wspomniane wcześniej konsekwencje. Mowa o samoopalaczach lub balsamach samoopalających. Samoopalacze dają taki sam efekt jak promienie słoneczne, a czasami nawet dużo lepszy nie szkodząc naszemu zdrowiu. Nakładanie samoopalacza wymaga jednak cierpliwości i praktyki. Oto kilka sztuczek jak nakładać samoopalacz, aby Twoja skóra była zawsze piękna.
opalanie

Jak się opalać?

Pielęgnacja skóry
Wielkimi krokami zbliża się lato. Niejedna z nas będzie chciała skorzystać z tej pory roku i słońca, aby uzyskać ładną opaleniznę. Słońce może bardzo pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie, ale w równie dużym stopniu może zniszczyć nasze zdrowie, jeśli nie zastosujemy odpowiednich środków ostrożności. Wystawiając nasze ciała na promienie słoneczne zyskujemy witaminę D, dzięki której wapń wchłania się lepiej czyniąc nasze kości silniejszymi. Z drugiej jednak strony przebywanie na słońcu może być niebezpieczne, gdyż grozi rakiem skóry. Z tego powodu koncerny kosmetyczne oferują coraz to nowe produkty ochronne przed słońcem, ale również samoopalacze i balsamy samoopalające. W tym samym celu powstały solaria, które maja chronić nas przed promieniami słonecznymi zapewniając nam równą, sztuczną opaleniznę. Coraz więcej ludzi zaczęło korzystać ze sztucznego słońca. Jednak okazało się, że lampy w solarium są dużo groźniejsze dla naszej skóry i naszego zdrowia, niż naturalne promienie słoneczne. Zaczęliśmy więc znów wystawiać nasze ciała na słońce. Jak więc opalać się bezpiecznie? Dowiedz się z poniższego artykułu.
solarium

Jak się opalać w solarium?

Pielęgnacja skóry
Solaria emitują bardzo dużo promieni ultrafioletowych, aby zagwarantować Ci równomierną, sztuczną opaleniznę. Wiele ludzi regularnie korzysta z solariów, aby utrzymać opaleniznę przez cały rok. Rośnie liczba mężczyzn regularnie odwiedzających solaria. Nie ważne jednak jak często i gdzie korzystasz z solarium, musisz pamiętać o zasadach bezpiecznego korzystania z tego typu opalania.