Tag: Sól epsom właściwości

sól Epsom

5 zastosowań soli Epsom

Zabiegi na ciało
Sól Epsom, zwana też solą gorzką to tak naprawdę siarczan magnezu. Związek ten po raz pierwszy zaczęto wykorzystywać w Anglii, a dokładnie w mieście Epsom. Sól Epsom ma działanie oczyszczające i uwalnia od toksyn. Poprawia stan skóry, działa przeciwbólowo i łagodzi objawy stresu. Niewiele osób wie jednak w jaki sposób z soli tej korzystać. Pomoce okażą się wskazówki zamieszczone poniżej.
Kąpiel do stóp

Jak zrobić cytrusową kąpiel do stóp?

Pielęgnacja skóry
Jesteśmy tak przepracowani i zestresowani, że zapominamy zadbać o siebie, własne ciało. Kąpiel stóp pomaga ulżyć bólom reumatycznym, zmniejsza pocenie się stóp i rozpieszcza często zapomniane stopy. Dowiedz się jak przygotować kojącą kąpiel dla swych zmęczonych stóp.
wrastający paznokieć

Domowe sposoby na wrastające paznokcie

Pielęgnacja dłoni i stóp
Kiedy mamy problem z wrastającymi paznokciami, szczególnie u stóp, możemy zapomnieć o długim spacerze czy wyjściu na rower. Przyczyną wrastania paznokci mogą być niewygodne buty, niewłaściwe przycięcie paznokcia czy też deformacja, która następuje gdy nosimy za małe obuwie. Problem wrastających paznokci można w bardzo łatwy i bezbolesny sposób wyleczyć w domu, poniżej znajduje się kilka sposobów jak radzić sobie z wrastającymi paznokciami.
pospolite bóle

Naturalne środki na pospolite bóle

Bóle
Każdy z nas od czasu do czasu cierpi z powodu jakiegoś bólu. Najczęstszymi jego odmianami są np. bóle ucha, zębów, stawów, żołądka, głowy lub stóp. Ból może być wynikiem uszkodzenia ciała lub choroby. Większość ludzi leczy codzienne bóle przy pomocy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, zakupionych w pobliskim sklepie. Po co jednak tracić pieniądze, skoro istnieje wiele naturalnych środków przeciwbólowych, czekających w naszych kuchniach, spiżarniach i szafkach z przyprawami? Oczywiście, jeśli ból staje się ciężki do zniesienia, należy skonsultować się z lekarzem w celu prawidłowego zdiagnozowania problemu i jego leczenia. Oto kilka kuchennych produktów, które pomogą nam radzić sobie z często spotykanymi bólami:
sól epsom

Korzyści dla zdrowia płynących z soli Epsom

Medycyna Naturalna
Sól Epsom ma wiele korzyści dla zdrowia i urody. Jest to związek mineralny o nazwie siarczan magnezu. Magnez to jeden z komponentów komórek ludzkiego organizmu i jest potrzebny do regulowania ponad 325 enzymów, a także odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu. Siarczan magnezu może być wchłaniany poprzez skórę. Sól Epsom może być również stosowana miejscowo lub spożywana.
Kąpiel uspokajająca i łagodząca i bóle stawów z solą Epsom

Kąpiel uspokajająca i łagodząca i bóle stawów z solą Epsom

Zabiegi na ciało
Dlaczego sól Epsom powinna znaleźć się w każdym domu? Ponieważ idealnie nadaje się do przygotowania relaksującej kąpieli, a także pomaga na bóle stawów i drobne urazy. Dlaczego warto po nią sięgnąć i jak ją stosować, a przede wszystkim czy możemy zastąpić ją zwykłą solą do kąpieli? Odpowiedź na te pytania znajdziesz poniżej.
Spray Magnezowy na ból mięśni i stres

Spray magnezowy na ból mięśni i stres

Ból Szyi
Stres jest nieodłączną częścią naszego życia. W dzisiejszych czasach, szybkie tempo życia, nadmiar obowiązków zawodowych i problemy życia codziennego jeszcze pogarszają naszą sytuację. Stres może powodować bóle mięśni, napięcie i złe samopoczucie. Od lat wiadomo, że kąpiel z dodatkiem soli Epsom jest skutecznym rozwiązaniem na problem nadmiernego stresu i bóli mięśniowych. Co jednak zrobić, gdy nie mamy czasu na kąpiel?
sól epsom zalety

Niesamowite zastosowania soli Epsom

Uprawa Warzyw
Odkrywanie zalet i właściwości zdrowotnych soli Epsom właśnie trwa. Zapomniana na długo sól Epsom wraca do łask. Znana jest również jako sól gorzka albo siarczan magnezu. Zawiera w swoim składzie ponad 9% czystego magnezu i około 12% czystej siarki. Okazuje się że jej zastosowania wykraczają daleko poza relaksujące kąpiele. Poniżej znajduje się lista nietypowych zastosowań soli Epsom.

Fakty i mity na temat soli

Przyprawy
Kuchenna, jodowana, morska czy sodowa - istnieje wiele rodzajów soli, które są stosowane w przemyśle spożywczym jako przyprawa albo konserwant do potraw. Często sami stosujemy zbyt duże ilości soli do naszych dań. Zresztą, jaki smak miałyby bez niej frytki? Należy jednak pamiętać, że zbyt duża ilość tej przyprawy może powodować nieodwracalne skutki w naszym organizmie.

Kąpiel, która pomoże w codziennych dolegliwościach

Bóle
Istnieje kilka dolegliwości, na które długa i ciepła kąpiel nie pomoże. Jednak w wielu przypadkach może okazać się bardzo pomocna. Co więcej, jeśli posiadasz w domu sól Epsom i olejki eteryczne, możesz w każdej chwili zaserwować sobie relaks. Długa kąpiel jest również najlepszym sposobem na odzyskanie równowagi, zwłaszcza jeśli masz wymagające dzieci, partnera lub zwierzaka. Zrób zatem zapas soli, zamknij drzwi, odkręć kran i rozkoszuj się domowymi specyfikami.Poniżej znajdziesz siedem przepisów na najlepsze mieszanki do kąpieli: 1. Detoks: Imbir i soda Dodanie niewielkiej ilości utartego imbiru do kąpieli spowoduje, że będziesz się pocić, ale nie martw się na zapas. To oznacza, że spełnił swoją rolę. Pocenie się pomoże twojemu ciału wypłukać toksyny i odblokować pory. Imbir połącz z solą Epsom, oczyszczającą i odkwaszającą sodą oraz ziarnami gorczycy. Dodanie octu jabłkowego do ciepłej kąpieli również zdziała cuda.