Tag: Szczęśliwe małżeństwo

udane małżeństwo

Jak uzdrowić małżeństwo?

Kryzysy Małżeńskie
Rozwód oznacza rozstanie i zakończenie związku z współmałżonkiem. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli małżeństwo nie jest udane i wszystko idzie nie tak jak trzeba. Jednak zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zastanów się, co możesz zrobić, by ratować swoje małżeństwo.
W dzisiejszych czasach rozwód coraz częściej biorą małżeństwa z wieloletnim stażem. Wielokrotnie widzimy ludzi, którzy rozwodzą się po 20–25 latach wspólnego życia. Liczba przeprowadzanych rozwodów rośnie z roku na rok.
Dlaczego więc często decydujemy się na ten krok? W większości przypadków dlatego, że zaniedbujemy drugą osobę lub sami czujemy się zaniedbywani. Nawet kochankowie, którzy są w stanie zrobić wszystko dla drugiej osoby, porzucają ją. Wolą separację zamiast wspólnego życia. Spowodowane jest to wygórowanymi oczekiwaniami, których druga osoba nie jest w stanie spełnić. Oddalanie się od siebie to proces długotrwały. Czasami partner może dać nam drugą szansę, ale jeśli druga osoba nie weźmie wskazówek na poważnie, związek ostatecznie się skończy.
poradnik dobrej żony

Jak dbać o męża?

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
Czy jesteś typem żony kontrolującej? Czy bierzesz swojego męża za „pewnik”? Większość kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, że znęca się nad swoimi mężami przez nieprzemyślane zachowania. Wiele z nich uważa, że małżeństwo obraca się wokół ich osoby, a ich mężowie powinni spełniać każdą ich zachciankę.
Jeśli nie dostajemy od naszego faceta tego, czego potrzebujemy, czy możliwym jest, aby działo się tak dlatego, że nie traktujemy naszego mężczyzny jak mężczyzny? Przestańmy naciskać na mężów. Oto kilka zasad, które pomogą nam w osiągnięciu równowagi w związku.
szczęśliwa para

Jak postępować z facetami?

Nowy Związek
Czy znasz kobietę, która zawsze wydaje się być w idealnych stosunkach z facetem, z którym się spotyka? Czy znasz takie pary, które zawsze śmieją się ze swoich żartów, doskonale rozumieją swoje odczucia, są nie tylko zgranymi kochankami, ale i wiernymi przyjaciółmi? Jeśli tak, to przyczyna jest prosta: ona dobrze traktuje swojego faceta, a jemu wciąż brak jej towarzystwa. Co mam na myśli mówiąc, że kobieta dobrze traktuje swojego faceta? Otóż, uważa go za swojego przyjaciela dając mu nieustanne wsparcie, zrozumienie oraz pomocną dłoń. Jeśli chcesz uzyskać ten sam efekt w swoim związku, wypróbuj kilka z tych trików. Uwierz mi, poczujesz różnicę.
Małżeństwo

Jak zadowolić męża?·

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
Życie w małżeństwie potrafi dać naprawdę wiele szczęścia. Znam wiele małżeństw, które mają za sobą naprawdę długi staż, a mimo to kochają się i szanują jak na początku swego związku. Gdy pytałam ich jak to robią, że mimo upływu lat i wielu różnych sytuacji życiowych wciąż potrafią stanowić wspaniałą parę - odpowiedzieli, że tak naprawdę nie musi to być ogromny wysiłek, aby małżeństwo było udane. Przede wszystkim rozmawiałam z kobietami, które dbały o to by mąż z uśmiechem i chęcią wracał do domu. Chciałabym podzielić się z wami tym, co w opinii moich rozmówczyń sprawiło, że ich związki przetrwały ze sobą tak długo.
młoda para

Jak dobrze wyjść za mąż?

Poradnie Małżeńskie
Śnieżnobiała suknia, piękna wiązanka w ręce, kościół pełen rodziny i znajomych i marsz weselny w tle, a obok nas tej jeden jedyny. To marzenie prawie każdej małej i nieco starszej dziewczynki, jednak niestety czasem parcie na jego spełnienie staje się tak duże, że niektóre aspekty staja się już mniej ważnie. Nie będzie to nic złego jeśli zamiast wielkiego wesela na setki osób, wyprawimy jedynie skromną uroczystość, gorzej jeśli nasze wymagania maleją w stosunku do osoby, która razem z nami ma wkroczyć na nową drogę życia. Jak wybrać partnera na resztę życia, żeby nie żałować?
Udane małżeństwo

Jak być dobrym mężem?

Rozwój Osobisty
Każdy mężczyzna chciałby pochwalić się najlepszą żoną jak i każda kobieta marzy o tym, aby mieć najlepszego pod słońcem męża. Pamiętaj, że jeśli chcesz, aby twoja żona ci gotowała, prała, była zadbana, kochająca i spełniała wszystkie twoje fantazje seksualne, to musisz ją traktować w taki sposób w jaki ty sam chcesz być przez nią traktowany. Dobro, które dajemy innym wraca do nas ze zdwojoną siłą. Daj zatem żonie to, czego potrzebuje a ona odwdzięczy ci się po stukroć.

Jak przywrócić romantyzm w związku?

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
Kiedy zaczęliście ze sobą chodzić, to jedynymi myślami w waszej głowie było to, jak bardzo wasz związek jest emocjonujący i romantyczny. Nie mogliście bez siebie żyć. Teraz po wielu latach małżeństwa tak bardzo przywykliście do siebie, że przestaliście wkładać w wasz związek jakikolwiek wysiłek. Zawsze było tyle obowiązków i detali, którymi trzeba się było zająć, że nikt nawet nie myślał o romantyczności. Jeśli tęsknisz za tymi błogimi uczuciami i masz wrażenie że Twój partner czuje to samo, oto parę sposobów na przywrócenie odrobiny romantyczności do waszego małżeństwa.