Tag: Jak usunąć zapach stęchlizny

ubrania pachnące stęchlizną

Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ubrań?

Środki czyszczące
Bardzo trudno pozbyć się zapachu stęchlizny z ubrań. Często nie znika on nawet po wypraniu i wysuszeniu. Zapach stęchlizny jest skutkiem długiego przechowywania ciuchów w zamkniętym, niewietrzonym pomieszczeniu. Stęchliznę może też wywołać chowanie do zamkniętej szafy wilgotnych ubrań. Zapach ten jest nie tylko krępujący, ale także bardzo nieprzyjemny. Poniżej znajdziesz wskazówki jak pozbyć się go z ubrań.
pranie pachnące stęchlizną

Jak usunąć zapach stęchlizny z prania?·

Pranie

Twoje pranie, mimo użycia dobrego proszku i płynu do płukania tkanin, pachnie stęchlizną? Może być tego kilka powodów. Poniżej poznasz te najczęściej spotykane oraz dowiesz się jak w prosty sposób pozbyć się tego nieprzyjemnego zapachu z ręczników i ubrań. Nie będziesz w tym celu potrzebować żadnych specjalistycznych detergentów. A dzięki wskazówkom zamieszczonym w kolejnych krokach uzyskasz informacje, które pomogą ci rozwiązać problem stęchlizny na dobre.

domowy odświeżacz tkanin w sprayu

Jak zrobić odświeżacz do tkanin w sprayu?

Pranie
Zatęchłe pranie, nieprzyjemnie pachnąca tapicerka, będący po przejściach dywan – jest wiele sytuacji, w których przydaje się odświeżacz do tkanin. Najprostszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zrobienie go samodzielnie. Potrzebujesz do tego zaledwie trzech składników. Prosty przepis znajdziesz w dalszej części porady.
sprzątanie piwnicy

Jak usunąć pleśń i zapach stęchlizny w piwnicy?

Sprzątanie pomieszczeń
Na hasło piwnica, jakie pierwsze słowo, które przychodzi ci do głowy? Dla wielu osób jest to ciężki zapach stęchlizny. Nic dziwnego, jest to typowy obszar dla tego typu zapachu. Walka z zapachem stęchlizny nie musi stawiać cię na przegranej pozycji. Istnieją sposoby, aby odświeżyć powietrze w starej piwnicy. Oto kilka praktycznych porad, aby usunąć nieprzyjemny zapach.


Podobne porady

Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ubrań?

Pranie
Nic tak nie psuje humoru ceniącej porządek pani domu jak dobywający się z szafy, czy bezpośrednio z bluzki, koszuli, czy sukienki zapach stęchlizny. Jak skutecznie się go pozbyć, żeby nie uszkodzić przy tym delikatnej tkaniny? Wystarczy przestrzegać kilku kluczowych zasad i sięgnąć po sprawdzone, babcine triki, zakładające użycie olejku sosnowego lub wykorzystanie spirytusu salicylowego do prasowania. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki.