Tag: Domowe sposoby na naczynka

cera naczynkowa - pielęgnacja

Jak pielęgnować cerę naczynkową?

Problemy z cerą
Pojawianie się pod powierzchnią skóry widocznych naczynek krwionośnych jest dość popularną przypadłością. Dwie na trzy osoby powyżej 30 roku życia posiadają cerę naczynkową. Jej pielęgnacja wymaga szczególnej ostrożności i troski. Są jednak sposoby minimalizowania rozszerzonych naczynek krwionośnych i łagodzenia podrażnień związanych z ich kruchością.
trądzik różowaty

Jak naturalnie leczyć trądzik różowaty?

Problemy z cerą

Trądzik różowaty to bardzo popularna choroba cery, objawiająca się rumieniem twarzy. Trądzik różowaty powoduje, że twarz nabiera rumieńców jak od uderzenia gorąca. Taki efekt sprawia, że naczynka stają się czerwone i wyraźnie widoczne. Zaczerwienienie pojawia się zazwyczaj na policzkach, nosie i w środkowej partii twarzy. Czasem towarzyszą mu różowe lub czerwone plamy i krostki. Trądzik różowaty może również dotykać okolic oczu. Nazywa się go wówczas trądzikiem różowatym ocznym.

popękane naczynka

Jak naturalnie wzmocnić naczynka?

Problemy z cerą
Popękane naczynka pojawiają się, gdy ścianki żyłek są osłabione i tracą swą elastyczność. Jeśli pojawiają się często, udaj się do lekarza, aby się upewnić, czy nie są one objawem jakiejś choroby. Niektóre leki takie jak na przykład aspiryna, mają właściwości rozrzedzające krew, co może prowadzić do pękania naczynek. Unikaj również wysokich temperatur i alkoholu. Na całe szczęście są zioła, które przyniosą ci ulgę. Wzmocnią ścianki naczyń krwionośnych i zwiększą ich elastyczność. Kupisz je w każdym dobrym sklepie zielarskim.
pękające naczynka na twarzy

Pękające naczynka - jak je wzmocnić i ukryć?

Problemy z cerą
Naczynka krwionośne rozszerzają się i pękają z różnych powodów. Do tych najczęstszych zaliczamy zmiany hormonalne, alergie lub nieprawidłowe funkcjonowanie układu krążenia. Jeśli masz takie skłonności, postaw na odpowiednią pielęgnację i zacznij działać! Musisz jednak pamiętać, że w wielu przypadkach nie obejdzie się bez wizyty u specjalisty. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co robić, gdy dokuczają ci popękane naczynka na twarzy, tzw. pajączki na nogach i żylaki.
rozszerzone naczynka na twarzy

Jak walczyć z naczynkami na twarzy - najnowsze metody

Zabiegi na twarz
Popękane naczynka krwionośne, nazywane „pajączkami”, potrafią uprzykrzyć nam życie. Powodują długotrwałe zaczerwienienia i nie dodają nam urody. Pojawiają się znienacka, zwykle tam, gdzie skóra jest cieńsza: na płatkach nosa, policzkach i brodzie. Kruche naczynka to spory kłopot. Co robić, by nie pękały? Jak pozbyć się tych, które już widać? Na szczęście jest coraz więcej sposobów na to, by je zlikwidować! Oto najnowsze z nich.
naczynka na nogach

Naturalne sposoby na naczynka

Medycyna Naturalna
Problemy z naczynkami dotyczą ponad połowy z nas. Nieodpowiednia dieta, brak aktywności fizycznej, nadwaga, zaburzenia hormonalne – to tylko niektóre przyczyny ich pękania. Nie bez znaczenia są również predyspozycje dziedziczne (cienkie, kruche naczynia krwionośne), problemy z wątrobą, a siedzący lub stojący tryb pracy. Na szczęście istnieją naturalne sposoby na wzmocnienie naczyń i zmniejszenie widoczności pajączków. Ich przegląd znajdziesz poniżej.


Podobne porady

piękne nogi

Jak zatuszować naczynka na nogach?

Makijaż
Nie musisz wydawać fortuny, żeby zatuszować szpecące twoje nogi naczynka i pajączki. Wiadomo, że zabieg laserem to jedyna trwała i skuteczna metoda walki z pajączkami, jednak chwilowe rezultaty można również uzyskać umiejętnie stosując kilka trików makijażu. Jakie to triki? Czytaj poniżej.