Tag: Jak pozbyć się zapachu z butów

odświeżone buty

Jak odświeżyć buty w środku?

Środki czyszczące
Nawet najbardziej wygodne i niedrogie buty mają jedną wadę, z czasem zaczynają bardzo nieprzyjemnie pachnieć. Aby pozbyć się tej woni niezbędne jest czyszczenie i dezynfekcja. Najlepszym sposobem, aby odświeżyć noszone buty jest zrobienie własnego środka odświeżająco-dezynfekującego. Poniżej znajdziesz instrukcję, jak zrobić środek, który wyeliminuje przykry zapach z butów i zabije bakterie.
nieprzyjemny zapach z butów

Jak usunąć brzydki zapach z butów?

Obuwie damskie
Jest to dość krępujący problem. I nie ma się co śmiać, ponieważ wiele osób robi co może, aby unikać ściągania butów w różnych miejscach. Jeśli nie zrobimy nic w tym kierunku, aby pozbyć się brzydkiego zapachu w butach i będziemy ich wciąż używać, odór się nasili. Dodatkowo w butach zagnieżdżą się bakterie lub grzyby, którym pod wpływem ciepła dobrze będzie się rozwijać. A tego chyba nie chcemy, prawda?


Podobne porady

brzydki zapach

Jak zneutralizować nieprzyjemne zapachy?

Środki czyszczące
Nie wiesz jak pozbyć się brzydkich zapachów? Poniżej podaję sposoby na zneutralizowanie zapachu kocich i psich niespodzianek, zapachów z gotowania, śmieci oraz wilgoci i pleśni.

Jak zrobić ciasto z marchewką w środku?·

Ciasta
Planujesz zorganizować przyjęcie? Chcesz zrobić wrażenie na swoich gościach? Zrezygnuj z podania tradycyjnego “Murzynka”. Zamiast niego upiecz kakaowe ciasto z marchewkową niespodzianką. Taki wypiek świetnie sprawdzi się też na przyjęciu urodzinowym twojego dziecka. Jego koledzy i koleżanki na pewno długo nie zapomną o cieście z marchewką w środku.

Jak zrobić balon z konfetti w środku?

Inne projekty i wyroby
Dziś chciałabym zaprezentować prosty sposób na ozdobienie balonu za pomocą konfetti. Taki element dekoracyjny to świetny pomysł na urodziny dziecka, imieniny czy imprezę karnawałową. Jeśli zależy ci na dobrym efekcie, do zrobienia konfetti koniecznie wybierz kilka papierów w różnych kolorach. Bardzo ważne jest też to, by były one kolorowe z obu stron.
stopy

Sprawdzone sposoby na brzydki zapach stóp

Codzienna higiena
Spośród 2-3 milionów gruczołów potowych na naszych ciałach, pół miliona znajduje się na stopach. Naukowcy uważają że, zanim wynaleziono obuwie, ludzie musieli chodzić po nagrzanych powierzchniach i ich stopy musiały schładzać się, aby nie powstawały poparzenia. Mnogość gruczołów pozwalała poruszać się po spieczonej słońcem ziemi. Jednak gdy era chodzenia boso dobiegła końca i nasze stopy zostały odziane w obuwie, rozbudowane gruczoły mogą prowadzić do nadmiernego pocenia się stóp i tym samym do uporczywego zapachu.