Tag: Jak pozbyć się zapachu z butów

odświeżone buty

Jak odświeżyć buty w środku?

Środki czyszczące
Nawet najbardziej wygodne i niedrogie buty mają jedną wadę, z czasem zaczynają bardzo nieprzyjemnie pachnieć. Aby pozbyć się tej woni niezbędne jest czyszczenie i dezynfekcja. Najlepszym sposobem, aby odświeżyć noszone buty jest zrobienie własnego środka odświeżająco-dezynfekującego. Poniżej znajdziesz instrukcję, jak zrobić środek, który wyeliminuje przykry zapach z butów i zabije bakterie.
nieprzyjemny zapach z butów

Jak usunąć brzydki zapach z butów?

Obuwie damskie
Jest to dość krępujący problem. I nie ma się co śmiać, ponieważ wiele osób robi co może, aby unikać ściągania butów w różnych miejscach. Jeśli nie zrobimy nic w tym kierunku, aby pozbyć się brzydkiego zapachu w butach i będziemy ich wciąż używać, odór się nasili. Dodatkowo w butach zagnieżdżą się bakterie lub grzyby, którym pod wpływem ciepła dobrze będzie się rozwijać. A tego chyba nie chcemy, prawda?


Podobne porady

Dym z papierosów

Jak zneutralizować dym z papierosów?

Narzędzia czyszczące
Masz problem z nieprzyjemnym zapachem dymu papierosów w swoim mieszkaniu? Znajdziesz tu kilka sztuczek, które pozwolą pozbyć się nieprzyjemnego zapachu tytoniu.
wydmuszki z ciastem

Jak zrobić wydmuszki z ciastem w środku?

Dekoracje Wielkanocne
Jajko niespodzianka wcale nie musi być z czekolady. Zwłaszcza, jeśli jest to jajko wielkanocne, a my chcemy wywołać zdumienie wśród naszych gości. Bo czyż spodziewają się oni, że w niepozornie wyglądających wydmuszkach może znajdować się pyszny i mięciutki biszkopt? Zaskocz ich swoją wersją wielkanocnych „jajek na miękko”. Przepis poniżej.

Jak zrobić bombki z brokatem w środku?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Bombki choinkowe ozdobione brokatem robią duże wrażenie na dzieciach. Niestety, bardzo szybko może okazać się, że w brokacie są nie tylko choinkowe ozdoby, ale również ręce i ubrania twojego dziecka. Jak tego uniknąć? To proste, wystarczy zrobić bombki z brokatem w środku. Twoja pociecha na pewno będzie zachwycona efektem finalnym.

Jak zrobić ciasto z marchewką w środku?·

Ciasta
Planujesz zorganizować przyjęcie? Chcesz zrobić wrażenie na swoich gościach? Zrezygnuj z podania tradycyjnego “Murzynka”. Zamiast niego upiecz kakaowe ciasto z marchewkową niespodzianką. Taki wypiek świetnie sprawdzi się też na przyjęciu urodzinowym twojego dziecka. Jego koledzy i koleżanki na pewno długo nie zapomną o cieście z marchewką w środku.
mydło z rybką w środku

Jak zrobić mydło z rybką w środku?

Kosmetyki dla Dzieci
Takie ręcznie robione mydełko jest doskonałym pomysłem na prezent, zarówno dla dziecka, jak i zapalonego wędkarza. Choć wygląda na łatwe do wykonania, to mydełko może przysporzyć ci nielicznych kłopotów. Podczas pracy musisz uważać, by nie przegrzać mydła, ponieważ istnieje ryzyko wycieknięcia mydlanej bazy z torebki oraz trudności w ulokowaniu rybki. Pamiętaj, by nie przekroczyć temperatury 70 stopni C. Upewnij się, że masz czyste ręce przed dotknięciem worka, najmniejsze ślady mydła na dłoniach pozostawią nieestetyczne zacieki na torbie.
stopy

Sprawdzone sposoby na brzydki zapach stóp

Codzienna higiena
Spośród 2-3 milionów gruczołów potowych na naszych ciałach, pół miliona znajduje się na stopach. Naukowcy uważają że, zanim wynaleziono obuwie, ludzie musieli chodzić po nagrzanych powierzchniach i ich stopy musiały schładzać się, aby nie powstawały poparzenia. Mnogość gruczołów pozwalała poruszać się po spieczonej słońcem ziemi. Jednak gdy era chodzenia boso dobiegła końca i nasze stopy zostały odziane w obuwie, rozbudowane gruczoły mogą prowadzić do nadmiernego pocenia się stóp i tym samym do uporczywego zapachu.